Гімн Ліги чемпіонів – у Ташиному!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Ташине – невеличке село Березанського району, що примостилося на мальовничому березі Тилігульського лиману. Про такі населені пункти зазвичай кажуть: розташовані на краю географії. І справді, враховуючи, що до райцентру – майже три десятки кілометрів розбитої автодороги, можна сміливо стверджувати: периферійні Ташине та сусідня Прогресівка відрізані від багатьох благ цивілізації. Тож великою несподіванкою для мешканців сільської ради став новий спортивний турнір районного масштабу – Кубок з міні-футболу серед школярів шкіл Березанського району «Тилігул‑2019». Змагання відбулися 23 жовтня на базі шкільного стадіону Ташинської ЗОШ.

Ідея провести спортивний форум районного масштабу у віддаленому селі народилася у відомого футбольного тренера та президента Академії футболу Ігоря Заяца (м. Южний). Слід сказати, що Ігор Іванович – уродженець Ташиного, саме тут він починав свій трудовий шлях. Доля склалася таким чином, що тривалу частину свого життя кваліфікований наставник працював у футбольних дитячих клубах Польщі та Німеччини, де запозичив європейський досвід футбольного виховання юних талантів.

Повернувшись півроку тому в Україну, І. Заяц оселився в місті Южному, де заснував свою футбольну академію. Ігор Іванович ніколи не поривав зв’язків із малою батьківщиною, всіляко допомагаючи юним спортсменам. «Діти навіть з найменшого села повинні мати можливість для фізичного гартування та перспективу подальшого розвитку», – вважає тренер. Тож невипадково ентузіаст задумав організувати свято для своїх земляків. Адже сільські мешканці позбавлені можливості у себе вдома спостерігати великі культурні чи спортивні заходи. У подальших планах – організація футбольної секції у Ташиному та відбір талановитих футболістів для футбольної академії Ігоря Заяца.

Момент гри.

Добре починання підтримали як місцева влада, так і генеральний спонсор – ТОВ «ДТЕК ТИЛІГУЛЬСЬКА ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ». Саме цей інвестор наразі планує розпочати виробничу діяльність на території трьох сільських рад Березанщини, у тому числі – Ташинської. Представники компанії забезпечили призовий фонд турніру, а районна рада та відділ освіти райдержадміністрації за підтримкою ДТЕК ВДЕ потурбувалися про те, щоб школярі мали змогу безпечно дістатися місця змагань та були нагодовані смачними обідами. Зі свого боку, працівники футбольної академії взяли на себе суто спортивну складову в організації турніру, зокрема кваліфіковане і неупереджене суддівство.

Але ще задовго до початку змагань біля шкільного стадіону почали збиратися місцеві мешканці, яких запрошували на свято і плакати-афіші, і різнокольорові повітряні кульки, і бадьора музика з динаміків. Деякі ташинці навіть з подивом перепитували: це точно у нас відбудуться районні змагання?..

Так, шановні, у вас. Адже казки стають реальністю, коли, окрім бажання, ще докладаються відповідні зусилля. Тож церемонія відкриття змагань ознаменувала не лише народження нового футбольного турніру, а й – започаткування принципово нового відношення до виховання ташинської молоді – у дусі спорту та патріотизму, прищеплення здорового способу життя. І це не разова акція, адже, як запевнили організатори змагань, будуть й інші нові цікаві заходи для місцевої молоді.

Отже, на параді вишукалися учасники змагань із шести шкіл району, їхні вчителі та родичі, знайомі, почесні гості Ташиного. Лунає Державний гімн України, після чого оголошується хвилина мовчання по загиблих захисниках України.

– Це свято доброти, гармонії, фізичної культури та спорту, – сказала, звертаючись до присутніх, директор Ташинської школи Валентина Габерштро. – Зичу вам, діти, наснаги до перемоги, почуття ліктю та міцного здоров’я, бо саме спорт та фізична культура загартовують його. Я хочу подякувати організаторам цього чудового свята, адже це пропаганда футболу серед молоді з сільської місцевості.

Серед тих, хто удостоївся теплих слів подяки від очільниці ЗОШ, – заступник голови Березанської районної ради Олексій Сидорчук, президент футбольної академії Ігор Заяц, Ташинський сільський голова Лілія Машуренко.

А Олексій Сидорчук запропонував присутнім оплесками привітати команди сіл: Краснопілля, Ташине, Прогресівка, Малахове, Коблеве та Рибаківка.

– Я дуже щасливий, що тут лунає дитячий сміх і відчувається така сильна енергетика, – зазначив Олексій Іванович. – І це все – не в центрах громад, а в маленькому Ташиному. Це свято почалося з мрії мого друга Ігоря Заяца про те, щоб у Ташиному була футбольна команда, щоб сюди на змагання приїжджали спортсмени з інших сіл та міст. Для сільських дітей мають бути створені такі ж умови для розвитку, як і у великих містах. І я дуже радий, що до реалізації цього амбітного плану долучилися Березанська районна рада в особі Валентина Гуртового, Тилігульська ВЕС в особі Олександра Погорілого, Ташинська сільська рада в особі голови Лілії Машуренко та колектив школи, який приготував гарне дійство. І я впевнений, що цей турнір стане щорічним. Успіхів вам, діти!

