«Щороку з держбюджету корупціонери крадуть 400 мільярдів гривень. Ми повернемо ці кошти»,  – Анатолій Гриценко у Миколаєві

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

До Миколаєва завітав кандидат на пост Президента України Анатолій Гриценко. Зважаючи на зовсім «свіжий» гучний скандал навколо «Оборонпрому» (журналісти програми «Наші гроші» зробили викриття корупційних схем, які стосувалися закупівель запчастин для ремонту техніки), на початку свого спілкування з місцевими журналістами популярний політик дав свою оцінку резонансних подій, до яких, вочевидь, причетні найвищі посадові особи нашої держави.

«Я вважаю, що має бути негайно заарештований Гладковський (перший заступник Ради нацбезпеки та оборони, який фігурує у розслідуванні «Наших грошей». – Ред.) та всі інші фігуранти корупційного скандалу для того, щоб чітко показати: мародерство в країні неприпустиме. Заробляти на крові, завищувати втричі вартість того, що постачається в армію, на тлі того, що всі сплачують податки, військовий збір, на фоні того, що волонтери п’ятий рік підтримують оборону, неприпустимо», – заявив Анатолій Гриценко.

На його думку, слідство має негайно перевірити діяльність фігурантів корупційного скандалу, винні мають нести покарання у вигляді довічного ув’язнення, а їхнє майно має бути конфісковане.

«Досить уже ігрищ, – емоційно сказав лідер «Громадянської позиції, – бо підривається не лише оборона, а й підривається довіра до держави».

На цьому тлі рішення Конституційного суду скасувати статтю 368-2 Кримінального кодексу, згідно з якою чиновник має пояснювати звідки у нього статки, виглядає вкрай цинічно, зауважив Гриценко. Він назвав цей вердикт ганебним, «яким прикрито чиновників-корупціонерів». На думку суддів, ця стаття нібито порушує презумпцію невинуватості. Але насправді рішення виглядає, як прикриття. Особливо зважаючи на приголомшливу цифру, яку озвучив Анатолій Гриценко: щороку український бюджет через корупційні схеми втрачає до 400 мільярдів гривень.

«Як можна прикриватися презумпцією невинуватості і не помічати, що корупція в країні пішла метастазами? Ми порахували з фахівцями Української ради бізнесу, що з бюджету крадуть 400 мільярдів гривень щорічно, і ці кошти не доходять до людей», – сказав Анатолій Гриценко.

Конституційний суд, який виносить такі рішення, втратив легітимність та довіру суспільства. Відтак має бути розпущений і знятий з державного фінансування, переконаний Анатолій Гриценко. Натомість, під пильним наглядом громадськості та преси, потрібно сформувати новий склад членів суду, з обов’язковою перевіркою кандидатів на поліграфі.

Рішуча й безкомпромісна боротьба з корупцією – один з головних пунктів програми Анатолія Гриценка. 400 мільярдів гривень, які щороку розкрадають корупціонери, мають бути повернені у бюджет. Боротися з корупціонерами треба згори, переконаний Гриценко. А саме – з Банкової, Кабміну, Генпрокуратури. Виключення не повинно бути ні для кого. Саме тому один з перших законопроектів у разі перемоги буде закон про імпічмент Президента, зауважив лідер «Громадянської позиції».

«Насамперед має бути чітка відповідальність для Президента, вона почнеться із закону про імпічмент. Це буде один із перших законопроектів у якості Президента», – заявив політик.

Посилена відповідальність планується і для чиновників. Зокрема періодична перевірка на поліграфі. Передусім для тих, хто розпоряджається бюджетними коштами, майном, землею. Також збираються запровадити інститут провокації хабарами.

«Чиновник має бути свідомим того, що будь-якого дня він може бути спровокованим на хабар. Не ведись! Бо інакше – наручники», – зазначив кандидат.

«Але чесних більше, насправді більше, – впевнений Анатолій Гриценко. – І чесні 31 березня мають сказати своє слово».

Щодо своєї передвиборчої програми, то найважливішим її пунктом кандидат назвав галузь економіки.

«Саме там, – пояснив Анатолій Гриценко, – треба шукати відповіді на проблеми медицини, освіти і науки, тарифів, промислового виробництва, гідної зарплати та пенсії».

Тому його команда протягом півроку співпрацювала з Українською радою бізнесу, яка об’єднує 62 промислові асоціації і вийшла на спільний план дій. Не менш плідною була й співпраця з Федерацією роботодавців України, що дасть змогу швидко створити 2 мільйони технологічних робочих місць, а також досягти рівня середньої зарплати у 700 євро і вище.

«Наша стратегія розвитку робить ставку на промисловість на місцях, і на переробку продукції у сільській місцевості, а не простий експорт, що забезпечить додану вартість, – акцентував Анатолій Гриценко. – Бізнес повинен чесно сплачувати податки, а держава чесно і прозоро їх розподіляти під контролем громадськості».

Такий план дій, додав лідер «Громадянської позиції, наразі набуває конкретики – у вигляді законопроектів і управлінських рішень. Програму розвитку країни Анатолій Гриценко представить суспільству в другій половині березня і детально розповість про кожен її пункт і про те, яким чином він буде втілений у життя.

Анатолій Гриценко багато їздить по Україні, нині у графіку політика практично щодня нове місто. У всіх регіонах люди прагнуть одного – бачити і розуміти, що про їхні проблеми знають. І головне – що кандидат разом з командою спроможний їх вирішити. Зауважимо, що Анатолій Гриценко – єдиний кандидат на пост Президента, який публічно представив людей, що посядуть головні пости в країні за його президентства. Зокрема кандидат на пост голови СБУ – Віктор Трепак, міністра оборони – Іван Апаршин, очільника Національного банку – Олександр Савченко, міністра закордонних справ – Світлана Заліщук.

Показати і команду, і свої програми Анатолій Гриценко також закликає і конкурентів. Адже люди не повинні голосувати за «кота у мішку», вони мають знати, кого той чи інший кандидат приведе до влади. Тож вчергове лідер «Громадянської позиції» закликав конкурентів прийти на відкриті дебати разом зі своїми командами.

Зауважимо, Анатолій Гриценко неодноразово заявляв, що йде лише на один президентський термін. Адже саме стільки часу потрібно, аби втілити всі пункти його програми у життя. Далі країною має керувати талановита молодь.

Андрій ТЮРІН


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.