Обласний центр зайнятості: черговий корупційний скандал

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Наша газета у своїх попередніх публікаціях неодноразово розповідала про, м’яко кажучи, сумнівну кадрову політику директора обласного центру зайнятості (ОЦЗ) Дмитра Оборонька. Протягом вже декількох років витрачаються значні зусилля та кошти державної служби, і все, судячи з усього, з однією метою – довести «профнепридатність» та усунути з посади «бунтівного» керівника Первомайської філії Миколаївського ОЦЗ Вадима Дудченка, який відмовився виконувати незаконні вказівки та наважився заперечувати «Самому». Скандал мав і неабиякий «корупційний присмак»…

Розповідали ми і про вже доведений факт корупції у стінах обласної установи. «На гарячому», під час отримання хабара, в своєму робочому кабінеті було затримано заступника Оборонька – Володимира Картавцева. Згодом підозрюваний визнав свою провину та уклав угоду з прокурором, сплативши штраф – 25,5 тис. грн. Звісна річ, корупціонер позбувся посади – на відміну від свого шефа Дмитра Оборонька, котрому вдалося вийти сухим із води. Злі язики бовтали, що Дмитру Миколайовичу в плідній діяльності на благо безробітних і роботодавців регіону неабияк сприяє його вище київське керівництво, звісно ж, за певні «гостинчики».

А як буде цього разу? Понеділок – зазвичай день важкий, а перший робочий день поточного тижня видався для Дмитра Оборонька – надскладним. Адже ввечері, а саме 6 травня, в приміщення обласного центру зайнятості нагрянули силовики. Завітали вони також з благими намірами – викорінювати корупцію в державній установі.

Дмитро Оборонько (сидить) під час обшуку.

Рейвах зчинився неабиякий – «гостей» у погонах в затишній будівлі ОЦЗ явно не чекали. Ті ж, не гаючи часу та не вдаючись до сентиментів, провели необхідні слідчі дії та обшуки в кабінетах посадових осіб обласного та міського центрів зайнятості, у тому числі – у кабінеті Дмитра Оборонька. Цікаво, що того ж понеділка до Миколаєва з дводенним робочим візитом прибув очільник Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, але як це пов’язане з гучними подіями – наразі не відомо. Водночас достеменно відомо, що пан Ярошенко скасував подальший план свого перебування на Миколаївщині та швиденько ретирувався подалі від скандального ОЦЗ. І навіть на сайті Державного центру зайнятості в розділі «Новини» ми не знайшли жодного згадування про візит у Миколаївську область, хоча є згадка про робочу поїздку на Херсонщину, що відбулася днем пізніше. Полтергейст, та й тільки!

Як повідомив сайт Головного управління Національної поліції, «слідчими Слідчого управління ГУНП в Миколаївській області спільно зі співробітниками УСБУ у Миколаївській області під процесуальним керівництвом Військової прокуратури Миколаївського гарнізону Південного регіону України викрито та задокументовано злочинну діяльність службових осіб Миколаївського обласного та міського центрів зайнятості, які щомісячно вимагали неправомірну вигоду від своїх підлеглих – начальників відділів та філій у районах, за не вжиття стосовно них заходів дисциплінарного впливу, а також нарахування щомісячної премії, надбавки за інтенсивність праці та не створення штучних перешкод у професійній діяльності».

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 368 КК України «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Хто вже потрапив під меч правосуддя? Наразі відомо про затримання на 72 години директора Миколаївського міського центру зайнятості Наталії Рябової. Щодо інших фігурантів, то, як повідомили нашій редакції в прес-службі ГУ Національної поліції, збираються необхідні докази, вирішується питання про затримання у порядку ст. 208 КПК України та повідомлення про підозру причетним до вказаного злочину особам.

Отже, якщо, згідно з інформацією правоохоронних органів, у системі служби зайнятості Миколаївщини протягом тривалого періоду діяв злочинний спрут, то важко уявити, що Дмитро Оборонько був «не в курсі» схем, які, вочевидь, неабияк збагачували їхніх учасників. А якщо і справді не знав, то це говорить про некомпетентність керівника, котрий допустив корупцію серед свого найближчого оточення.

Журналіст «РП» спробував зв’язатися з «невразливим» досі директором обласного центру зайнятості Дмитром Обороньком та взяти у нього коментар з приводу нашумілих подій. Та на дзвінок по мобільному телефону пан Оборонько не відповів, а коли ми звернулися до секретаря його приймальні, та повідомила, що він «десь у районі». Не вдалося отримати тлумачення резонансних подій від директора ОЦЗ і іншим ЗМІ. І знову виникає запитання – навіщо переховуватися від журналістів, якщо ти не винен?..

Сподіваємось, що цього разу правоохоронні органи спрацюють професійно та неупереджено, а підозрювані, якщо їхня провина у скоєнні злочину буде доведена у суді, понесуть заслужене покарання. Державна служба зайнятості, яка, до речі, утримується за рахунок податків громадян, має приносити користь насамперед безробітним та роботодавцям, а не пройдисвітам, котрі опинилися «у корита».

Андрій ТЮРІН

P.S. Коли верстався номер, стало відомо: Центральний районний суд обрав запобіжний захід для Наталії Рябової – нічний домашній арешт.


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

3 Comments on “Обласний центр зайнятості: черговий корупційний скандал”

 1. Оборонька на нари!!! Він ганьбить і дискредитує всю систему державної служби зайнятості.

  1. Шановні громадяни! Я працюю в службі зайнятості і знаю, що вказана схема ” відкату” існує в усіх ОЦЗ.Тепер зрозуміло, чому керівникам підняли в 2-3 рази заробітну плату більшу від рядових спеціалістів, які і роблять всю роботу і виконують показники. Тому і зупинили реальну реформу в службі зайнятості. “липове” працевлаштування як і всі інші показники не сприяють авторитету служби зайнятості. А корупція в самій структурі та свавілля деяких керівників не мають границь. Чекаю з надією, як Ярошенку і директорам ОЦЗ надінуть наручники, вони їх заслужили своєю “сумлінною працею на благо держави і українського народу”.

Оставить комментарий

Your email address will not be published.