Новополтавські колізії: у пошуках зернят істини

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

У номері «РП» від 26 вересня було надруковано статтю «ОТГ не панацея?..». У цій публікації журналіст «РП», який вирушив у відрядження, розповів про стан справ у Новополтавській об’єднаній територіальній громаді Новобузького району.

З’ясувалося, що мешканці ОТГ масово невдоволені своїм життям-буттям і тим, як місцева влада вирішує їхні нагальні проблеми. Та й саме враження кореспондента від детального знайомства з населеними пунктами ОТГ вийшло не з приємних: розбиті автодороги, купи сміття, бур’яни у зріст людини…

Але, слід віддати належне керівництву Новополтавської громади: після виходу критичної публікації амброзії та інших карантинних рослин на вулицях тієї ж Новополтавки значно поменшало. Принаймні, трава на узбіччях центральних вулицьта територія довкола сільської ради нарешті викошені. Але виникає запитання: невже не можна було це зробити ще влітку, а не зараз, у самісінькому кінці вегетації капосних бур’янів?..

Щодо мети повторного відрядження журналіста «РП» до Новополтавки, то ми отримали запрошення від ряду депутатів сільської ради відвідати позачергову сесію, на якій мало бути вдруге розглядатися скандальне «питання Сербіна».

Нагадаємо, що на сесії сільради, яка відбулася 10 вересня ц. р.,шанованого на теренах Новобужжя та Миколаївщини керівника сільгосппідприємства «Красна Баштанка», депутата обласної ради кількох скликань Віктора Сербіна було виведено зі складу виконкому сільської ради з принизливим формулюванням – «у зв’язку з неадекватною поведінкою». Мовляв, Віктор Миколайович зірвав одразу два заходи – у дитсадку та сходку громадян у Новополтавці, чим «дискредитував органи місцевого самоврядування».

Проте депутати, до яких звернувся після зазначеної сесії В. Сербін, категорично заперечили таке формулювання. За їхніми словами, на згаданій сесії пропонувалося вивести Сербіна зі складу виконкому через те, що той нібито відмовився і надалі бути «спонсором села». Але про «неадекватну поведінку» та зрив якихось заходів під час сесії і слова не йшлося.

Отже, на позачерговій сесії сільської ради, що відбулася у середу 2 жовтня, жоден (!) із депутатів також не згадав, що на попередній сесій мова йшла про «неадекватну» поведінку Віктора Миколайовича. Ба більше, обранці громади обурилися тим, що було брутально спотворено їхню волю, адже вони у більшості своїй голосували за те, щоб вивести керівника «Красної Баштанки» через нібито його небажання допомагати селу.

Але і таке формулювання звучить абсурдно! Адже, платячи щороку до 3 мільйонів гривень до бюджету Новополтавської сільської ради, саме підприємство Віктора Сербіна значною мірою сприяє наповненню кошторису ОТГ, звідки, власне, й фінансуються ті ж дитячі садочки, будинки культури, соціальні програми тощо. Хіба ж це не допомога селу? І, до речі, податкове навантаження на гектар ріллі, яку обробляє В. Сербін, на порядок вище, ніж у тих же одноосібників.

Та й, реагуючи на запити своїх земляків, «Красна Баштанка» та її керівник сприяють і очищенню взимку автодоріг від снігу, й у безоплатному наданні пайовикам соломи та сіна, й у вирішенні індивідуальних прохань про допомогу.

Під час мого попереднього відрядження до Новополтавки люди категорично спростували й те, що буцімто саме Віктор Сербін зірвав сходку громадян у Новополтавці. Адже з’ясувалося: після критичних висловлювань на свою адресу з місця подій ретирувався… очільник Новополтавської ОТГ Юрій Медведєв.

Так, справді, відношення між керівником базового господарства Віктором Сербіним та очільником сільської громади Юрієм Медведєвим не заладилися. Але, як зазначає Віктор Миколайович, сільський голова став упереджено ставитися до нього після того, як він почав ставити тому, вочевидь, неприємні запитання щодо безгосподарності та нераціонального використання бюджетних коштів і матеріальних ресурсів. Тож, на думку В. Сербіна, виведення його зі складу виконкому, та ще й з таким принизливим формулюванням, – звичайнісінька помста з боку сільського голови, а використання у цій брудній «грі» депутатського корпусу – підлість поготів.

До речі, сам Юрій Медведєв та юрист сільради на сесії намагалися пояснити депутатам таке недолуге формулювання якоюсь «помилкою».

– Але це ніяка не помилка! – впевнений Віктор Сербін. – Бо коли я вперше прийшов із цим рішенням сесії до сільського голови, то він сказав мені: «Тут усе правильно!». Але за декілька днів Юрій Васильович вже почав казати зовсім протилежне. То мала місце помилка чи підробка документа?..

Намагаючись знайти відповідь на це запитання, В. Сербін наразі готує документи для звернення до правоохоронних органів.

Але й самі депутати мають більш прискіпливо ставитися до того, за що вони піднімають вгору руки під час голосувань. А також – вимагати від сільського голови та апарату сільської ради завчасного, як того вимагає Закон та Регламент роботи Новополтавської сільської ради, ознайомлення з проектами рішень наступних сесій. Адже, як з’ясувалося, звичайною практикою для Новополтавської сільради є ситуація, коли депутати вперше знайомляться з матеріалами сесії… за декілька хвилин до початку сесійного засідання. При цьому, як правило, один пакет документів вручається одразу декільком депутатам. Як при цьому можна вдумливо вчитатися в рядки запропонованих проектів рішень? Годі й казати, що документи завчасно не розміщуються на офіційному сайті Новополтавської ОТГ.

Варто підвищувати депутатам і рівень власних знань щодо повноважень місцевого самоврядування. Бо на сесії, яку я відвідав, дехто з них здивовано запитував: а що таке виконком сільської ради, які в нього функції?.. Як кажуть, приїхали…

Наостанок хотілося б закликати керівництво Новополтавської ОТГ до виваженості та порядності. Безпідставно ображати шанованих на селі особистостей, котрі зробили чимало добрих справ для своїх земляків, – ні в які ворота не лізе.

Андрій ТЮРІН

P.S. Більшістю голосів депутати за пропозицією сільського голови Юрія Медведєва таки відновили Віктора Сербіна у складі виконкому сільської ради, принагідно скасувавши недолуге формулювання.


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.