Олексій Вадатурський: «Нібулон будував, будує і буде будувати!»

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

2 липня відбулося урочисте введення в експлуатацію нового потужного перевантажувального термінала компанії «НІБУЛОН» у с. Тернівка Запорізької області. Цей новий об’єкт є одним з найочікуваніших інвестиційних проектів компанії, який має велике значення не тільки для Запоріжжя, а й для багатьох південно-східних областей країни. Нове підприємство поліпшить логістику регіону, розвантажить автошляхи та пожвавить економіку, забезпечивши додатковий прибуток місцевим аграріям, значні стабільні надходження до місцевих бюджетів, нові робочі місця, а також сприятиме розвитку багатьох інших галузей.

Новий термінал було побудовано у рекордно короткий строк: закладка першої палі відбулася 12 жовтня 2018 року і транслювалася за допомогою прямого телевізійного включення прямо з будівельного майданчика в ході ІІІ Міжнародного форуму Інтеграції та кооперації «InCo Forum 2018». Ані дуже складний рельєф, ані геологічні особливості ділянки та несприятливі погодні умови не змогли завадити виконанню загальних будівельних робіт у традиційно короткий термін для СП «НІБУЛОН».

Загалом під час будівництва було забито близько 3,5 тисячі паль(105 тис. погонних метрів), для виготовлення яких були завантажені чотири заводи залізобетонних виробів, переміщено понад 400 тис. кубічних метрів ґрунту, виготовлено 13,6 тис. кубічних метрів бетонних конструкцій та забетоновано більш ніж 29,4 тис. квадратних метрів, змонтовано 3640 тонн металевих конструкцій, а також побудовано причал завдовжки 150 метрів.

На свято, окрім місцевих жителів, запросили і керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Запорізької і сусідньої Дніпропетровської областей. Серед почесних гостей були також і виконувачка обов’язки голови Запорізької ОДА Елла Слепян, колишній очільник регіону Костянтин Бриль, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, заступник міністра аграрної політика та продовольства України Володимир Топчій, інші посадовці та представники іноземних компаній – постачальників обладнання.

Кожен з промовців знайшов свої слова для привітання та оцінки цієї події.

Першою привітала усіх присутніх т.  в.  о. голови Запорізької облдержадміністрації Елла Слепян. Вона назвала компанію важливим та почесним інвестором, підкресливши, що він є вітчизняним, українським. «Ми завжди казали, що наша область відкрита для інвестицій, і дуже приємно, що з 27 нібулонівських інфраструктурних об’єктів вже третій збудовано саме на Запоріжжі, – зазначила вона. – Для нашої області це означає додаткові надходження у вигляді податків до обласного бюджету, створення нових 120 робочих місць, розвантаження автошляхів».

Також очільниця області підкреслила соціально-відповідальне ставлення керівництва «НІБУЛОНу» до нагальних проблем тих місцевих громад, де розташовані підприємства компанії. Вона побажала мешканцям області, щоб кількість таких інвесторів зростала і, зі свого боку, пообіцяла їм всебічне сприяння. Після чого Елла Слепян особисто вручила генеральному директору компанії «НІБУЛОН» Олексію Вадатурському сертифікат про введення об’єкта в експлуатацію.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій назвав цю подію надзвичайно важливою та актуальною саме для аграріїв регіону, тому що відтепер вони отримали можливість напряму, швидко та оперативно вирішувати питання, пов’язані з перевезенням та збутом своєї продукції.

