Вибори на Миколаївщині: у фаворі – зелений колір

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Ось і відгриміла чергова виборча кампанія, цього разу – до Верховної Ради України. Приголомшливу перемогу на позачергових парламентських виборах здобула пропрезидентська партія «Слуга народу» – близько 250 депутатів від нової політичної сили отримають незабаром мандати народних депутатів. Нечуваний успіх! Свою лепту до загального успіху «СН» внесла і Миколаївщина. За партію проголосувало понад половини всіх виборців нашої області, котрі завітали до виборчих дільниць. Крім того, по усіх шести мажоритарних округах перемогли висуванці «Слуги народу».

Як пройшов виборчий марафон на Миколаївщині, насамперед у розрізі мажоритарних округів? Давайте розберемося.

Народ обрав своїх «слуг»

Якщо в цілому по Україні партія «Слуга народу» набрала трохи більше 43 відсотків голосів виборців, то у Миколаївській області у програму пропрезидентської сили повірили понад половину громадян (понад 52%), які скористалися своїм конституційним правом.

На другій позиції – «Опозиційна платформа – За життя», які зібрала ужинок у майже 19 відсотків. «Європейська солідарність» зупинилася на межі 5 відсотків. На якісь частки відсотків менше на Миколаївщині виявилося прихильників «біло-червоної ідеї» (партія «Батьківщина»).

Далі у партійному рейтингу – Радикальна партія О. Ляшка та всі інші.

Наш регіон дав партії «Слуга народу» один із найвищих показників підтримки з-поміж інших областей України. Тепер сподівання – на те, що «слуги» сумлінно й відповідально працюватимуть на своїх «господарів».

А тепер «пробіжимося» по мажоритарних округах Миколаївської області.

Округ № 127 (місто Очаків, Заводський район міста Миколаєва, Миколаївський і Очаківський райони)

На «старт» виборчих перегонів у 127-му окрузі вийшли 18 кандидатів, серед них – і чинний народний депутат Борис Козир. Борис Юрійович входив до парламентської фракції «Блок Петра Порошенка», але на ці вибори не наважився йти під прапорами малопопулярної політичної сили, відтак подав документи до ЦВК як самовисуванець. До речі, подібним чином вчинили й інші колеги Козиря по Верховній Раді – Жолобецький, Вадатурський, Лівік, Бриченко, Ільюк, Корнацький, Підберезняк. Це й не дивно: ніхто з них не захотів переносити значний антирейтинг своїх партій на свій особистий кандидатський імідж. Але, судячи з усього, в них нічого не вийшло: всі вищевказані політики опинилися поза межами парламенту нового скликання.

Утім на початку кампанії Козир розглядався політологами серед головних конкурентів на омріяний депутатський мандат. Нардеп «козиряв» десятками мільйонів гривень залучених коштів з держбюджету, котрі, за його ж словами, були спрямовані на вирішення соціально-економічних проблем регіону. Козир витратився й на масштабну інформаційно-рекламну кампанію. Увесь Заводський район Миколаєва та інші населені пункти були завішані бігбордами з надписом «Наш Козир».

Утім не наш, вирішили виборці й відправили Бориса на остаточне третє місце за підсумками виборів‑2019 з показником близько 10 відсотків. Проти чинного депутата зіграли занедбані багатоповерхівки та двори, «убиті» автодороги і низький рівень життя людей. До честі Козиря, він майже одразу після виборів визнав власну поразку та привітав із перемогою свого наступника.

Друге місце із 17-ю відсотками посів екс-регіонал Ігор Дятлов, який був одним із прихованих фаворитів виборів‑2019. Головною «фішкою» своєї кампанії Ігор Сергійович обрав програму «Теплий дім», яку, в разі обрання себе до лав парламенту, обіцяв реалізувати у всеукраїнському масштабі. Цей кандидат також не шкодував кошти на наочну рекламу. На результат керівника «Опозиційного блока» у Миколаївській міській раді працювали і його колеги по партії. Утім не допомогло. Народ, як виявляється, уже не надто вірить старим політикам (мається на увазі зовсім не вік).

