ПРОТИСТОЯННЯ: суперечка, що йде на шкоду селу…

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Як відомо, чужа душа – темний ліс. Тож розбиратися в конфліктних ситуаціях, в яких задіяний людський фактор, – справа не з простих. Поготів важко збагнути істину, коли йдеться про сільські чвари. Хитросплетіння особистих та громадських інтересів у селі зазвичай «зав’язані» настільки, що сам чорт ногу зламає. Тож, вирушаючи у чергове відрядження за зверненням читачів, кореспондент «РП» не мав на меті зайняти чийсь бік у «протистоянні» чи когось «очорнити». Наше головне завдання – докопатися до істини і розставити всі крапки над «і». Звісно ж, наскільки це можливо…

На службі у людей

Заявник, що днями переступив поріг нашої редакції, – людина на теренах Казанківщини, та й всієї області, досить відома. Олександр Умрихін протягом багатьох років очолює одне з найуспішніших сільгосппідприємств Володимирівської сільської ради та всього району (на жаль, уже колишнього. – Ред.). Попри несприятливі погодні та економічні умови, з року в рік СТОВ «Обрій» домагається високих виробничих показників. Товариство також гідно виконує соціальну місію. Ось лише факти, а це, як відомо, – річ неспростовна, принаймні, адекватними людьми. Лише в період з 1 січня 2019 року по 28 жовтня 2020 року аграрне підприємство сплатило тільки до сільського бюджету 3,5 мільйона гривень податків! Крім того, в «Обрії» мають роботу та офіційне працевлаштування 42 людини – і це на якихось 1375 гектарах ріллі. Справно розраховується товариство і з власниками земельних паїв.

Крім того, робочий кабінет Олександра Миколайовича Умрихіна буквально увішаний різноманітними грамотами, подяками та відзнаками районного й обласного рівня – і чималу частину нагород становлять віншування за благодійну та меценатську діяльність.

Музей слави СТОВ «Обрій».

І, чесно кажучи, це той випадок, коли «орден» знайшов свого героя. З перших років свого заснування «Обрій» простягає безкорисливу руку допомоги рідному селу. Перелічити увесь масив добрих справ – жодної газетної площі не вистачить, тож розповімо лише про найвагоміші добрі вчинки.

Медична реформа, як відомо, «згорнула» чимало стаціонарних закладів у сільській місцевості. Але коли Володимирівська лікарня ще функціонувала, то буквально «потопала» через суцільно дірявий дах. На допомогу прийшов саме О. Умрихін, надавши понад 300 листів шиферу та 10 кубів пиломатеріалів для перекриття. Та цим великим обсягом допомоги Олександр Миколайович не обмежився, а залюбки реалізував й інші нагальні запити ескулапів. До лікарні силами «Обрію» було підведено новенький водогін, відремонтовано системи каналізації та опалення, а також зроблено ремонт на кухні та в палатах. Було придбано нову сантехніку, кахель, бойлер тощо.

І хоча наразі палати через так звану медичну реформу практично пустують, лише зрідка слугуючи готелем для приїжджих робітників, незабаром тут мають облаштувати будинок для людей похилого віку. Гадаю, стареньким буде вельми комфортно коротати віку в цілком пристойних умовах проживання.

А ось іще цифри і факти щодо доброчинної діяльності Олександра Умрихіна та керованого ним підприємства. 2016 рік. Перераховано 51 тисячу 250 гривен на рахунок місцевої благодійної організації «Солідарність».

2017-й. На ремонт приміщення церкви (огорожа, бетон, красиві ковані ворота) спрямовано 94 тисячі гривень. Так, зокрема, для загальноосвітньої школи придбано інтерактивну дошку на суму 4,5 тис. грн.

У 2018 році у лікарні було скорочено ставку повара. Та Олександр Умрихін, йдучи назустріч побажанням головлікаря, винайшов можливість оплатити цю штатну одиницю (38,6 тис. грн). На рахунок вищезгаданої благодійної організації надійшла ще 71 тисяча гривень.

У 2019-му товариство «Обрій» надало благодійної допомоги селу на 176 тисяч гривень. Це, зокрема, перевезення щебня автомобілем МАЗ на суму 128800 грн, вивезення сміття (7200 грн), підвіз будматеріалів на церкву (6000 грн), допомога в облаштуванні парку (8360 грн), фрезерування узбіч доріг (4000 грн).

Кабінет психолога – подарунок Олександра Умрихіна рідному селу.

Серед найвагоміших благодійних справ поточного року – закупівля асфальту (9600 грн), придбання в умовах пандемії захисних костюмів та розхідних медичних матеріалів (12000 грн). Протягом року підприємство «Обрій» спрямувало на доброчинність 86100 гривень власних коштів. Могло бути і значно більше, але… Але про це, власне, йтиметься нижче.

Загалом, сума благодійної допомоги від СТОВ «Обрій» у період з 1 січня 2016 року по 21 серпня 2020 року становить 512 тисяч гривень! Крім того, частина доброчинної діяльності надавалася роботами чи матеріалами, в натуральній, так би мовити, формі. Це і вивезення сміття, і косіння трави вздовж доріг, прибирання снігу тощо. А це також кошти, й чималі.