«Безумовно, це велика праця та велика віддача усіх, хто взяв безпосередню участь у здійсненні цього проекту, – відзначив Топчій. – І, в першу чергу, це заслуга головного ідеолога, людини, що народила та реалізувала його, людини, яка в державі Україна робить надзвичайно важливу справу розбудови усього того, що стосується аграрної галузі, коли вітчизняний аграрний сектор має додаткові ресурси та додаткові можливості. Це Олексій Опанасович Вадатурський, внесок якого у розвиток вітчизняного агропромислового комплексу залишиться в історії на віка і буде служити людям декількох поколінь. Безумовно, зернова галузь є визначальною у аграрній сфері, щорічно за останні шість років у країні змолочено понад 60 мільйонів тонн. А минулого року вперше в історії було намолочено рекордну кількість – близько 70 мільйонів тонн, з яких експортовано близько 40 мільйонів тонн. Цього сезону вже експортовано 50 мільйонів тонн зерна, і це стало можливо саме завдяки таким потужним об’єктам.Від імені Міністерства аграрної політики та від себе особисто передаю щирі слова вітання та подяки усім, хто мав та має відношення до сьогоднішнього свята».

Завдяки сприянню та підтримці голови Запорізької ОДА у 2016-2019 роках Костянтина Бриля були створені усі умови для реалізації інвестиційних проектів у селах Біленьке та Тернівка. Він координував діяльність різних служб, що дало можливість оперативно та вчасно вирішувати усі завдання. Колишній очільник ОДА привітав усіх присутніх зі святом та назвав подію спільною перемогою. Він подякував керівництву місцевої громади за розуміння та допомогу і зазначив, що місцевий бюджет отримуватиме тепер преференціі у вигляді п’яти мільйонів гривень щорічно!

«Я хочу подякувати Олексію Опанасовичу – справжньому Герою України! У цієї людини на першому місці державне, а вже потім – приватне. Завдяки йому реалізуються такі проекти в Україні, це те, чим ми усі пишаємося! Коли йде війна і робляться такі перемоги, душа радіє, що ми це можемо. Хочу подякувати команді держслужбовців та органам центральної виконавчої влади, що не допустили бюрократичних та корупційних перепон в ході зведення цього об’єкта. Вітаю усіх зі святом та нагадую, що будь-яка інвестиція дає поштовх для розвитку не тільки окремої області, а й усієї країни!» – наголосив К. Бріль.

Костянтин Іванович підкреслив, що саме завдяки таким компаніям як, «НІБУЛОН», Запорізька область вийшла у лідери з інвестиційної політики.

Практично усі інвестиційні проекти компанія реалізує у тісній співпраці з провідними міжнародними фінансовими установами. Асоційований директор, старший банкір представництва ЄБРР в Україні Марія Огороднікова зазначила, що банк і надалі сподівається продовжувати співпрацю із компанією і бути частиною тієї великої роботи, яку робить підприємство для розвитку аграрного сектора в Україні.

«Ми співпрацюємо з ЄБРР, з Європейським інвестиційним банком і Міжнародною фінансовою корпорацією. Без такої довіри першокласних західних інвесторів, банків неможливо було б виконати цей інвестиційний проект», – зауважив у відповідь Олексій Вадатурський.

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков привітав усіх від імені установи, де працює, та від тисячної армії підприємців України:

«Сьогодні з’явилося нове підприємство на території Запорізької області та карті України. Для компанії «НІБУЛОН» – це як народження дитини і хочеться, щоб ця дитина була щаслива. Це дуже важливий крок, тому що, по-перше, з’явилися ще одні ворота для експорту висококласної української сільгосппродукції. Це спільна перемога керівництва та команди «НІБУЛОНу», місцевої влади, що підтримала цей проект, перемога усіх присутніх місцевих мешканців. Це приклад для українського бізнесу, як потрібно відкрито, не ховаючись, працювати для своєї країни. Це гарний приклад інвестицій у вітчизняну економіку, який привертає до нас західних інвесторів, адже «НІБУЛОН відомий далеко за межами України. Хочу подякувати Олексію Опанасовичу та його команді за цей великий внесок на шляху до зміцнення економіки нашої країни. Компанія «НІБУЛОН» – це гордість України!».

Він вручив Олексію Вадатурському герб Торгово-промислової палати за значний особистий внесок у зміцнення потенціалу економіки України, розвиток агропромислового виробництва, соціальної сфери села, відродження українського річкового судноплавства та багаторічну плідну співпрацю з Торгово-промисловою палатою України.

