Компанія «НІБУЛОН» – СУДНОБУДІВНИЙ ДУХ СУЧАСНОСТІ!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

20 вересня на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» у Миколаєві відбулася подія державного масштабу – відкриття міжнародного форуму TRANS EXPO ODESA-MYKOLAIV 2019 та спеціалізованої виставки «Суднобудування та водний транспорт 2019». Суднобудівна верф миколаївської компанії вже третій рік поспіль стає місцем проведення наймасштабніших за останнє десятиріччя вітчизняних виставок у галузі суднобудування та водного транспорту. І це абсолютно логічно, адже завод «НІБУЛОН» – мало не єдине в Україні підприємство, яке сьогодні будує повнокомплектні судна. Традиційно на цілий день територія заводу перетворилася на виставковий комплекс, де господарі-нібулонівці гостинно зустрічали тисячі миколаївців та гостей заходу.

Команда «НІБУЛОНу» підготувала дуже цікаву та насичену програму: введення в експлуатацію надскладного спеціалізованого кранового судна, унікальне водне шоу, масштабну міжнародну виставку «Суднобудування та водний транспорт 2019», безкоштовні прогулянки на пасажирських суднах компанії для городян та «круглий стіл» для професійної спільноти.

ФЛАГМАН НІБУЛОНІВСЬКОЇ ФЛОТИЛІЇ – NIBULON MAX

Традиційно захід розпочався з урочистого введення в експлуатацію 140-метрового судна – найдовшого спеціалізованого кранового судна класу «річка-море» під прапором України, збудованого за останні 25 років незалежності, і найбільшого замовлення за всю історію заводу «НІБУЛОН». Першим з цим досягненням привітав присутніх призначений напередодні новий очільник Миколаївської області Олександр Стадник, який зазначив, що не на словах, а на ділі компанія досягла реальних результатів. Він подякував керівнику та засновнику «НІБУЛОНу», Герою України Олексію Вадатурському за колосальний внесок у розвиток економіки країни і окремо відзначив його особисту заслугу у відродженні українського суднобудування.

 

Вітання від сусідів-херсонців передав Юрій Гусєв, голова Херсонської ОДА. Він зазначив: «Коли ця компанія заходить в область, район або у будь-який населений пункт, вона стає драйвером трансформації, вона змушує краще працювати владу та державні органи на потреби інвесторів, бізнесу і в кінцевому результаті – на потреби людей. Сьогоднішня подія свідчить, що Україна була, є і завжди буде морською державою. А для наших регіонів це особливо важливо, адже Миколаївська та Херсонська області – це ворота в Україну. Хочу побажати, щоб такі компанії, як «НІБУЛОН», частіше запрошували на аналогічні свята не тільки у Миколаїв, а й у Херсонщину та в інші області!».

Свою думку висловив і міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, який наголосив, що Олексій Вадатурський разом із своїм колективом повертає Миколаєву майже втрачену славу корабельного краю. «Він нікому нічого не доводить, він просто працює і робить свою роботу. Якщо кожен у нашій державі буде працювати саме так, наша держава приречена на успіх!» – підкреслив миколаївський мер. Також він подякував усім західним партнерам, які повірили та допомогли керівнику «НІБУЛОНу»,у його звершеннях: «Хочу подякувати Олексію Опанасовичу за те, що не завдяки, а іноді й усупереч деяким ситуаціям він працює і досягає успіху».

