Анатолій Гриценко: «Порошенку доведеться відповідати»

Анатолій Гриценко, який є одним із фаворитів президентської кампанії, не став міняти свій робочий графік через форс-мажор, пов’язаний із останніми гучними подіями у державі. Відтак, попри нещодавно оголошений воєнний стан, лідер партії «Громадянська позиція» минулого тижня відвідав південні області України, зокрема – Миколаївщину. В нашому обласному центрі Анатолій Степанович провів зустріч із підприємцями та своїми прихильниками, а також у невимушеній обстановці поспілкувався з місцевими журналістами.

Звісна річ, центральною темою медійного заходу був нещодавно введений в окремих областях воєнний час. Цілком погоджуючись із тим, що будь якої миті від Росії можна очікувати будь-яких загрозливих дій, аж до піратських, А. Гриценко водночас зазначив: даний правовий режим потрібно було вводити ще 2014 року, і тоді такий крок мав би безумовно позитивний ефект, адже дозволив би набагато ефективніше відстоювати територіальну цілісність і незалежність України. «А зараз, – сказав лідер «Громадянської позиції», – я не знайшов у даному рішенні нічого такого, що не можна було б зробити без оголошення воєнного стану. Хочете щось робити – робіть, але не лякайте людей комендантським часом і таке інше». Та й сам процес запровадження воєнного стану, як зазначив політик, відбувався із незрозумілим багатогодинним зволіканням.

Як би там не було, але воєнний стан запроваджений, і тепер, на переконання А. Гриценка, влада має зробити все можливе, аби, по-перше, заспокоїти населення, а, по-друге, не налякати недолугими діями бізнес. Бо від потенційного падіння економіки, викликаного незграбними діями влади, насамперед постраждають прості люди. Також, підкреслив Анатолій Гриценко, можновладці мають докласти максимум зусиль, аби звільнити українських моряків із російських в’язниць. І тут потрібно заручитися широкою міжнародною підтримкою.

І все ж журналісти поцікавилися: чому воєнний стан було оголошено саме тепер, а не декілька років тому?

– Я багато спілкуюся з українцями, – зазначив А. Гриценко, – і у людей склалося враження, що це відбулося через майбутні президентські вибори, а точніше – через бажання влади їх перенести. І за те, що не вдалося реалізувати такий сценарій, слід подякувати і нашим міжнародним партнерам, і парламенту. Спроби узурпувати владу можуть бути, але вони не будуть успішними.

А те, що влада панічно боїться втратити «пульт управління» країною, яскраво засвідчує і нещодавній напад на прихильників Анатолія Гриценка у сусідній Одесі. Намагаючись зірвати прямий ефір лідера «Громадянської позиції» на одному з радіоканалів, знахабнілі молодики влаштували звіряче побиття прихильників відомого політика. Показово, що все це відбувалося за повної безпорадності місцевої поліції та інших правоохоронних відомств. І це – в умовах воєнного стану!

– Я бачив очі нападників, – поділився своїми особистими враженнями Анатолій Гриценко, – вони були порожніми – жодного інтелекту, жодних моральних обмежень… І заради чого – щоб не пустити мене в ефір, щоб не дати можливості поспілкуватися з людьми?.. Це просто бандитизм, відвертий кримінал, і такого не повинно бути в нашій країні.

На думку А. Гриценка, відверто бандитські акції залякування прикривають силові відомства, зокрема СБУ. «І це відбувається постійно під час моїх візитів до регіонів, просто не завжди про це знає громадськість, – зауважив Анатолій Степанович.

Також лідер «Громадянської позиції» різко розкритикував і зовнішню політику чинної української влади, насамперед – її непослідовність і необов’язковість. Не повинно такого бути, коли укладається якась міжнародна угода, але потім – не виконується. Це серйозно підриває авторитет України в очах міжнародних партнерів, знижує підтримку нашої держави у цей непростий час випробувань. Зрештою, як можна добиватися санкцій від інших держав відносно Росії, а самим – успішно торгувати з агресором?!.. «Українська влада має бути прогнозованою і чітко проводити лінію нашого національного інтересу. І я не дозволю нікому заступати за нашу лінію», – сказав політик.

Неприйнятною для Анатолія Гриценка є і та політична атмосфера, що панує у Верховній Раді, у якій, за словами політика, «домінує політиканство». Відтак лідер «Громадянської позиції» закликав виборців обирати до парламенту та інших органів влади людей чесних та відповідальних. А депутатам нинішнього складу Верховної Ради, якому залишилися лічені місяці, А. Гриценко порадив «схаменутися та приймати важливі для країни рішення». У цілому ж політик ратує за повністю пропорційну систему виборів, в якій немає місця ганебній практиці скупівлі голосів та спотворення свідомого вибору громадян.

Гриценко окремо наголосив на необхідності активніше відвідувати виборчі дільниці з боку молоді, адже саме від свідомого вибору очільника держави та нового складу Верховної Ради великою мірою залежить майбутнє молодих українців та країни в цілому. Щодо власної передвиборної кампанії, то Анатолій Гриценко пообіцяв: вона буде повністю позитивною, без очорнення конкурентів у боротьбі за вищу державну посаду.

Підсумовуючи, лідер «Громадянської позиції» зазначив, що українці мають обрати легітимну владу, яка буде користуватися підтримкою людей та триматиме своє слово. «І ми обов’язково побудуємо сильну країну!»  – впевнений Анатолій Гриценко.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Оставить комментарий