Зрештою, перемогу здобув висуванець «Слуги народу» Олександр Пасічний. Олександр Станіславович досі жодного дня не був ані депутатом, ані чиновником, відтак, як він неодноразово зазначав, не мав корупційного досвіду. І хоча Пасічний не був замішаний у жодному скандалі, його опоненти мало не з пальця висмоктували надумані конфліктні ситуації. Не гребували недобросовісні конкуренти навіть кримінальними методами, заявивши на округ «фейкового» кандидата від «Слуги народу» – мешканця Києва Івана Алєксєєнка. Натомість Олександр Пасічний навіть за таких брудних методів опонентів спромігся заручитися підтримкою понад 38 відсотків виборців і став народним депутатом. А за фактом спотворення волі виборців порушено кримінальну справу і тепер, вочевидь, Алєкєєнку та його ляльководам належить незабаром з’явитися до слідчого.

Округ № 128 (Інгульський і Корабельний райони м. Миколаєва)

Одразу варто зазначити: тут трапилася чи не найгучніша сенсація цьогорічних парламентських виборів. Артем Ільюк неодмінно обирався до Верховної Ради з 2012 року, й вважався чи не головним фаворитом на виборах по «мажоритарці». Спочатку містом ширилися чутки, що нібито конкуренцію йому складе «опозиціонер» Ігор Дятлов, але не наважився протистояти своєму колишньому однопартійцю. На користь Ільюка грали як надвисокий рівень впізнаваності в Інгульському та Корабельному районах, так і досить-таки масштабна благодійна та соціальна активність нардепа. Показово, що Артем Олександрович ще задовго до початку виборчої кампанії почав власну масштабну піар-кампанію, з’являючись то на телеекранах, то на сторінках газет, то в соціальних мережах. А вже під час агітації разом із ще одним кандидатом, Анатолієм Дворником, привозив до Миколаєва відомих українських артистів.

Здавалося б, Ільюк переможе, та ще й з великим відривом від найближчого конкурента. Та кандидат від «Слуги народу» Олександр Гайду був іншої думки. Крім високого рейтингу політичної сили, яка висунула його в кандидати, колишній голова товариства «Ніка-Тера» долучив потужну інформаційну кампанію. У підсумку – неочікувана, навіть сенсаційна переконлива перемога Гайду над Ільюком з відчутною перевагою – майже удвічі більше голосів!

Дещо відстав від Ільюка вже згаданий Дворник, на користь якого також неабияк зіграла партійна приналежність («Опозиційна платформа – За життя»). Усі інші кандидати були в ранзі статистів.

Округ № 129 (Центральний район м. Миколаєва, Вітовський район)

Якщо на 127-му та 128-му округах «Слуга народу» виставила досить відомих у Миколаєві та області людей, то тут під «зеленими прапорами» на авансцену вийшов практично ноунейм – мало кому відомий підприємець Ігор Копитін. Його конкуренти – чинний нардеп Жолобецький, депутати облради Максим Невінчаний і Надія Іванова та популярний адвокат Володимир Тимошин мали набагато вищий рівень впізнаваності серед виборців. Але знову зіграв ефект «Слуги». Багато хто з виборців голосував не за конкретного кандидата, а за політичну силу, що його висунула. У підсумку Копитін набрав голосів удвічі більше, ніж найближчий конкурент Олександр Жолобецький, котрий мав неабияку підтримку з боку сільських голів Вітовщини. Варто відзначити й досить вагомий кінцевий «ужинок» представника «За життя» Невінчаного – понад 14 відсотків голосів виборців.

Округ № 130 (Баштанський, Березнегуватський, Казанківський, Новобузький, Новоодеський, Снігурівський райони)

Тут в очному двобої зійшлися два чинні народні депутати – мажоритарник Андрій Вадатурський та «фронтовик» Ігор Бриченко. Обидва володіють чималими фінансовими активами, мають чималий політичнийдосвід – Бриченко, до прикладу, вже двічі обирався до Верховної Ради – спочатку по мажоритарному округу, потім – за партійними списками. І кожен із нардепів перерізав велику кількість символічних стрічок на відкритті того чи іншого соціального об’єкту.