Голова Вільнянської районної ради Андрій Салякін розповів, що для Вільнянської районної ради, райдержадміністрації і Тернівської сільської ради та місцевої громади не стояло жодного питання щодо доцільності зведення цього об’єкта.

«Ми були обома руками «за», – згадує він. – Ми пишаємося тим, що компанія «НІБУЛОН» збудувала такий сучасний надпотужний термінал на землі саме Вільнянського району. Ми переконані, що громада нашого району отримала собі в партнери соціально-відповідальне підприємство, потужного економічного інвестора. Я вірю, що це тільки початок. Ми всі переконані, що і податкові надходження, і нові робочі місця – це значний крок уперед для покращення життя мешканців Тернівки і усього району. Бажаємо вам міцного здоров’я, миру і, безперечно, нових об’єктів, збудованих на благо нашої рідної України», – підсумував він.

За словами президента Української зернової асоціації Миколи Горбачова, робота, яку здійснює «НІБУЛОН», не прив’язана до політичної кон’юнктури чи амбіцій чиновників, а спрямована на розвиток і зростання добробуту країни незалежно від політичного курсу:

«Я відчуваю гордість за те, що мені пощастило зустріти таку людину, що вміє зарядити своєю енергією дуже велику кількість оточуючих. У нашій країні вже довгі роки тривають політичні зміни, міняються міністри, і ніхто не пам’ятає їхні прізвища та чим вони займалися, але усім відомо, що компанія «НІБУЛОН» протягом цих років будувала, інвестувала, і цьому підприємству є чим пишатися. Тому я вітаю присутніх з тим, що ви стали часткою великої родини цієї прекрасної компанії. А така людина, що очолює це підприємство, зустрічається вкрай рідко в житті. Нам з вами пощастило, що ми знайомі з Олексієм Опанасовичем».

Звертаючись до Вадатурського особисто, він промовив: «Ви саме та зірка, що показує, як, би що і коли потрібно робити. Ви дуже вчасно, ви дуже невчасно і, як би там не було, ви постійно йдете своїм шляхом. Хто б Вам не заважав, згодом вони або зникають, або стають вашими союзниками, тому що Ви робите дуже правильну справу. Я пишаюся тим, що компанія «НІБУЛОН» є членом Української зернової асоціації. Я вірю в те, що цим будуть пишатися ще багато поколінь українців!»

Директор представництва Кімбрія Юнігрейн в Україні, що вже понад десять років плідно співпрацює з «НІБУЛОНом», Оксана Стретович також висловила слова подяки та гордості на адресу компанії та особисто генерального директора Олексія Вадатурського: «Я щаслива, що наша компанія разом з Вами пройшла такий довгий шлях. З 2003 року за шістнадцять років ми разом збудували 22 елеватори, на які Кімбрія постачала технологічне обладнання: конвеєри та норії. Тернівський термінал – саме 22-й, на який ми встановили високотехнологічне обладнання. Якщо скласти довжину усіх конвеєрів цього термінала, отримаємо 1 кілометр 848 метрів, а якщо скласти висоту усіх працюючих тут норій, отримаємо висоту чотирьох пірамід Хеопса! Але якщо одна піраміда будувалася аж 20 років, то Нібулонівський термінал – всього 100 днів! Усі роботи тут проводилися чітко, злагоджено, професійно – як завжди. Підбиваючи підсумки нашої спільної праці, хочу ще раз подякувати команді фахівців, яка зростала усі ці роки. І, безумовно, найяскравіша особистість Олексій Опанасович Вадатурський. Дякую Вам за Вашу професійність, за керівництво усіма процесами, той особливий драйв, який Ви надаєте своїм особистим прикладом. Ви, безумовно, Герой України, Ви – Герой Кімбрії, Ви – Герой наших сердець!».

