Учасники бойових дій залишаться без «Рідного Прибужжя»?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Газетярський колектив «РП» продовжує знайомити своїх читачів із ходом виконання на Миколаївщині Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Попри наші численні «нагадування», можновладці продовжують уперто не виконувати норми цього Закону.

Ба більше: судячи з усього, влада вирішила «посприяти» нам також у проведенні передплатної кампанії на «Рідне Прибужжя». Так, протягом останніх років, у рамках обласної комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року, за кошти обласного бюджету забезпечувалися передплатою на обласну газету «Рідне Прибужжя» учасники бойових дій у роки Другої світової війни та інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції на сході України. Ветерани, а поготів 90-96-річні убілені сивиною колишні солдати, щиро дякували і владі, і газеті за такий цінний і корисний для них подарунок. Адже для багатьох із них – безпомічних, безпорадних – газета є чи не єдиним віконцем у світ, джерелом різноманітної інформації та корисних порад.

І ось днями, як завжди наприкінці кожного року, ми зв’язалися із Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, щоб надати квитанції задля передплати «РП» цим шанованим верствам населення. Але в «собєсі»… відмовилися приймати ці бланки, посилаючись на брак фінансування на передплату газети пільговикам. Таким чином, близько 540 читачів газети ризикують не отримати наше видання у 2019 році.

Як же так, спитаєте ви? Виявляється, в багатомільйонному обласному бюджеті не знайшлося близько 80 тисяч гривень для задоволення потреб учасників бойових дій? І це – на тлі переможних реляцій влади про нечувані успіхи в галузі економіки та справі соціального захисту населення?!.. Ще жалюгідніше виглядає означена сума у порівнянні з мільйонами гривень бюджетних коштів, котрі витрачаються на піар облдержадміністрації у місцевих і всеукраїнських ЗМІ, а також – у соціальних мережах.

І аж ніяк нам не хочеться вірити у те, що хтось «нагорі» вирішив звести рахунки з непокірною газетою, використовуючи в якості розмінної монети заслужених ветеранів, котрі зі зброєю у руках боронили рідну землю як у 40-х роках минулого століття, так і в наші часи. Та чи заслужили воїни на таке ставлення до себе?..

Тож, шановні пільговики з числа учасників бойових дій, просимо ставити питання щодо передплати «Рідного Прибужжя» на 2019 рік у місцевих відділеннях соціального захисту населення та депутатам обласної ради від вашого округу. Адже саме депутати Миколаївської облради приймали комплексну програму «Турбота», і в їхніх повноваженнях та компетенції – проконтролювати хід її виконання з боку виконавчих органів влади.

* * *

Багато читачів цікавляться перипетіями судового процесу, в рамках якого редакція звернулася до органів Феміди з метою змусити облдержадміністрацію виконувати Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Нагадаємо, що перше судове засідання під проводом судді Миколаївського окружного адміністративного суду О.М. Мельника відбудеться 12 грудня, початок – о 14.40.

26 листопада адвокат редакції надав до суду клопотання, яким просив заборонити облдержадміністрації та обласній раді вчиняти дії з виселення нашого підприємства з будівлі за адресою Нікольська, 46. Таке прохання ми аргументували тим, що у разі фактичного виселення редакції із зазначених приміщень та знесення/продажу будинку унеможливиться виконання згаданого вище Закону про реформування ЗМІ.

І ось нам стало відомо, що суддя В.С. Брагар відхилив наше клопотання. Мовляв, газетярами «РП» не надано достатніх доказів в обґрунтування свого звернення.

– Ухвала Миколаївського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2018 року, якою було відмовлено в задоволенні заяви Приватного підприємства «Редакція газети «Рідне Прибужжя» про забезпечення позову, суперечить вимогам Закону, оскільки суду були надані докази, які свідчать про очевидну протиправність оскаржуваних дій відповідача та свідчать про очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі. Суд виявив явну зацікавленість і необ’єктивність при винесенні ухвали, захищаючи інтереси відповідача, тому дії суду будуть оскаржені в апеляційному порядку, – зазначив адвокат редакції Микола Трушніков.

Дивує й те, що судову справу, відкриту за нашим позовом, розглядає суддя О.М. Мельник, а ухвалу про відхилення про відмову у забезпеченні позову чомусь (а й справді, чому? – Ред.) виніс суддя В.С. Брагар, який, до того ж, є головою Миколаївського окружного адміністративного суду. Хочеться вірити, що, ухвалюючи свій вердикт, суддя Брагар поклав на шальки терезів правосуддя не лише норми адміністративного законодавства, а й – нюанси законів, що регламентують свободу слова та основи демократії, а також – власне сумління і совість. І, в будь-якому випадку, сподіваємось на повну незалежність суддів при прийнятті тих чи інших рішень.

* * *

Попри різноманітні колізії, що супроводжують процес реформування «РП», журналісти газети у плановому режимі продовжують готувати матеріали та випускати черговий номер. У наших планах – чимало цікавих ідей та пропозицій, котрі ми готові реалізувати у тісній співпраці зі своїми відданими читачами. Тож, зважаючи на скоре завершення передплатної кампанії, поспішіть на поштове відділення та до редакції «РП», аби передплатити улюблене видання. Звертаємо вашу увагу на те, що обсяг пільгової передплати для соціально вразливих верств населення – обмежений.

Колектив редакції газети «Рідне Прибужжя»

Шановні земляки! Ви можете підтримати газетярів «РП» та свободу слова, прийшовши на поштове відділення або до редакції (тимчасово здійснюємо прийом громадян за адресою: м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 51, тел. 37-70-52, 47-70-60, 47-89-63) та передплативши газету «Рідне Прибужжя» на наступний рік. Таким чином ви висловите свою незгоду із свавіллям чиновників та підтримаєте журналістів у їхній борні за свої – і Ваші – законні права та інтереси. Дякуємо за довіру!

Разом – до перемоги!


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.