Наснаги та перемог побажала юним спортсменам і Ташинський сільський голова Лілія Машуренко, після чого пролунав гімн Ліги чемпіонів. Немає жодних сумнівів, що за належної уваги з боку дорослих у Ташиному буде підготовлений не один здібний футболіст, а хтось, можливо, навіть колись зіграє у найпрестижнішому футбольному турнірі Європи. Але це не головне. Адже основна мета подібних турнірів – підготувати гармонійно розвинених громадян, справжніх патріотів своєї малої батьківщини та неньки України.

А потому на авансцену вийшли власне ті, заради кого й був задуманий та проведений цей турнір, – юні сільські футболісти. Команди спочатку зіграли між собою у двох підгрупах по дві команди, а потому у стикових поєдинках мали визначити переможця та інші підсумкові місця.

Звичайно, багато дітей не мають майстерності професійних футболістів, проте всі учасники турніру продемонстрували неабияку жагу до перемоги та азарт. Відповідно, глядачі на трибунах не нудьгували, забезпечивши для юних футболістів палку підтримку.

Леся Федченко отримує індивідуальний приз.

А про напруження боротьби на футбольній галявині якнайкраще свідчить той факт, що переможці своїх підгруп визначалися лише на останніх хвилинах поєдинків. Так, рибаківців у своїй підгрупі влаштовувала і нічия в останньому матчі у групі, але як важко було її здобути! В іншій підгрупі взагалі всі команди перед останнім туром мали абсолютно однаковий здобуток, і лише один забитий м’яч вивів на перше місце школярів з Малахового.

Далі – ще безкомпромісніше. У матчі за п’яте-шосте місця зійшлися в справжньому дербі команди із сусідніх сіл – Прогресівки і Ташиного. Цікаво, що у складі перших на поле виходили і хлопці, й дівчатка. За галасливої підтримки своїх уболівальників футболісти зіграли внічию не лише в основний час матчу, а й у двох (!) серіях післяматчевих пенальті. Відтак головний рефері Олег Ангелов оголосив цілком справедливе рішення: обидві команди достойні посісти п’яте місце.

У поєдинку за третє місце команда с. Краснопілля здолала опір однолітків з Коблевого. І, нарешті, фінальна зустріч між рибаківськими та малахівськими школярами. Тривалий час на полі була рівновага – як у рахунку, так і за розвитком подій. Але все ж два точні постріли двох Данил – Артеменка і Шевчика – схилили шальки терезів на бік школярів з Рибаківки.

А підвела риску під захоплюючим спортивним дійством церемонія нагородження, що також відбулася під звуки гімну Ліги чемпіонів. Показово, що кубок за участь у турнірі отримала кожна команда – учасниця дебютного «Кубка Тилігулу». Також жоден футболіст не залишився без пам’ятної медалі. Крім того, приз кращому гравцеві турніру отримав… точніше, отримала дівчина – Леся Федченко з Прогресівки. А переможцю змагань – команді Рибаківки – було вручено великий красень-кубок. Радості тріумфаторів турніру та їхніх уболівальників не було меж! Але й інші спортсмени не засмутилися, бо з користю та цікаво провели цей насичений подіями день.

Переможці та меценати нового турніру.

Серед тих дорослих, хто залюбки виконав почесну місію нагородження учасників турніру, був і представник ДТЕК ВДЕ Ігор Ретівов.

– ДТЕК – соціально відповідальна компанія, – наголосив, звертаючись до присутніх, І. Ретівов. – Ми і в подальшому будемо допомагати проводити подібні заходи, підтримувати молодь, розвивати спорт і культуру. Вітаю всіх!

– Це – знаменна подія і для Ташиного, і для Прогресівки, і для Краснопілля, й для інших сіл, – вважає голова районної ради Валентин Гуртовий. – Адже інвестором є велика фірма, яка звертає увагу не тільки на виробництво, а й на проблемні питання соціально-культурного розвитку сіл. І в селищних радах, і в районі дуже сподіваються на успішне співробітництво з Тилігульською ВЕС.

– Я дуже дякую Ігорю Івановичу Заяцу, спонсорам за те, що вони зробили таке чудове свято для нашого села, – сказала Ташинський сільський голова Лілія Машуренко. – Наші села маленькі, віддалені, відтак наші діти нічого подібного досі не бачили, та й не завжди мають змогу десь виїхати і взяти участь в інших змаганнях. Тож ми дуже задоволені та щасливі.

За словами Лілії Олександрівни, наразі розпочато реалізацію амбітного проекту з будівництва нового спортивного поля. У Ташиному сподіваються, що свою підтримку в цьому починанні надасть і інвестор. Принаймні, перший досвід соціального співробітництва між місцевою громадою та Тилігульською ВЕС виявився успішним і дає підстави для оптимізму. Якщо ж станція запрацює і, відповідно, буде підписаний договір соціального партнерства, то реальним стане не лише план зведення цього спортивного об’єкта, а й розбудови соціальної інфраструктури сільської ради. А відтак – з’являється надія на те, що й периферійні села отримають шанс на нормальне життя і перспективу розвитку.

Андрій ТЮРІН
Фото автора


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.