Голова представництва Європейського банку в Україні Жан-Ерік де Загон зазначив, що розвивати економіку неможливо без приватних компаній, а банкінг сприяє процвітанню суспільства. «НІБУЛОН» є дуже потужним роботодавцем, що дає роботу тисячам працівників. Це сумлінний платник податків, який надає можливості для розвитку та збагачення економіки країни. Це надзвичайна компанія з різних точок зору – по-перше, це внесок у розвиток регіону. Якщо ми інвестуємо, припустимо, 100 мільйонів доларів у проєкт цієї компанії, ми впевнені, що ці кошти підуть саме на розвиток,і ми побачимо конкретні результати. Також дуже вражає успіх компанії. На сьогодні це підприємство експортує 10 відсотків загального обігу зерна в Україні. Воно постійно розвиває транспортне сполучення, чим відкриває нові перспективи співпраці. Так, водний річковий транспорт є дуже вагомим аспектом для розвитку інфраструктури України. «НІБУЛОН» підтримує програму сталого розвитку, яка розроблена на найближчі 30 років. Хочеться відзначити і те, як ця компанія підтримує освітні програми для своїх громадян. Пишаюся тим, що ми є фінансовим партнером компанії «НІБУЛОН» та сподіваюсь на плідну співпрацю у майбутньому».

Високу оцінку діяльності компанії дала і старший банкір Департаменту агробізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Леся Кузьменко. Вона подякувала Олексію Вадатурському за надану честь бути хрещеною матір’ю нового судна: «Наш банк безпосередньо причетний до цього проєкту, адже саме ми його фінансували разом з іншими фінансовими партнерами. Тому ми дуже пишаємося запрошенням на це свято. Свою співпрацю із «НІБУЛОНом» ми розпочали майже 10 років тому, коли надали перший кредит компанії у розмірі 50 мільйонів доларів. Ці кошти компанія витратила на відродження річки Дніпро, це були перші кроки підприємства у цьому напрямку. Усі ці роки ми продовжували свою співпрацю та надавали різні кредити для фінансування робочого капіталу, інвестиційних проєктів. Останній кредит, наданий у 2017 році, був спрямований саме на реалізацію цього проєкту. Це черговий дуже важливий рубіж для компанії, але я впевнена, що Олексій Опанасович на цьому не зупиниться. Він буде ставити нові цілі і як завжди досягатиме їх. Ми пишаємося таким партнером, який є гордістю своєї країни, а Україні бажаємо більше таких компаній. Зі свого боку, ми і надалі плануємо підтримувати компанію у її подальшому розвитку, залишаючись надійним фінансовим партнером!».

Представник Міжнародної фінансової корпорації в Україні Артем Зубков у вітальному слові сказав: «Відрадно бачити результат взаємодії Міжнародної фінансової корпорації та інших фінансових інститутів у розвитку компанії «НІБУЛОН». Це дуже потужний імпульс для розвитку галузі та інфраструктури України. Сподіваємося продовжити співпрацю з компанією і віримо, що таких радісних сонячних днів буде ще більше!».

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко наголосила: «Вітаю всіх, хто сьогодні долучився до цієї потужної та позитивної події, від імені депутатського корпусу та від кожного району області. За таким успіхом завжди стоїть лідер – справжній фахівець, завдяки якому ми насолоджуємося сьогодні цим святом. Таким лідером є Олексій Опанасович Вадатурський, який вже багато років показує приклад розвитку підприємства не тільки на Миколаївщині, а й по всій Україні. І сьогодні хочу йому вручити найвищу нагороду нашої області – орден «За заслуги перед Миколаївщиною» I ступеня! Ви дійсно це заслужили!».

Від посольства Нідерландів в Україні виступила голова економічного департаменту Ріні Бус. Вона привітала Олексія Вадатурського та колектив компанії з реалізацією цього проєкту. «Я була тут два роки тому, – нагадала пані Бус, – на відкритті першої виставки суднобудування та спуску невеликого судна. Сьогодні ми бачимо нове судно – MAX! Ми кажемо про кораблі «вона», а сьогоднішній корабель – це «велика леді»! Нідерланди мають давню традицію суднобудування, і тут, в Україні, ми дуже багато співпрацювали з приватними компаніями, в тому числі – з компанією «НІБУЛОН». Бажаю українцям, щоб таких підприємств було як можна більше і вони наслідували цей приклад. Річка Дніпро потребує розвитку, щоб вона могла максимально використовуватися як транспортна артерія. Я бажаю, щоб така ініціатива компанії «НІБУЛОН» принесли мир та стабільність Україні!».