А який чудовий кабінет психології облаштовано у Володимирівській ЗОШ! Тож заняття проводяться на найвищому рівні, й успіхи у вигляді призових місць у всеукраїнських (!) конкурсах не забарилися.

Пробігла «чорна кішка»…

Мало це чи багато?

На наш погляд, це дуже достойний внесок у розвиток села. Як каже сам Олександр Миколайович, йому болить доля рідної для нього Володимирівки, і він воліє бачити, що село живе і розвивається, а не жебракує та тихенько помирає.

«То все дрібнички для такого великого масиву землі», – натомість обронив у розмові сільський голова Павло Довгий. Власне кажучи, очільник сільської громади і став головним «опонентом» Олександра Умрихіна у протистоянні, що спалахнуло лише влітку цього року.

Яка ж чорна кішка пробігла між двома керівниками? Спробуємо розібратися…

О. Умрихін приїхав до редакції не з «пусторожніми» заявами чи звинуваченнями. 59-річний чоловік продемонстрував нам документ – заяву на ім’я начальника ГУНП в Миколаївській області С.О. Шайхета та голови Миколаївської облдержадміністрації О.В. Стадніка.

Про що йдеться?

«Ігноруючи вимоги чинного законодавства, Довгий П.І. останнім часом заважає СТОВ «Обрій» здійснювати свою статутну діяльність, створюючи штучні перепони – направляючи на адресу господарства безпідставні запити про надання інформації та документів, погрожуючи мені і моїм працівникам, а також скаржиться до контролюючих органів на дії мого господарства, не намагаючись перед цим навіть розібратися в ситуації (яку він вважає за порушення) в добровільному порядку, а роблячи це все, знову ж таки, для дестабілізації роботи підприємства.

Усе почалося з того, що протягом липня – серпня поточного року Довгий П.І., набравшись наглості, під час кожного спілкування зі мною став вимагати готівкові кошти, розмовляючи зі мною так, наче я його підлеглий, і розпоряджаючись коштами мого підприємства як власними. Відбувалося це як при особистій розмові з ним, так і у присутності бухгалтерів СТОВ «Обрій» (перелічено прізвища. – Ред.). При цьому необхідні йому суми коштів обчислювалися не сотнями, а тисячами. Звісно, я відмовився надавати йому готівку, тому що це вже стало виходити за рамки пристойності, порадивши йому розумно розподіляти кошти, які надійшли на рахунок сільської ради».

Далі, за словами О. Умрихіна, сільський голова вкотре прийшов до його офісу, на що директор СТОВ відповів: нічого більше він нікому не платитиме, бо і так сплачує великі суми податків і надає серйозну благодійну допомогу соціальній сфері села.

«Невже цього замало?» – читаємо далі у зверненні до обласних керівників, – я запитав у нього. На це Довгий П.І. відповів, що його це не цікавить, а потрібна лише готівка та почав мене залякувати перевірками контролюючими органами і погрожуючи «засадити» мене до в’язниці, додавши, що саме він господар у селі. Ці слова привели мене в шоковий стан, оскільки це така подяка за все, що нами зроблено і робиться задля нормального життя в селі та задля втримання людей в селі, оскільки населення щороку зменшується і скоро навіть не буде кому працювати на підприємствах».

А наприкінці серпня, як йдеться із заяви О. Умрихіна, сільський голова вдався до вчинків, які можна оцінювати як протидію господарській діяльності, – а саме «почав погрожувати мені і головному механіку СТОВ «Обрій» тим, що забороняє проїзд зернозбиральної техніки нашого підприємства через село Володимирівка по безпідставних причинах, інакше посадить нас до в’язниці. Таким чином, Довгий П.І. на три дні затримав початок збирання нашого врожаю, чим заподіяв фінансових збитків нашому підприємству».

Отакої!

Камінь спотикання

Крім того, Олександр Миколайович з подивом дізнався, що в 2020 році було розширено межі села аж на… 541 гектар (!), про що, за його словами, «не здогадуються ні мешканці села, ні землевласники, ні землекористувачі». Натомість – напряму стосується інтересів сільгоспвиробників, адже може призвести до значного збільшення орендної плати за землю.

«Після всього цього у мене вже не виникає жодного бажання вкладатися у розвиток нашого села», – завершив свою гірку розповідь Олександр Миколайович і попросив правоохоронні органи перевірити діяльність сільського голови на предмет дотримання чинного законодавства.

До речі, справжнім каменем спотикання стала і ферма, на якій вирощується геть невеличке поголів’я свиней та корів задля забезпечення їдальні господарства та власних потреб. Як вважає Олександр Умрихін, сільський голова навмисно затягує процес присвоєння будівлі ферми поштової адреси, через що неможливо зареєструвати право власності у державному реєстрі.

