Реформи заради… монополіста?

Чергова реформа нинішньої влади цього разу зачепила енергетичну галузь, від чого навряд чи зраділи тисячі споживачів електроенергії. На телефон редакції щодня приходять скарги від наших читачів, які нарікають на кількагодинні «походеньки» до енергетиків.

Суть реформи начебто зрозуміла: якщо раніше, до 1 січня ц. р., і розподіл, і реалізацію електроенергії у нашому регіоні здійснювало одне підприємство – «Миколаївобленерго», то тепер два – згадане товариство, а також ТОВ «Миколаївська енергопостачальна компанія», яке, власне, і проводить усі розрахунки із споживачами.

Здавалося б, все для людей. Проте товариство з обмеженою відповідальністю, судячи з усього, виявилося також товариством з обмеженою совістю та необмеженою зневагою до людей, передусім похилого віку. Через те, що на телефони Колл-центру компанії додзвонитися практично не можливо (принаймні, протягом дня редакції цього не вдалося зробити), біля Центру обслуговування клієнтів, що на вулиці Пограничній, 39, щодня вишукуються величезні черги. Годі й казати, що кількагодинне стояння у чергах викликає неабияке дратування, а у декого підвищується тиск та загострюються інші проблеми зі здоров’ям.

У багатьох людей також виникає слушне запитання: якщо у них була переплата по «Миколаївобленерго», то як забрати ці кошти? В одному з інтерв’ю одній із обласних газет директор ТОВ «Миколаївська енергопостачальна компанія» Валентин Лінченко запевнив: мовляв, гроші клієнтів не пропадуть, достатньо лише завітати до Центру обслуговування клієнтів нової компанії, провести звірку і написати відповідну заяву, після чого кошти будуть зараховані на новий особовий рахунок споживача.

Але пенсіонерка Ганна Борисівна Гудзь, яка завітала до редакції, звинуватила директора Лінченка у брехні. Адже коли її чоловік таки «пробився» до працівників Центру, йому видали перелік документів, які необхідно зібрати задля повернення суми переплати. Серед них – і копія довідки про відкриття, увага, банківського (!) рахунку, на який буде здійснюватися повернення коштів. Виходить, що кошти не автоматично перетікають з одного особового рахунку на інший, як про те казав пан директор, а зараховуються на банківську картку.

Отакої!

Тож тепер людині потрібно спочатку вистояти кілька годин у черзі до Центру обслуговування клієнтів, отримати заяву та перелік документів, потім поїхати до банку, аби взяти таку довідку (а якщо немає банківської картки, то відкрити її), а потім… знову стояти в довжелезній черзі? І все – заради повернення якихось 100-200 гривень. Ну не знущання?!

Ось так, буквально на рівному місці, було створено неабияку соціальну напругу. Чи не тому, що про інтереси споживачів фактичні монополісти подумали в останню чергу, якщо подумали взагалі?

Тож кому потрібні такі горе-реформи?..

Андрій ТЮРІН

One Comment on “Реформи заради… монополіста?”

  1. Вы только не вздумайте пожаловаться жене Луценко. Эта “слуга народа” накинется на вас как собака. Объявит вас ворогом здобулости майдана та путинско-пуйловским агэнтом.

Оставить комментарий

Your email address will not be published.