ДОВІДКА «РП»
NIBULON MAX – потужне повнокомплектне самохідне перевантажувальне судно проєкту П‑140 має два перевантажувальні крани продуктивністю 18 тисяч тонн на добу та два трюми для транспортування та зберігання зерна загальним об’ємом 13400 м3. Обсяг автоматизації судна дозволяє управляти механічною установкою без постійної присутності обслуговуючого персоналу у машинних приміщеннях і на центральному посту керування. Його урочиста закладка відбулася за участі вищого керівництва країни, міжнародної спільноти та представників провідних фінансових установ 23 травня 2018 року. За підрахунками спеціалістів компанії, цей гігант дозволить підвищити річні обсяги перевалки вантажів флотом на 2-3 мільйони тонн на рік та збільшити обсяги перевалки вантажів безпосередньо флотом компанії до 5 мільйонів тонн на рік. Будівництво судна такого класу – це абсолютно новий рівень суднобудівних потужностей компанії. Для будівництва цього судна на заводі було модернізовано стапельний майданчик та спуско-підйомний пристрій, що призвело до збільшення кількості стапельних та спускових доріжок. Компанією проведено масштабну реконструкцію суднобудівного підприємства, після завершення якоїзавод «НІБУЛОН» має стати найсучаснішим в Україні і одним з найкращих в Європі.

Посольство Іспанії в Україні представив аташе з торгово-економічних питань Хайме Рамон Фернандес Санчес, який привітав усіх із святом. «Для мене честь бути сьогодні тут, – підкреслив він. – Компанія «НІБУЛОН» робить вагомий внесок у розвиток транспортної структури України. Я пишаюся тим, що іспанські компанії також причетні до цих досягнень. Іспанія є надійним партнером України у сфері співпраці з експорту зернових, і я щиро підтримую ці взаємини між нашими країнами».

Кожен корабель має свого капітана. Якщо порівнювати «НІБУЛОН» із кораблем, третє десятиріччя ним керує беззмінний керманич – генеральний директор Герой України Олексій Вадатурський, який привітався із присутніми словами: «Дорога Україно! – і пояснив:  – Тут є мешканці з усіх регіонів нашої країни. Я дуже радий тому, що така велика кількість людей сьогодні розділили наше свято. Дорогі миколаївці, кожен з вас причетний до нього, адже у кожній вашій родині є хтось, хто працював на суднобудівному заводі. Я вітаю наших міжнародних та українських фінансових партнерів, яких представляють 64 людини, і дякую їм за підтримку та співпрацю. Я вдячний і нашому колективу за віддану працю. Я пишаюся, що ми працюємо у Миколаєві, і вважаю, що це місто корабелів! Я вважаю, що якщо всі ми разом будемо працювати для розвитку економіки, таких позитивних подій буде багато, а наша країна змінюватиметься на краще. Введення в експлуатацію цього нового судна – це відповідь усім скептикам, які не вірили, що на нашому заводі можна будувати судна завдовжки 140 метрів. Коли я вирішив здійснити цей проєкт, мене спочатку мало хто підтримав, але потім вдалося переконати, що це реально і по силам саме нам. Мені повірили, підтримали, і ми збудували це судно усього за рік! Я хочу сказати особливі слова на адресу команди наших суднобудівників. Це майже тисяча заводчан, а усього в Україні сьогодні працює понад 3000 корабелів. Кожен третій український суднобудівник працює на нашому заводі! І це кращі люди суднобудівної галузі України! І деяких я хочу назвати зараз. Лариса Авраменко – начальник підрозділу, що займався фарбуванням та гідроізоляцією цього судна, і загалом пофарбував 50 гектарів площі! Начальник цеху – Олег Величко, бригада електриків якого проклала 150 кілометрів кабелю, що перевищує відстань від Миколаєва до Одеси! Це Костянтин Карпухін, підрозділ якого першим перейшов на акордно-преміальну систему оплати праці і який для цього судна переварив 7 тисяч тонн металу! Олег Федірченко – начальник трубопровідної дільниці, працівники якої проклали 15 км трубопровідних систем судна! Олег Даніч та його команда «кудесників», які змогли виконати найскладніші токарно-фрезерні роботи! Звичайно, не можу не назвати Володимира Жмура, заступника директора цього заводу, який був відповідальним за цей проєкт і доповідав про хід будівництва особисто мені.