Звісно, що «Рідне Прибужжя» завжди об’єктивно висвітлює всі сторони «протистояння» і надає газетну площу всім його учасниками. Тож кореспондент вирушив до сільської ради, аби ознайомитися з аргументами Володимирівського сільського голови Павла Довгого. До речі, на місцевих виборах Павло Іванович здобув приголомшливу перемогу, заручившись підтримкою понад 90 відсотків виборців, котрі завітали на виборчі дільниці. Щоправда, пану Довгому довелося конкурувати із… самим собою, адже на найвищу посаду в громаді не претендував жоден інший кандидат.

До честі керманича сільської громади, він не став тікати від журналіста (а такі випадки не поодинокі у нашій редакційній практиці. – Ред.), а погодився відповісти на всі наші запитання. Ми ж пообіцяли Павлу Івановичу викласти нашу бесіду практично без скорочень, аби найоб’єктивніше висвітлити його позицію. Висновки ж – дещо пізніше.

Павло Довгий.

– Скажіть, які у Вас головні претензії до пана Умрихіна? – запитали ми у сільського голови.

– Сільський голова повинен працювати над поповненням бюджету, згодні? – чисто «по-одеськи» відповів на наше перше запитання пан Довгий. І продовжив: – Податкова вимагає від нас, щоб усі складські приміщення були оформлені. Будьяка будівля має бути зареєстрована в податковій, щоб сплачувалися податки.

Щодо «безхозної» ферми, то я і на себе беру відповідальність, що ми тільки-но її помітили. Приїхала податкова з Баштанки, і ми визначилися, що одна із ферм розташована на землі, з якої не сплачується податок.

Я попросив Олександра Миколайовича, щоб він оформив документи на цю ферму – з тим, щоб ми зареєстрували договір оренди і стягували податки. Начебто з початку процес пішов, і він мене зрозумів, навіть зробив техдокументацію на цю ферму. До речі, по технічній документації там аж 1,75 гектара землі. Але коли він попросив, щоб ми присвоїли адресу цій фермі, я відповів, що для цього потрібні відповідні документи.

«Допит із пристрастю»

– Що було далі?

– Він так і не надав нам необхідні документи, які б підтверджували права власності на цю будівлю. Досі відповіді на наш запит не надійшло (розмова відбувалася 5 листопада. – Ред.). Натомість нещодавно Умрихін прийшов до мене і забрав свою заяву, а також копію техпаспорта. Тож на сесії я прийняв рішення визнати цю будівлю «бесхозною». Саме в такому статусі ми плануємо зареєструвати цю нерухомість у ЦНАПі.

Між іншим, з Олександром Миколайовичем ми наразі спілкуємось лише в паперовій формі. А його заступнику я сказав, що якщо вони не займатимуться зараз цим питанням, то потім доведеться відстоювати свої права лише в судовому порядку. Але це вже виллється в копійчину та буде змарновано час.

Загалом, існує процедура присвоєння адрес. Але я навіть іду на таке: якщо є сертифікати на майнові паї, принесіть і покажіть, і питання буде вирішено.

– Протягом останніх років «Обрій» надавав допомогу селу. А в якій формі і обсягах?

– Він надавав послуги з вивезення сміття – трактор на дві години один раз на два місяці. Викосив також траву біля бази, метрів триста. Розчищав взимку дороги від снігу. А коли заклали парк, допоміг викорчувати старі дерева.

– А лікарні хіба не допомагав?

– Я чув, що допомагав. До нього безпосередньо зверталася головний лікар закладу. Щось робив, палату там… Але не тільки він, а й кожний з 15-ти фермерів.

– А як загалом оціните внесок Олександра Умрихіна у соціальний розвиток села?

– Це дрібнички (?!! – Ред.) порівняно з тим обсягом землі, що є в нього.

– Прокоментуйте, будь ласка, заяву О. Умрихіна про готівкові кошти, котрі Ви нібито вимагали в нього. Олександр Михайлович також зазначив, що Ви розмовляли з ним, як начальник із підлеглим.

– Ми можемо зустрітися з ним по-чоловічому і нехай скаже це мені в очі. Я вимагав кошти? За що саме? Нічого я не вимагав.

– А чи забороняли проїзд його техніці через село?

– Я йому казав, що це потребує спеціальних дозволів від відповідних служб. Я його запитав, чи є такі дозволи. Відповідь була такою: цей порядок уже скасовано.

– А з яких міркувань межі села було збільшено аж на 541 гектар?

– На 541 гектар село збільшилось? – здивовано перепитав Павло Довгий.

– Так.

Після цього сільський голова викликав працівницю сільради і та підтвердила: так, саме на 541 га.

Вочевидь, ця новина стала для сільського «керманича» неабиякою дивиною. Принаймні, на мить виникла німа сцена, а обличчя Павла Івановича помітно «посуровішало». Утім через декілька секунд пан Довгий узявся доводити, що півтисячі з гаком гектарів – це занадто, і не може бути тому, що не може бути взагалі.

– Як можна було збільшити межі села на 541 гектар? – здивовано знизавши плечима, запитала перша посадова особа громади.