Натомість до влади у виборців накопичилося чимало запитань, і здебільшого – із негативним присмаком. Відтак обом не допомогло їх «єднання з народом»: один із кандидатів позував на полі із соняшниками, інший навіть заспівав на агітаційному ролику, знаходячись за кермом комбайна.

Проте у виборців нині в пошані – зовсім інші політичні тренди та мелодії… Відтак Вадатурський та Бриченко, набравши кожен трохи більше 14 відсотків, фінішували відповідно на третьому та четвертому місцях. Досить несподівано другу позицію посів депутат Миколаївської облради Володимир Фроленко з показником 20 відсотків. Варто зазначити, що Володимир Олександрович не може похвалитися ораторським мистецтвом, натомість відомий мешканцям насамперед Баштанського району добрими справами в якості керівника місцевого сільгосппідприємства. Тож взята висота – досить непоганий плацдарм для подальшого політичного майбутнього пана Фроленка.

А хто став перший? Відповідь очевидна – представник «Слуги народу»! Ігор Негулевський (кредит довіри майже 39%), крім традиційних для цієї партії гасел, як фахівець у галузі дорожнього будівництва та ремонту, зосередив увагу на ганебному стані більшості автошляхів свого округу. Тож є надія, що в якості народного депутата Негулевський доб’ється того, щоб проїзними стали не лише магістралі Миколаїв – Кривий Ріг, Миколаїв – Кропивницький, а й дороги до сіл.

Округ № 131 (міста Вознесенськ, Южноукраїнськ, Березанський, Веселинівський, Вознесенський, Доманівський, Єланецький райони)

15 кандидатів сперечалися за одну-єдину «путівку» до українського парламенту. Ще задовго до офіційного старту виборчої кампанії з-поміж інших вирізнялися медіа-активністю аграрій Анатолій Гасюк, підприємці Владислав Невеселий і Ерік Григорян. Останній із названих претендентів, до речі, вже не вперше балотується до Верховної Ради. Але не вийшло й цього разу. Ба більше, Ерік Юрійович закінчив перегони аж на сьомій позиції. Ще нижче опинився чинний нардеп від БПП Олександр Лівік.

Натомість нагорі рейтингу опинилися досить молоді в політиці обличчя. Так, «слуга» Артем Чорноморов переміг з приголомшливою перевагою над найближчим конкурентом (А. Гасюк) – у чотири рази! Що тут сказати? No comments…

Окремо скажемо про одіозну екс-регіоналку Олену Бондаренко, котра наважилася виставити свою кандидатуру по чужому для неї округу. Але виборець сказав рішуче «Ні» засланій Опозиційним блоком «парашутистці». Опинившись в епіцентрі декількох скандалів, Олена Анатоліївна ще має бути задоволена підсумковим четвертим місцем.

Округ № 132 (місто Первомайськ, Арбузинський, Братський, Врадіївський, Кривоозерський, Первомайський райони)

На «первомайському окрузі» також у боротьбу вступили два чинні нардепи – скандальний Аркадій Корнацький та «фронтовик» Вадим Підберезняк. Спробував-но скласти конкуренцію й заступник очільника Миколаївської ОДА Олександр Кушнір. Та «прославився» чиновник лише тим, що на площі в центрі Первомайська спалив… дерев’яні муляжі своїх конкурентів по виборчих перегонах. Креативний хід не досяг мети: пан Кушнір з п’ятьма відсотками замкнув чільну сімку.

Щодо чинних на той момент нардепів, то Корнацький та Підберезняк, попри чималу активність, посіли лише другу та четверту позиції відповідно. Між ними «втиснувся» представник «За життя» Андрій Головчанський.

Ну, а поза конкуренцією був юрист, висуванець «Слуги народу» Максим Дирдін. 42,5 відсотки підтримки – достойний результат.

* * *

А насамкінець побажаємо новоспеченим народним депутатам не спочивати на лаврах, а активно й наполегливо реалізовувати пункти своїх передвиборчих програм. Інакше… дивись вище.

Андрій ТЮРІН


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.