Але хто може розповісти про цей об’єкт краще, ніж головний ідеолог та натхненник усіх проектів компанії «НІБУЛОН», як не його генеральний директор Герой України Олексій Вадатурський. Керманич компанії в першу чергу подякував своїй команді за багаторічну спільну працю:

«Завдяки вам я збудував за 28 років понад 100 об’єктів по всій Україні. Шановні партнери-будівельники, а на цьому майданчику працювало 70 підрядних організацій, ваша самовіддана праця дала можливість звести цей термінал у такий короткий термін. Це і заводи залізобетонних виробів, кар’єри, постачальники обладнання з 10 країн світу. Загалом тут працювали понад 1500 будівельників з усіх регіонів країни, практично цілодобово, у дощ та спеку, іноді навіть на шкоду своєму здоров’ю. Цей об’єкт виявився дуже складним. Будівництво – це важка справа, це робота для людей з міцними нервами, для тих, хто може у будь-який час виконати свою роботу. І таке випробування наші будівельники пройшли на відмінно. Працювали дуже самовіддано та відповідально – велике вам спасибі за це!».

Олексій Опанасович назвав Тернівський комплекс найкрасивішим, цінним і дорогим в усіх відношеннях, адже загальний обсяг інвестицій в реалізацію цього проекту становить близько 23 млн. дол. США. За словами керівника «НІБУЛОНу», це пов’язано з додатковими труднощами в ході будівництва.

«Через замулення і обміління щороку Україна втрачає до 100 км водних артерій. Ми ж тільки на цьому об’єкті змогли організувати безпечне судноплавство на 15-кілометровому відрізку водного шляху. Тут будуть ходити великотоннажні судна із глибиною осадки до 4 м. Тобто це судна морського, а не річкового класу», – сказав генеральний директор «НІБУЛОНу».

За його словами, потужності термінала дозволять приймати 300 тис. тонн зерна на рік. Після появи термінала в Тернівці загальний обсяг елеваторних ємностей у розпорядженні компанії сягне 2 млн. тонн одночасного зберігання.

«Поява такого об’єкта економічно вигідна сільгоспвиробникам, адже на кожній тонні зерна вони за рахунок зменшення логістичних витрат зможуть отримувати до $10 прибутку. Крім того, ми розвантажимо автомобільні шляхи на понад 12,5 тисячі вантажівок на рік, адже переорієнтуємо ці вантажі на річковий транспорт. Таким чином Запорізька область зможе заощаджувати щорічно щонайменше 300 млн. грн. бюджетних коштів на ремонтах доріг. Передусім, у самому Запоріжжі, де зерновози їхали раніше прямо через місто», – зазначив Олексій Вадатурський.

Прихід компанії в Тернівку, що ще до недавнього часу не мала навіть регулярного транспортного сполучення із обласним центром, набув величезного соціального значення для місцевих мешканців, адже це не лише нові робочі місця з гідною заробітною платою, а й відповідальний підхід інвестора до вирішення проблем населення. Так, коштом компанії відремонтують Будинок культури у Тернівці, прилеглий спортивний комплекс, у належний стан приведуть центр села. До початку нового навчального року перекриють дах у школі. Готується також проект водопостачання для сільських об’єктів з позначкою соціально важливі: школи, дитсадка, клубу. Справа в тому, що в селі відсутнє централізоване водопостачання.

Олексій Опанасович окремо звернувся до аграріїв Запорізької і Дніпропетровської областейта повідомив усіх зацікавлених, що вони можуть розпочати співпрацю з компанією на цьому комплексі у будь-який зручний для них час, а також запевнив, що натомість вони отримають висококласне комфортне обслуговування та відмінний сервіс.

Також гендиректор компанії розповів, що у планах «НІБУЛОНу» розпочати проектування та будівництво ще двох річкових перевантажувальних терміналів: у с. Мар’янське Апостолівського району та смт. Курилівка Петриківського району Дніпропетровської області.

Всі досягнення компанії «НІБУЛОНу» – результат злагодженої роботи команди професіоналів на чолі з особистістю, яку поважають далеко за межами України. Для підприємців, аграріїв та виробничників різних галузей такий приклад може і повинен стати стимулом для свого конкретного внеску у розвиток вітчизняної економіки.

Вікторія ГОНОРАЦЬКА


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.