Утім працівниця сільради швидко довела своєму керівникові безпідставність його скептицизму. Але той знову спантеличив: «А до чого тут Олександр Умрихін?».

– Бо це рішення напряму стосується його прав та інтересів, – взявся за «лікнеп» уже журналіст «РП». – До речі, на сайті громади я навіть не знайшов рішень за 2020 рік…

– А це що, має відношення до Олександра Миколайовича? – знову «пішов у наступ» сільський голова.

– Але ж він каже, що все робиться таємно…

А ось наступне моє запитання, як здалося, неабияк розлютило Павла Івановича:

– Ви казали, що Умрихін та інші фермери вивозять сміття. Але при цьому з мешканців села стягується платня за цю послугу…

– Це запитання… сформулюйте його правильно. Це запитання має відношення до Олександра Миколайовича?

І це вже нагадувало «дежавю», коли замість відповіді на конкретне поставлене запитання Павло Довгий почав уводити дискусію в інший бік.

– Звичайно, має. Він своєю технікою вивозить сміття, але при цьому сільрада бере гроші з мешканців.

– А він взагалі вивозить сміття з села?

– Так.

– Ні.

– Ви ж самі про це сказали…

– Може, він землю вивозить? А може, сміття від своїх пайовиків?.. – досить кволо спробував «відбитися» мій співрозмовник. Аж раптом «закипів», підвищивши голос та перебиваючи журналіста.

– Павле Івановичу, я не спостерігаю доброзичливого ставлення до нього як до людини, котра платить досить високі податки та допомагає селу.

– Якщо нормальна людина, то оформлює документи, а не ходить в газету і не пишу кляузи, які нічим не підтверджені. Я зараз можу на нього зробити більше кляуз, ніж він на мене! Знаєте, коли я приїду писати статтю на нього, то все буде написано інакше. Бо я заплачу за цю статтю.

І тут пан Довгий несподівано переключив увагу на… мене. «Ви поводитесь як слідчий, а не як журналіст», – спантеличив (вкотре! – Ред.) сільський голова.

– Та ні, я журналіст.

– А Ви ставите запитання, як слідчий.

– Бо я мушу детально розібратися в ситуації.

І тут Павла Івановича, що називається, «прорвало».

– Я знаю, як писатиметься (стаття. – Ред.). Ви хочете лайно на мене вилити, просто лайно, – гнівно прорік очільник сільської громади.

І тут настає друга частина «марлезонського балету». До кабінету заходить землевпорядниця і вже «на пальцях», тобто на карті, демонструє Павлу Івановичу оті злощасні 541 гектари, на які «приросло» село Володимирівка.

– Ви шукаєте недоліки, – продовжив «гнути свою лінію» пан Довгий. – За мене проголосувало 94 проценти людей.

– Тому що Ви були єдиним кандидатом.

– Треба працювати… Хотілося б у газети мати підтримку.

– А я бачу ситуацію, що це не є добре, коли сільський голова конфліктує з одним із найбільших сільгоспвиробників.

Зрештою, виходимо на вулицю, бо в кабінеті стає надто спекотно. Сільський голова телефоном викликає «групу підтримки» в особі одного з фермерів, Миколи Меліхова. Той цілком очікувано зазначає: «Умрихін трохи неправий». Микола Миколайович також закликає до сентенцій на кшталт «ребята, давайте жить дружно».

Але… але Павло Довгий знову «підскакує» до мене:

– Я хотів додати, що дружина (Умрихіна. – Ред.) працює в школі, він її забезпечив стільцем, столом.

– Але ж у кабінеті психології навчаються діти.

І справді, це ж не приватний кабінет вчителя, а загальне надбання володимирівської громади. Та, мабуть, емоції та здоровий глузд у декого «зашкалюють» понад міру…

І тут знову Павло Довгий починає «по одній» викликати своїх підлеглих – працівниць сільради. Сенсації не відбулося – всі дружненько стали на бік свого безпосереднього начальника.

До нашої розмови долучається випадковий перехожий, фермер Сергій Пігарьов:

– Це все робочі моменти. Олександр Миколайович дуже багато зробив і робить для села. І все він робить нормально…

Як же це дисонує з отим презирливим «дрібнички»…

Сільські замальовки

Журналіст «РП» не обмежився спілкуванням у затісних кабінетах, а й прогулявся вулицями села, аби на очі переконатися в незворотності «революційних змін» від Павла Довгого.

Справді, останнім часом робиться багато добрих справ, адже до того ж децентралізація позитивно вплинула на наповнюваність місцевих бюджетів.

Водночас різануло око стихійне звалище на околиці села, розкиданий деінде вітром мотлох. А на недобудованому дитячому майданчикові просто неба кинули новеньку тротуарну плитку.

– Недовго вона тут пролежить, – каже місцевий мешканець Олександр Мартинов. – І такий безлад в усьому. Справді, перші три роки свого головування Довгий працював, було щось зроблено. Він у той час багато радився з громадою. На жаль, на цих виборах голови не було графи «Проти»…

З обуренням Олександр Петрович демонструє і кусок труби водопроводу, що стирчить прямо з-під асфальту. «Зарили» і кинули. Ось так освоїли кошти», – невдоволено кидає чоловік.

