Чи можуть породіллі самі обирати пологовий будинок?

Марина Л., м. Очаків:
– Чи можуть породіллі самі обирати пологовий будниок? Які ще права вони мають?

Марія Дунай, юрист:
– Основні права пацієнтів, у тому числі вагітних і породіль, закріплені Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (далі – Закон) від 09.11.1992.

Так, права вагітних в Україні, зокрема, включають в себе: право вибрати пологовий будинок. Закон дозволяє вагітній жінці вибрати не тільки пологовий будинок, а й лікаря. Більш того, вагітна має право вимагати заміни лікаря.

Таким чином, можна народжувати в будьякому пологовому будинку.

Відповідно до статті 38 Закону пацієнт має право бути прийнятим у будь-якому державному лікувальному закладі за своїм вибором, якщо цей медичний заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.

Таким чином, не обов’язково ставати на облік у жіночу консультацію за місцем реєстрації.

Більш того, якщо у вагітної немає «прописки», їй також не може бути відмовлено в постановці на облік у жіночій консультації, яку вона вибрала. Все, що потрібно майбутній мамі, яка не має «прописки», – це мати паспорт громадянина України та написати відповідну заяву на ім’я головного лікаря вибраної медичної установи.

Лікар також повинен пояснити жінці в доступній формі причини призначення будь-яких лікарських препаратів або медичних процедур, а також попередити про можливі ризики для здоров’я жінки та її дитини.

За українським законодавством, свої дії лікар повинен погоджувати з жінкою, за винятком екстреного порятунку життя або здоров’я.

Більш того, жінка має право отримати таку інформацію не тільки усно, але і письмово! Жінці також не можуть відмовити в ознайомленні з історією пологів.

Добавить комментарий