Що робити якщо став жертвою замовної статті в Інтернеті

– Нещодавно я стала жертвою замовної статті в Інтернеті, на мене було вилито чимало бруду. Як я можу захистити себе та притягнути винних до відповідальності?

Олександр Ягодка, юрист:

– Для того щоб притягнути до відповідальності за поширення неправдивої інформації в мережі, потрібно, щоб людина визнала свою провину. Але що робити, якщо кривдник не визнає своєї провини? У цьому разі насамперед треба встановити особу людини, яка поширює наклеп.

Також обов’язково потрібно мати докази: копії сторінок сайтів з неправдивою інформацією, сторінки з образами в соціальних мережах, свідків.

Якщо все це у вас є, ви маєте право звернутися до суду з позовом про захист честі і гідності та відшкодування моральної шкоди.

Ви також можете звернутися до адміністрації сайту з проханням видалення наклепу і компрометуючої інформації. Якщо дана інформація порушує правила користування сайту, то вона буде видалена, а користувач, який залишив її, може бути заблокований.

Якщо ж через наклеп у соціальних мережах або Інтернеті у людини стався психічний зрив, загострення хвороби і лікарі підтвердили, що це пов’язано зі стресом і призначили лікування, тоді можна вимагати відшкодування матеріальних збитків на лікування.

Якщо вас обмовили в Інтернеті, не поспішайте закривати на це очі. Закон дозволяє притягнути до відповідальності за це. Боріться за свої права і вимагайте до себе поваги!

Оставить комментарий

Your email address will not be published.