Розбиті вщент сходинки на вході до сільської ради можна навіть не коментувати – зрозуміло, що Павло Довгий в першу чергу дбає про людей, а не про себе, «любимого».

Замість післямови

Ось таким виявилося відрядження журналіста «РП» до типової сільської глибинки. Ми не навішуватимемо «ярлики» на того чи іншого учасника конфлікту. Але цілком зрозуміло: від протистояння впливових мешканців села насамперед постраждає все село та його мешканці. Пам’ятаймо ж народне: пани б’ються, у холопів чуби тріщать.

Переконалися ми і в тому, що Олександр Умрихін користується високим авторитетом серед земляків. За роки успішного господарювання на землі зроблено величезний внесок у соціально-економічну розбудову села, і заперечувати це – принаймні глупо.

Судячи з усього, патріотом свого села є і Павло Довгий, ось тільки свою роль і місію він бачить якось своєрідно. Та й методи керівництва Павла Івановича, чого гріха таїти, викликають принаймні подив. Ба більше: злі язики подейкують, що нерідко голова підвищує голос на своїх підлеглих, а це переважно жінки, та й зле слово вряди-годи з його язика зірветься…

У будь-якому разі потрібно шукати компроміс. А щодо можливих порушень законодавства, то своє слово мають сказати правоохоронні органи.

Тож крапку поки що не ставимо. Далі буде…

Андрій ТЮРІН
Фото автора


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

64 Comments on “ПРОТИСТОЯННЯ: суперечка, що йде на шкоду селу…”

 1. Я колишня мешканка Калуги, це моя Батьківщина.
  В село я приїжджаю регулярно.
  Прочитала статтю, коментарі і була обурена!
  Те, що Людмила Заковенко посадила квіточки і попоралась на стадіоні – то зрозуміло.
  А от звідки у неї земля – знаю. В неї самої паїв не було. А та земля, про яку Людмила заявляє, захоплена у немічних літніх людей. Це були землі моєї тітки і її чоловіка.
  Ми були з Людмилою в хороших стосунках. Вона зголосилася доглядати їх в обмін на 16 гектарів землі і майно літнього подружжя. Все би було добре, якби не одно «але».
  Відносини різко зіпсувалися, коли я спитала тітку про ліки, продукти і догляд, що їх мала би забезпечувати Людмила. Це дуже не сподобалось доглядачці. Ну, звісно, раз майно вже прибране до її липких рук, то можна не виконувати домовленостей. Вона всіляко перешкоджала моєму з тіткою спілкуванню, блокувала не тільки свій телефон, а й тітчин.
  Я дуже вдячна соцпрацівниці Світлані, яка до останнього була поруч і допомагала моїй тітці.
  Бо Людмила нічого зовсім не робила, залишаючи немічну жінку без їжі і медичного догляду.
  Як людина, яка не дотримує свого слова, яку не турбує жива людина, а лиш її майно, може бути старостою села?
  Людмила Заковенко – це безвідповідальність, байдужість, цинізм і схильність до скандалів і агресії, повна некомпетентність і неосвіченість.

  1. Можу лиш із сумом підтвердити наведені факти. Коли ми приїхали в село і зайшли до старенької жінки в хату, то все що побачили із їжі і ліків – два яблука. Немічна жінка, яка вже не могла обчистити собі картоплини, ледве пересувалася і була позбавлена всього. Вона навіть не могла пожалітися нам, бо її телефон було заблоковано. “Валеріївні” не можна доручати навіть отару овець, бо вона занапастить худобу! А про людей годі вже і казати, бо їй не болить, їй байдуже.

 2. Вгамуйтеся , люди. Кожен робить свою справу – Умрихін вирощує хліб, отримує нормальні кошти за свою працю, сплачує податки , як і решта фермерів селау. а Довгий витрачає ці кошти на благо села, як я розумію не самовільно, а за погодженням з обраними вами депутатами. А якшо вас щось не влаштовує- так попросіть дати звіт про те, куди йдуть бюджетні кошти. Село обрало Довгого П. 94%, значить він всіх влаштовує.

 3. Правду говорят, что к хорошему быстро привыкают. Люди добрые, вы забыли сколько вам для села сделала предыдущая голова сельского совета?Не буду уточнять фамилие, вы и так хорошо знаете, но судя по тому, что она вообще ничего не делала, то всё было прекрасно. А вот нынешний мэр вас не устраивает, так как вложил финансы в дом культуры, обгадили, установили детские площадки, плохо и много их оказывается, вывозят мусор, снова не угодил.А что же вам нужно, возникает вопрос. Человек сделал столько для села за этот срок, столько, что больше делал только колхоз. А что лично каждый из вас сделал? А только судил и гадил. Я не говорю о всех, но вы зажрались, люди «добрые». В то время, когда соседние сёла рушатся, мы ещё строимся. Но ведь у человека могут опуститься руки и кому мы тогда будем вообще нужны? Крупному фермеру Умрихину спасибо за благотворительный вклад в развитие села, но он это делал не один. А что теперь, почитав негативные комментарии в свой адрес, вы перестанете помогать, пан Умрихин А.Н.? Не нужно было опускаться до этого уровня и выставлять жизнь нашего села на обсасывание журналюгам. Да если бы этот продажный журналист хотя бы правду писал, он даже выставил фото мусорной свалки которое ему дали, а сам не удосужился посмотреть, что НЕТ у нас сейчас этого мусора. Люди, будьте благоразумны и дай Бог, что б наладились отношения у людей, ради которых мы тут и собрались)))

