Про спадщину і розпаювання землі

Надія Миколаївна Дибчук, с. Коблеве Березанського району:

– Мій батько все життя пропрацював у радгоспі, навіть після виходу на пенсію трудився ще понад 10 років. Був акціонером, тож я маю дві акції. Коли розпочалося розпаювання землі, батько був у списках на отримання шматка ріллі. Але питання тягнулося роками, і батько помер у 2015 році, так і не дочекавшись розпаювання…

Згідно з чинним законодавством, уся нерухомість після смерті батьків переходить спадкоємцям. Я – єдина донька. Проте адміністрація виключила мого батька зі списку, оскільки його немає в живих, а земля, мовляв, надаватиметься тільки живим акціонерам. Вважаю, що це є порушенням Закону «Про розпаювання земель». Тож прошу редакцію надати відповідь, чи маю я право брати участь у розпаюванні, чи маю право отримати батьківську землю?

Сергій Білик, адвокат:

– У своєму листі Ви правильно посилаєтесь на спадкове право. Справді, після смерті батьків діти мають право на спадщину. Це ключове питання Вашого листа і, якщо Ви прийняли спадщину, то відповідно до закону маєте право на батьківський пай.

Надіє Миколаївно, Ви вказуєте, що Ваш батько тривалий час працював у радгоспі, а пішовши на пенсію, ще деякий час продовжував працювати. Зазначаєте, що при розпаюванні його внесли у список працівників даного підприємства, проте через тяганину він не дожив до розподілу землі. Через смерть батька адміністрація викреслила його зі списку осіб, що мали право на приватизацію земельних ділянок.

Згідно зі статтею 25 Земельного кодексу України, при приватизації державних підприємств земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, а також пенсіонерам з їх числа, з визначенням кожному з них земельної частки (паю).

Виходячи з даної норми, дії адміністрації щодо виключення Вашого батька зі списку працівників підприємства неправомірні, і Ви можете оскаржити їх через суд.

У випадку ж, якщо Ви не прийняли спадщину, питання відносно дій адміністрації району знімається.

Оставить комментарий