І сьогодні ми бачимо красень-лайнер, який ми збудували і даруємо його Миколаєву і Україні! Ми знов показали потужність нашої області. Наша компанія робить усе, щоб Україна стала морською державою, щоб вона мала сучасний флот! На нашому прикладі можна побачити: якщо є ціль, є професійний колектив, є підтримка надійних партнерів – можна виконати будь-яке завдання! Я хочу, щоб кожен з вас вірив у свої сили і здійснював свої мрії!».

Після розбиття шампанського о борт хрещеною мамою новий гігант-красень відгукнувся потужним сигналом, ніби говорячи, що готовий до роботи на благо України.

СВЯТО ДЛЯ УСІХ ГОСТЕЙ

Окрім урочистого введення в експлуатацію судна, усі гості також стали свідками старту нової інвестиційної програми компанії з розвитку перевезень будівельних матеріалів річкою Південний Буг, у рамках якої відбулася закладка секцій відразу двох суден: портового буксира-штовхача проєкту Т 410 та несамохідного судна-майданчика проєкту В 1500. Також вони могли пройтися територією заводу, відвідати експозиції виставки, ознайомитися з історією суднобудування нашого міста та відродженням цієї галузі на заводі «НІБУЛОН», здійснити водну прогулянку на пасажирському судні або завітати на борт суден компанії. Але справжньою родзинкою заходу стало, безперечно, унікальне водне шоу і масштабний парад флоту компанії «НІБУЛОН», який сьогодні налічує 76 суден!

Це найсучасніший в Україні флот, збудований на українському заводі з українського металу, який ходить під українським прапором. У шоу та параді були задіяні судна всієї лінійки флоту компанії: буксири, несамохідні судна, плавучі крани, пасажирські «ракети», днопоглиблювальне судне, а керували ними найдосвідченіші капітани судноплавної компанії. Судна виконували дуже складні маневри на воді, що іноді нагадували танцювальні піруети. Свої надзвичайні бойові вміння та навички продемонстрували представники Сил спеціальних операцій та армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України. Зокрема в рамках планової бойової підготовки наші військові виконали елементи десантування парашутистів-водолазів на воду та імітували захоплення десантом з гелікоптера баржо-буксирного складу, після чого евакуювали десантників з води.

На завершення шоу глядачі побачили унікальний денний салют з різнокольорових димових спалахів, висота яких сягала 30 метрів.

День виявися надзвичайно цікавим та насиченим, а «НІБУЛОН» у черговий раз довів на власному прикладі, що річкове судноплавство має величезний потенціал і дає поштовх для розвитку суднобудування, логістики, металургії, будівельної індустрії та інших супутніх галузей економіки країни. Саме в цій сфері знайдеться місце досягненням людини праці: суднобудівника, металурга, будівельника і всіх тих, хто створює своїми руками майбутнє України!

Вікторія ГОНОРАЦЬКА

Буксири проєкту POSS – 115.
Самохідний плавучий кран «Святий Миколай».
Буксири проєкту 121-М.
Буксири проєкту Т3500.
Пасажирське судно «Нібулон Експрес».
Днопоглиблювальне судно «Миколаївець» проєкту СДС-15.

 


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.