  1. Ув.пан Х. Сколько сделал Довгий сам? а за деньги плтельщкоков он делает не кто и не спорит ,но как используют эти средства ! плащадка которую должны были закончить уже второй год в процессе привезли плитачку и она уже три месяца валяеться разве так делают? Водопровод зарыли ямы трубы торчат ,поламаи ковшами асвальт который делали при колхозе. Вы пишите что у него опустяться руки и что будет с селом? Так я вам скажу если перестанут помагать ВСЕ ФЕРМЕРЫ тогда селу будет все и .тагда увидете что делает ваш. П.И. а. что длелали фермеры . Пусть правоохранительные органы власти разбираются сами и если у П.И. в с/совете всё отлично такгда. зачем ему переживать Всё будет хорошо

 4. Хорошая дорога и новый ВОДОПРОВОД, это дома у Долгого, а у нас недоделки да ещё из больницы бордель.А теперь сказка про дом престарелых!

  1. А вы, «умный» человек, возьмите и сделайте что-нибудь для села сами, лично… а тогда судите других

 5. Читаю Коментарии и просто в шоке !!! Причём здесь А. Н личная жизнь ? кто кого бросил? и кто куда влез ?, В этой ст. человек говорит атом что он платит налоги и помогает селу , а от него вымогают еще ,вопрос состоит в том что он не один помогает селу хотелось знать куда тратятся деньги громады? дорог нет, водопровода нет, мусор в начале села ,площадка на ул. М.Павлловой там валяется плитка везде она стоит денег на минуточку, вы же считаете свои деньги куда и на что вы их тратите так пусть Довгий П.И. даст отчет перед громадой. Да про выборы так не было с кого выбирать и графы против тоже не было,какие это выборы ? выборы от слова выбор а у нас выбора не было.

  1. Полностью согласна с вами.Обрий большое хозяйство и с Умрихиным обязаны считаться! И приказывать ему не допустимо.Это вам П.И.не армия,а люди не солдаты и приказы обсуждаются.

 6. Люди!
  Что хочет Умрыхин?Оформить официально,то что до сих пор не давали оформить ,даже если он сам не оформил а сейчас неообходими это сделать,что в этом плохого?
  Долгий хочет з а это поиметь,мы же все это понимаем! Строит из себя не хозяина а царька!Хозяин не пойдёт на конфликт,а царёк не поимевший будет мстить!
  Уважающий себя человек всегда буде защищаться!Захвалим Долгого,завтра он поступит также с каждым из нас !!!

  1. Люди, а давайте будем требовать у нашего головы проверку (СБУ)всех работников сельского хозяйства, фермеров,у всех всё законно ли????Все ли правильно платят за землю???Было бы очень справедливо не так ли?????Почему только Умрихина долбают, думаю что у других даже поинтереснее всё!!!!

   1. Хорошая дорога и новый ВОДОПРОВОД, это дома у Долгого, а у нас недоделки да ещё из больницы бордель.А теперь сказка про дом престарелых!

   2. как огороды ячменём засевают и при это не платят аренду за огороды одни люди , а с других требуют , как парк вырубали, а новый видно не скоро будет, а в больницу сколько вложили наши фермеры, а сколько ваш мер кто то из вас знает???

  2. Плохого нет ничего, это точно. Но почему сейчас начал оформлять????Не верится, что не мог…Сначала колхозную технику прибрали к рукам, потом, прихватили земельку с фермами… стали крутыми… Просто не хотел, так удобней было ему…и вот за все хорошее приходится платить… Не только деньгами , а и репутацией семьи.

  3. Хорошая дорога и новый ВОДОПРОВОД, это дома у Долгого, а у нас недоделки да ещё из больницы бордель.А теперь сказка про дом престарелых!

   1. А Умрихин – бедствует??? И дом бедненький!!!!

  4. Газета, вернее корреспондент,прав это очень плохо для села и вообще для всех жителей громады

 7. Стадо баранов! Та что там бараны – КРЫСЫ! нашли лазейку нахамить инному человеку!

 8. Поздно вы о душе заговорили…. Где была ваша душа, когда чужого мужа из семьи уводили????? В этом противостоянии вам лучше молчать. Понятно, что статья заказная.., проплаченный …журналист. Противно читать.

