Наскільки зростуть пенсії у березні 2019 року

Уряд оголосив збільшення пенсійних виплат у березні 2019 року. А наскільки саме зростуть пенсії?

С.В. Іваненко, експерт з пенсійних питань:

– Справді, у березні поточного року українським пенсіонерам будуть проіндексовані пенсії. На сайті Мінсоцполітики оприлюднили проект постанови Кабміну, який визначає остаточні нюанси в проведенні цієї процедури. Як стало відомо, перша індексація буде проведена в березні цього року. Далі пенсії перераховуватимуться щорічно.

За попередніми підрахунками міністра соцполітики Андрія Реви, уже в березні пенсіонерам підвищать пенсії, але підвищення складе не більше 17,4%. Такий розмір підвищення закладений у формулі, за якою визначається коефіцієнт. Він береться до уваги при підсумковому розрахунку щорічного підвищення. Цей коефіцієнт враховує показники зростання заробітних плат за попередній рік і інфляції.

Перерахунок пенсій залежить від коефіцієнта. У формулі закладено показник середньої заробітної плати – 3764 грн. Тепер це значення буде помножено на коефіцієнт. Він розраховується з 50% зростання зарплат і 50% інфляції. Остання в минулому році становила 9,8% – це 4,9%, а зарплати приблизно виросли на 25% – це 12,5%. Складаємо і отримуємо коефіцієнт 17,4%. 3764 множаться на 1,174, виходить нове значення зарплати, за якою визначається пенсія.

У Мінсоцполітики також зазначають, що така формула розрахунків буде діяти і в 2020 році. А починаючи з 2021 року, для визначення коефіцієнта будуть прийматися до уваги показники зростання зарплати не за один, а за три попередні роки.

Оставить комментарий

Your email address will not be published.