Ось так «опікуються» історичною спадщиною… Напередодні зими температура в приміщеннях редакції – заледве плюсова

Протягом ось уже двох місяців журналісти та громадськість Миколаївщини б’ють на сполох: відмовившись укладати договір оренди приміщень з редакцією газети «Рідне Прибужжя», обласна влада донедавна жодним чином не конкретизувала подальшу «долю» історичної будівлі, розташованої за адресами Нікольська, будинки 44, 46. Саме тут здійснюють свою діяльність як редакція нашої газети, так і інші орендарі – організації соціального спрямування (інваліди, ветерани АТО, воїни-інтернаціоналісти, профспілки і т. д.).

Через обмеженість інформації, і це цілком природно, містом та областю почали поширюватися різноманітні чутки. Зокрема з вуст депутата обласної ради навіть пролунала «пропозиція» «ефективно» використовувати землю в центрі міста, а саме – зруйнувати пам’ятку архітектури місцевого значення, а на її місці побудувати офісно-житловий центр.

Своє обурення з приводу мовчанки миколаївських посадовців і пропозиції будь-що добитися збереження історичної пам’яті на прес-конференції, що відбулася ще 7 листопада, висловили журналісти провідних миколаївських видань. Але тоді з коридорів ОДА не пролунало жодної відповіді по суті. Отака «відкритість» влади!

І ось, нарешті, на одному із «провладних» миколаївських сайтів з’явилася цікава інформація. Заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Олександр Кушнір розповів про можливий подальший розвиток подій. Віце-губернатор зазначив, що будівля є аварійною, а відтак її потрібно реконструювати. Ба більше: за версією О. Кушніра, до аварійного стану будівлю, зведену ще наприкінці XIX століття, нібито довела… редакція «Рідного Прибужжя».

Отакої!

Відповідально заявляємо: це повна інсинуація! По-перше, не було проведено жодного комплексного дослідження будівлі на предмет її аварійності. Ця процедура – не лише тривала у часі, а й вартісна. Натомість «візуально-технічне (! – Ред.) обстеження будівельних конструкцій», що відбувалося протягом декількох десятків хвилин шляхом «експрес-екскурсії», на виконання відповідної вказівки ОДА, не могло дати компетентної та системної відповіді на таке серйозне питання. Але своє завдання «візуали» виконали, рекомендувавши заборону перебування людей у приміщеннях.

Щодо «недбалості» редакції, яка була балансоутримувачем будівлі протягом 27 років, то нагадуємо чиновнику, який, вочевидь, просто не володіє достовірною інформацією: наше комунальне підприємство у різні роки неодноразово вкладало значні кошти у ремонт приміщень та комунікацій, датованих позаминулим і минулим століттями. Так, починаючи з 2012 року за кошти редакції неодноразово здійснювався дорогий ремонт фасаду історичної будівлі, який одразу став прикрасою вулиці Нікольської. А наприкінці минулого опалювального сезону були вкладені значні кошти в реконструкцію газового котла, що обігріває приміщення редакції та наших сусідів-орендарів. Тобто, відриваючи від бюджету редакції досить великі гроші, які могли бути спрямовані на подальший розвиток видання та матеріальне стимулювання наших працівників, ми робили свідомий внесок у збереження історичної спадщини міста та області, підвищували рівень безпеки перебування людей усередині будівлі.

А що в цей час робила Миколаївська облдержадміністрація, якій обласна рада ще в 2000 році делегувала повноваження щодо управління майном обласної комунальної власності? Питання, як кажуть, риторичне… І від надування щік та відверто менторського тону з боку чиновників ситуація навряд чи поліпшиться.

Зрештою, чому облдержадміністрація, знаючи про нібито аварійний стан будівлі, не вживала дієвих заходів впливу раніше, а забила на сполох лише тоді, коли на завершальний етап роздержавлення вийшла редакція нашої газети? Якщо ж чиновники не володіли ситуацією, то це рівень їхньої фаховості.

Залишимо на совісті та компетентності віце-губернатора і його твердження про те, що наша редакція «в принципі не може» перебувати за її «рідною» адресою. Адже стаття 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» однозначно регламентує: органи влади, в нашому випадку – Миколаївська облдержадміністрація, мають укласти договір оренди приміщень, у котрих на момент реформування перебували редакції комунальних газет, на умовах як для бюджетних установ. Але цю статтю Закону України чомусь уперто не бажають реалізовувати на практиці ані пан Кушнір, ані голова облдержадміністрації Олексій Савченко. Проте… dura lex, sed lex, або: подобається тобі закон чи ні, але його треба виконувати! Нагадаємо, з метою змусити облдержадміністрацію виконати норми закону, ми були вимушені звернутися до суду.

Щодо теперішнього стану будівлі, то він бажає кращого якраз через волюнтаристські й незаконні дії та вказівки наділених владними повноваженнями наших опонентів. Через відсутність електрики протягом ось уже понад двох місяців та неможливість з цієї причини забезпечити автономне газове опалення будівлі, в якій розташована редакція, температура в приміщеннях впала до критичних 4-5 градусів. Поки що – вище нуля…

Колектив редакції газети «Рідне Прибужжя»

Оставить комментарий