  1. А вам какая хрен разница,кто кого уводил…????Я в шоке с Вас, людииии ауууу Вы что с ума все посходили…..причем сдесь это!!!! А зачем вы тогда читали статью если Вам противно ?? И ещё комментирует??О чём здесь говорить если Вы даже сути всего этого не понимаете))))Я в шоке!!!!

  2. Житель того же села! Я к вам обращаюсь! Вы себя с Богом случайно не спутали. Какое вам дело, в своей семье разбирайтесь!!!

 9. Кожний кулик свое болото хвалить) чекаю наступну статтю від Довгого )))

 10. О чем статья? Да Умрыхин конкретный жлоб и об этом все знают, смешная от него помощь, если бы видели сколько другие фермеры помогли, то вы поняли что Умрыхин жлобяра. РП больше не пишите такие гнилые заказные статьи.

  1. Шановні жителі села!
   А давайте просто
   “поживемо – побачимо” як далеко “підвезуть” оті “другие фермеры” Довгого до наступного ” Ордена”.
   УСПІХІВ !

 11. Люди, о чем тема то вообще??? Переходите на другие личности.. Шайка шакалов! Вам чужие личности важнее своей? Нет слов… Завистливые вы люди.

  1. Я конечно не в курсе, что именно произошло между этими двумья людьми…но с прочитаного думаю что Умрихин просто защищает своё Я ,так как для села он сделал не мало…., хотя по сути фермера не обязаны делать благотворительность, есть для этого государство, люди с области….!!!
   А то что голова сельского совета включил тут большого начальника и обращается со своими работниками и людьми как со скотом, то это очень обидно и унизительно!!!Вообще то П.И. за Вас эти люди отдавали свой голос, а Вы позволяете с ними так обращаться, Вам не стыдно????!!! И почему одним людям можно посадки чистить, вырубывать, а других вы штрафами пугаете….почему мы должны платить за мусор, когда есть для этого служба….,с каких это пор мы начили платить за выпас коров???? А повышение платы воды, с чего бы это???
   Нахрена в селе столько детских площадок, тем более не доделаных…, лучше бы дорогами по селу занялись, и мусором который разлетается….Лучше делайте чаще сходки села чтоб выслушивать желания людей, а не своих депутатов с которыми вы там за одно мутите делишки!!!!

 12. Боже, с какими ужасными и гнилыми людьми жыву в одном селе, с каждым днём всё больше и больше в этом убеждаюсь. Вам сколько не помогай – один хрен плохо. Сами б попробовали что-то сделать для своего села чтопнибуть полезное. А то вам помогай, деньги давай, а вы только гадите и всё.

 13. Павло Іванович, а розкажіть які ви труби провели на водопостачання питної води? Чи нашим людям технічна вода тече по кранам? Не розуміємо. Авжеж, технічні труби дешевше, “селюки” не зрозуміють різниці, так?

  1. Уважаемый или уважаемая Ри по вашему мнению какие должны быть трубы на водопровод,и с чего вы взяли что трубы технические?

 14. Когда влаживаешь деньги в развитие села и не видешь подходящих результатов, понятное дело что желание помогать пропадает. Но не у всех хватает СМЕЛОСТИ об этом заявить.. Лучше ж просто отвалить деньги в сельский совет и чувствовать себя спокойным, никто не тронит, как бы “крыша есть”, а куда деньги пойдут по*ер! Видимо А.Николаевич один из тех, кому не наплевать куда деваются вложенные (не только А.Н.) деньги!!!
  Интересно, что вообще сделано ИМЕННО ЗА БЮДЖЕТНЫЕ деньги??? А то все фермеры и фермеры..

 15. Я, тот человек, который знает многое за этот конфликт, но в этой ситуации я полностью поддерживаю нашего мэра Долгого П.И… Потому что будучи при своей должности не один созыв, он многое зделал для громады. Павел Иванович, так держать!!!!!

   1. А сам никто и никогда не сможет ничего сделать. Это от людей и желания зависит. Довгий же не пойдёт убирать срачи, которые люди не убирают возле своего дома. Или же чинить то , что невоспитанные молодёжь и дети рушат сразу же после того как что то сделали для села( эти клумбы и скамейки на остановке , детские площадки все уже расшатанные и поломанные, в добавок усыпаны кучей бумажек от конфет, чипсов, бутылок от пива и окурками). В селе нужен человек, который сможет организовать тех, у кого есть возможность помочь( и не только материально, а и физически тоже). Тем не менее, спасибо за освещение улиц, хоть не везде и с перебоями, но оно есть. Вывоз мусора( уже легче , надеюсь граждани села будут сознательными и начнут наконец то сдавать мусор , а не палить его или вывозить в поля и балки. Надеюсь в будущем увидим красивый парк и доделанный водопровод.

  1. Какой созыв? Какой мэр?? У нас как бы “Сільська голова”. Гражданин(ка), вы не туда текст скопировали!.

 16. Дорогие Анонимы!!!Чего же вы такие честные,умные скрываете свое лицо???!!!Пишите от себя всё как есть, своё мнение, а не скрывайтесь буквами Б,С и т п…..)))))Или это писал комментарий всё один человек защищая своё Я????!А-а-а???!!!

