Роман Кріль: «У 2018 році миколаївські митники здійснили потужний внесок у фінансову стабільність держави, у розвиток інфраструктури та підвищення якості життя людей»

Начальник Миколаївської митниці ДФС Роман Кріль прозвітував про підсумки роботи та основні досягнення Миколаївської митниці ДФС у 2018 році.

– Романе Володимировичу, яких результатів досягнуто Миколаївською митницею ДФС у 2018 році щодо надходження митних платежів до державного бюджету?

– В основі роботи Миколаївської митниці ДФС – важливі державні завдання, виконання яких сприяє зміцненню позицій України на міжнародному торгівельному ринку. Щодня ми сприяємо простоті та швидкості митних процедур, виявляємо контрабандні потоки та надаємо додаткове джерело живлення державній фінансовій системі.

Так, у січні – грудні 2018 року Миколаївською митницею ДФС перераховано до державного бюджету майже 4,15 млрд. грн митних платежів. У порівнянні з відповідним періодом 2017 року, надходження збільшилися на 280 млн. грн Зазначу, що збільшення надходжень до державного бюджету дозволяє створювати сприятливий інвестиційний клімат, здійснювати перерозподіл коштів на користь пріоритетних галузей економіки та вирішувати соціальні проблеми громадян. Адже, державний бюджет є тією важливою складовою, що фактично забезпечує існування держави, розвиток економіки та соціальний захист населення.

– Як відомо, з 2015 року в Україні діє так званий «митний експеримент». Який внесок Миколаївської митниці у 2018 році на ремонт доріг області у рамках «митого експерименту»?

– Експеримент з фінансового забезпечення реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг триває з вересня 2015 року. Відповідно до нього 50% від суми перевиконання щомісячних планових митних платежів направляється у спеціальні фонди відповідних регіональних бюджетів. І Миколаївська митниця ДФС є надійним партнером у розбудові логістичної інфраструктури України та реалізації державних інфраструктурних проектів.

У 2018 році завдяки успішній та ефективній роботі щодо адміністрування митних платежів, контролю за якістю переміщуваних товарів, протидії здійсненню незаконним експортно-імпортних операціям, Миколаївською митницею ДФС, у рамках «митного експерименту», перераховано майже 140 млн. грн на ремонт та модернізацію автодорожньої інфраструктури Миколаївської області.

Тож, розвиток, реконструкція та осучаснення автомобільних доріг загального користування області залежить і від якісної роботи миколаївських митників. Оскільки разом з тими грошима, які виділялися безпосередньо на ремонт доріг регіону, кошти, перераховані завдяки зусиллям митників до спеціального фонду Миколаївського обласного бюджету, дають сьогодні можливість робити автодорожнє покриття Миколаївщини кращим.

– Як ефективно боротись з таким ганебним явищем, як хабарництво, на митниці? Що зроблено у цьому напрямку Миколаївською митницею ДФС?

– Пріоритетом у роботі Миколаївської митниці ДФС та особисто у моїй, як начальника, як і раніше, є подолання всіх видів корупційних проявів всередині установи, чесна й прозора кадрова політика та створення дієвої сервісної служби на засадах професійності. Серед працівників митниці на постійній основі проводяться економічні навчання щодо вивчення антикорупційного законодавства, попередження про персональну відповідальність співробітників та недопустимість вчинення корупційних правопорушень. Крім того, відбувається постійний моніторинг роботи працівників митниці, за результатами якого відбуваються відповідні кадрові висновки. У разі підтвердженні ганебних корупційних фактів ми діємо жорстко та рішуче, аби викорінити корупцію та виявити носіїв корупційної культури.

Тому, хочу звернутися через ЗМІ до небайдужих громадян – повідомляти керівництво Миколаївської митниці ДФС про відомі факти корупційних проявів з боку співробітників Миколаївської митниці ДФС. Крім того, про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС також можна повідомляти за телефоном сервісу Державної фіскальної служби України «Пульс» 0800-501-007 (напрямок «4»). Сервіс «Пульс» працює цілодобово.

Лише об’єднавши зусилля влади та громадян можна ліквідувати таке негативне явище, як корупція.

– Якими досягненнями може похвалитися Миколаївська митниця ДФС всередині колективу?

– Миколаївська митниця ДФС постійно працює над підвищенням свого професійного рівня. У 2018 році митницею проведено 8 конкурсів на заміщення вакантних посад державної служби, забезпечено підвищення професійної компетентності особового складу, участь працівників митниці у семінарах, тренінгах, інших навчаннях.

Крім того, працівники Миколаївської митниці протягом 2018 року приймали участь у різних спортивних змаганнях з різних видів спорту. Зокрема, співробітниця Миколаївської митниці ДФС Ганна Тебенко виборола ІІ місце у змаганнях із стрільби серед жінок у І Спартакіаді ДФС, яка проходила у м. Одесі. Впевнений, що командна боротьба за першість та прагнення до перемоги виховує у співробітників спортивний дух та пропагує активний відпочинок і здоровий спосіб життя. Спорт гуртує та посилює внутрішню єдність, позитивно впливає на налагодження товариської комунікації між працівниками Миколаївської митниці ДФС та допомагає виконувати покладені на неї завдання щодо надходження коштів до бюджету.

І я пишаюся тим, що у 2018 році миколаївські митники здійснили потужний внесок у фінансову стабільність держави, у розвиток інфраструктури та підвищення якості життя людей. Такі досягнення пов’язані передусім з безумовним виконанням митницею одного з основних завдань – створення сприятливих умов для розвитку зовнішньої торгівлі, вільних конкурентних умов для ведення бізнесу у регіоні, на що, відповідно, бізнес-середовище реагує нарощуванням обсягів експортно-імпортних операцій, що позитивно впливає на збільшення митних надходжень до бюджету. А це, у свою чергу, допомагає державі спрямувати кошти на реалізацію соціальних та інфраструктурних проектів загальнодержавного та регіонального рівня.

Впевнений, що й у 2019 році пріоритетом у роботі Миколаївської митниці ДФС залишатиметься забезпечення максимально комфортних умов для ведення бізнесу суб’єктами ЗЕД, відкритий діалог з бізнесом та громадськістю, а також боротьба з митними правопорушеннями, схемами мінімізації митних платежів та виведення з тіні незаконних товаропотоків.

І на закінчення розмови, хочу привітати всіх жителів Миколаївської області із Новим роком та Різдвом Христовим та побажати щастя, добробуту, достатку, миру та процвітання. Нехай у 2019 році здійсняться усі Ваші бажання. З прийдешніми святами Вас!

Оставить комментарий