Будинок культури: в очікуванні кращих часів

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Ще декілька років тому будівля Снігурівського районного будинку культури перебувала у вкрай критичному стані: крізь дірявий дах у дощову погоду вода потрапляла у приміщення закладу, через що обсипалася штукатурка, ліпнина, йшло руйнування всієї громіздкої конструкції часів «розвиненого соціалізму»… Проведення багатьох масових заходів стало неможливим через потенційну небезпеку для життя і здоров’я їхніх учасників. Але все ж завдяки спільним зусиллям різних гілок влади в 2015 році багаторічну проблему було розв’язано, і тепер усередині РБК і сухо, і… Ні, не затишно. І ось чому.

Володимир Пономаренко, завгосп районного Будинку культури, калатає в усі дзвони, намагаючись привернути увагу можновладців на існуючі негаразди. На перший погляд проблеми можуть здатися несуттєвими, але це зовсім не так, переконаний Володимир Павлович.

Зливові стоки замулені.

Так, ще зо пару років тому між Будинком культури та вулицею Центральною функціонував громадський туалет. Послугами вбиральні користувалися як відвідувачі пивної палатки, що була поряд, так і інші мешканці та гості Снігурівки.

– Проте, – каже В. Пономаренко, – наш мер Голобля чомусь вирішив, що туалет за своїм естетичним виглядом не вписується в ландшафт міста, і рішенням міської ради було вирішено його прибрати. Тож тепер під час масових заходів деякі несвідомі громадяни справляють природні потреби прямо під стінами Будинку культури…

Цікаво, що зовсім нещодавно мер Голобля в якості члена журі взяв участь у міському конкурсі «Міс Снігурівка», що проходив у районному Будинку культури. Краса – страшна сила. А «запахи»?..

Володимир Пономаренко звертає увагу і ще на одну «довготривалу» проблему, котра сягає «корінням» ще часів попереднього мера. Знову ж таки, поблизу будівлі РБК, з боку залізничної колії, щоразу після рясного дощу утворюється величезна калюжа. А оскільки в цьому місці розташований проїзд до Будинку культури та ринку будівельних матеріалів, автомобілісти, щоб не застрягати у багнюці, змушені спрямовувати машини прямо на газон…

Причина такого неподобства банальна – не працюють два зливові стоки, тож вода накопичується у низині. Гідротехнічні споруди знаходяться у непрацюючому стані досить давно, про що свідчить замуленість над кришками люків. Ба, більше: прямо над люками рясно росте трава!

Стіни тріщать.

А неподалік від «ливньовок» шумить… комиш. Про що він шелестить – чи не про безгосподарність міської влади?

На жаль, не все гаразд і всередині закладу культури. На другому поверсі в коридорі помітні тріщини крізь усю стіну – зверху і донизу. Судячи з усього, проблема – в близькому знаходженні під Будинком культури грунтових вод, що спричинило просідання будівлі.

А при ремонті спортивного залу, як повідомив В. Пономаренко, було використано тонни піску та цементу – з тим, щоб вирівняти нерівну підлогу. Знайшли вже і тренера для проведення занять. «Але підлога може не витримати значного навантаження після ремонту і рухнути, особливо при додатковому навантаженні в процесі експлуатації, – попереджає Володимир Павлович. – Усі про це знають, але жодних заходів не вживають». До речі, тренажерний зал урочисто відкрили 10 червня, і хто тільки на цьому не пропіарився…

Не кращий вигляд має так звана галерея, що веде до музею воїнів антитерористичної операції. Скажімо, лінолеум затертий до такого ступеня, що місцями видно бетонну підлогу. Судячи з усього, тут нещодавно робили ремонт, адже зверху натягнуто навісну стелю. Щоправда, ці роботи чомусь виконані не на сто відсотків…

Як виявилося, ремонтні роботи здійснювалися ще в минулому році фірмою «Миколаївбудмонтаж». І хоча її керівником наразі значиться інша людина, у Снігурівці добре знають, що всі виробничі питання безпосередньо вирішує Петро Бойко, чоловік нинішньої голови райдержадміністрації Інни Бойко. Відтак викликає подив те, що замовлення на ремонти надаються підприємству, яке з 2017 року зареєстроване в Інгульському районі м. Миколаєва, тому всі податки сплачуються повз районний бюджет.

– Я за дорученням свого начальства замовляв у фахівців кошторис ремонтних робіт, – каже Володимир Пономаренко. – У план ремонту галереї було включено і заміну дерев’яних дверей галереї, і фарбування, і шпаклівку, заміну стелі тощо. По факту ж, як бачите, було зроблено лише стелю, і то не повністю… Напевно, не вистачило коштів…

Цікаво, чому ж до кінця не спрацював «сімейний підряд»? І чому забракло грошей для того, щоб завершити ремонт стелі, не кажучи вже про інші елементи галереї?

До розмови долучається член виконкому Снігурівської міської ради Геннадій Шиян. На думку громадського активіста, при ремонті Будинку культури мали місце порушення.

– Замість реконструкції приміщень навмисно оформили поточний ремонт, чим уникнули тендера, – вважає Геннадій Михайлович. – Відтак весь обсяг робіт вольовим рішенням голови РДА було передано «потрібній» фірмі, до якої причетний родич очільниці райдержадміністрації. Це – корупція.

Цікаво, що під час «екскурсії» Будинком культури та знайомства з його «пам’ятками» до мене підійшла директор РБК Любов Сопельняк. Жіночка поцікавилася: хто я такий і що роблю всередині керованого нею закладу.

– Ви хочете висвітлювати нас? Поки не треба, – категорично попросила Любов Миколаївна, дізнавшись, що перед нею журналіст «Рідного Прибужжя».

Ні, шановна, ми не пристаємо на Вашу пропозицію. Адже йдеться про суспільно важливі теми, зокрема – цільове використання бюджетних коштів та організацію культурного дозвілля тисяч людей, їхню безпеку тощо. Сподіваємось, що снігурівська влада – як районна, так і міська – не спочиватиме на лаврах після ремонту даху РБК, а активно вирішуватимей інші численні негаразди закладу культури. Бо обдертий лінолеум, недороблена стеля та тріщини крізь стіни, погодьтеся, це зовсім не культурно…

Андрій ТЮРІН
Фото автора


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.