 17. А пусть Довгий расскажет какую он машину скорую помощь купил в больницу. Это не скорая, в привычном понимании нормального человека. Он купил внедорожник Renault Duster за 494950 грн ( на минуточку это пол миллиона бюджетных средств) при его реальной стоимости 310000 грн. Для чего нам нужна такая скорая и как на ней возить больных Довгий не уточнил… Кто- то, где-то видел такую скорую в другом месте кроме с.Владимировка? Был куплен этот джип как 3-я скорая , так как в больнице уже имелся УАЗ – 452 и еще одна легковая машина “скорая”. Но это еще не все, имея 3 машины скорые, жители села не могут ими воспользоваться так как скорая без мед сестры в район ехать не может. И если что-то с вами случится, то нужно звонить в Казанку и ждать скорую оттуда. Занавес

 18. Выльются тебе боком господин Умрихин слезы обманутых пайщиков. Отдай людям что должен был отдать ворюга и не плачь что много делаешь. Если человек делает от души он молчит и не ждёт похвал.

  1. За деньги можно сейчас купить все, но нельзя купить доброе имя, А Умрихин – это про
   вас…. А владимировцы умные люди, ( да… и говорят они на одесском диалекте – это наша фишка, пан Тюрин…..) и выбрали себе правильного голову громады, который не лебезит перед кровопийцами села. Давно пора их ставить на место…Успехов Вам, Павел Иванович.

 19. Андрій ТЮРІН, а у вас така фішка для усіх замовлених статтей писати :«Далі буде…»,а також самому придумати події(яких не існує) і потім їх розписати 😂😂?

  На рахунок ситуації ,яка склалась між Довгим П. і Умрихіним О.,звертаюсь до Умрихіна О,а Вас хтось просив передавати медикаменти та інше медичне обладнання до лікарні ,це ж була Ваша ініціатива ,виставляєте фото в соціальні мережі ,і зараз Ви за це просите повернути гроші? Ганьба! До речі ,на рахунок кабінету в школі ,яким ви забезпечили свою співмешканку для її комфортної роботи ,то спочатку ,я б порадила Вашій коханій навчитись спілкуватись з людьми, адже зручності не замінять її гниле нутро!!!

 20. «Рідне Прибужжя» тільки пише замовні статті. Що стосується Довгого П.- людина працює на своєму місці і не може бути хорошим для всіх!А що стосується Умрихіна – інші фермера набагато більше зробили, ніж він , і не бігають з писульками на кожному кутку , не розповідають про зроблене,а просто роблять,щоб людям краще жилось у своїй громаді . Павле Івановичу, так тримати!Ми з вами! Хай згинуть вороги!!!!

  1. А мені цікаво чому Рідне Прибужжя не вказало яку суму податків Умрихін та інші фермери не доплатили і приховали )) можливо Довгий і просив гроші в Умрихіна, які він повинен був сплатити податок за будівлю ферми і землі )))

 21. Все написане – сьома вода на киселі! Стаття проплачена – це факт! Павло Іванович, тримайтеся- у нас зараз так модно, якщо хочеш когось гівном облити- будь ласка, в « Рідне Прибужжя»! Ну а там вже розпишуть відповідно до того, скільки заплатив! А взагалі, я думаю, соромно робити благодійні вчинки, фотографуватися з тим, що подарував, а потім на аркушику голові нести рахунки!!!! Чи не так! А кабінет психолога в школі було відремонтовано давно, там знаходився відділ освіти громади- так співмешканка ображеного «посуетилась», щоб людей звідти викинули! Купила собі стіл та стільці і оту інтердошку ( що теж заявляється, як благодійність школі) – і оселилася в своїх хоромах! Але ж все це можна в будь- який час забрати! І на завершення- однозначно підтримую Довгого П. І. , який дійсно – господар, який намагається хоч щось зробити для людей і прикро, що хтось дуже слізно обіцяв на зборах громади йому допомагати, а тепер отой весь бруд вилив порядній людині на голову!!! Гидко і принизливо людині, яка має стільки нагород ( і я думаю, що отримані вони за допомогою Довгого П. І.), так не «по- мужски» себе поводити!!!

  1. “Чем ниже человек душой,
   тем выше задирает нос.
   Он носом тянется туда,
   куда душою не дорос ”
   ( Омар Хайям)
   ПОСВЯЩАЕТСЯ !!!!
   Ув. “С” и “Б” (можно уже ” раскрывать свои личики” – Вас узнали
   ” по почерку”)😉

   1. Татьяна,эту цитату вы точно зацените:
    «Зло – неправомерно всегда, а бессилие – только больше его наращивает.»
    Леонид Сухоруков

   2. Ведь она так описывает Ваше состояние 😂😂😂😂😂

   3. Поздно вы о душе заговорили…. Где была ваша душа, когда чужого мужа из семьи уводили????? В этом противостоянии вам лучше молчать. Понятно, что статья заказная.., проплаченный …журналист. Противно читать.

Оставить комментарий

Your email address will not be published.