День аграріїв у Лупаревому: хвала хліборобам!

Галицинівська громада Вітовського району, попри свою надзвичайну близькість до обласного центру, по праву вважається сільською. З давніх-давен місцеві селяни орали землю та вирощували хліб, доглядали худобу і закладали сади. А крім жовтогарячої ниви, галицинівці з не меншою дбайливістю плекали щиру українську пісню та запальні танці, зберігаючи свою історію, культуру і традиції. Тож урочистий захід, що відбувся минулої п’ятниці в стінах Лупарівського клубу, проходив як під знаком висловлення безмежної шани невтомним рукам, що пахнуть найдорожчим багатством на землі – хлібом, так і був розквітчаний яскравими кольорами талантів місцевих аматорів сцени.

Багато ветеранів Лупаревого, Лиманів та Галицинового віддали самовідданій праці на аграрній ниві по 30-40 найкращих років свого життя, а дехто й до півстоліття власної трудової біографії. Саме своїми мозолистими руками вони творили щасливе майбутнє рідного краю. Звісно ж, працювали важко – від світанку й до ночі, на незручній техніці, під дощем і снігом. Проте сьогодні ці убілені сивиною старенькі згадують ту пору своєї «бойової» молодості з неприхованою ностальгією. Бо, попри низьку зарплатню, бездоріжжя та інші незручності, вони жили чесно і весело, й заклали підвалини подальшого благополуччя своїх сіл, району, області, країни. І саме завдяки ветеранам аграрникам чи не єдина галузь виробництва, якою Україна може пишатися, – це сільське господарство. От і наразі на тутешніх землях успішно ведуть аграрну діяльність як численні фермери та одноосібники, так і великі підприємства – агрофірма «Роднічок», товариство «Прибузьке» і «Таврія».

Мотря Гафич.

Віддаючи належне своїм заслуженим землякам, керівництво Галицинівської ОТГ організувало яскраве свято для ветеранів. Голова Іван Назар через надзвичайну зайнятість не зумів особисто привітати земляків зі святом, він передав слова вдячності та найкращих побажань учасникам урочистого заходу, що проходив під гаслом «Уклін доземний вам і щедрого врожаю!».

А серед них – такі достойники, як мешканець Лиманів 86-річний Микола Михайлович Цянцьо. Працюючи на гусеничних тракторах, М.М. Цянцьо був задіяний на різних ділянках аграрного виробництва – і сіяв, і орав, і допомагав на фермі. Трудовий стаж ветерана становить близько сорока років, і кожен із них не був прожитий даремно! На Миколу Михайловича завжди рівнялася молодь, а його фотографія не сходила з Дошки пошани місцевого радгоспу. Здоров’я Вам, аксакале!

Не менш заслуженою є трудова біографія Мотрі Гафич, яка працювала у місцевому господарстві дояркою. Вставати доводилося о третій ночі, а потім жінка декілька кілометрів долала пішки до ферми, де вже о четвертій ранку її чекали «хвостаті підлеглі». Доярка Мотря Гафич добилася рекордних надоїв не лише в межах району, а й навіть області і всієї держави! За що, зокрема, була нагороджена поїздкою до… мавзолею. «Ото було радості», – згадує ветеран.

А Світлана Клименко і досі в строю, працюючи наразі землевпорядником Галицинівської сільської ради. Професійних клопотів – невпрогорт, адже під орудою Світлани Василівни – майже 9 тисяч гектарів землі!

А починала свій трудовий шлях тендітна 16-річна Світлана на початку 70-х. Дівчина по закінченні Миколаївського СПТУ № 15 (спеціальність – виноградар) отримала направлення в радгосп «Жовтневий». Згодом здібну і кмітливу молоду працівницю перевели до садівничої бригади, де вона за кілька років зробила карколомну кар’єру, очоливши бригаду садівників. І не даремно, адже бригада Світлани Клименко досягла фантастичної на той час урожайності у 100-120 тонн з гектара, а це – перше місце в Україні. Соковитими та смачними яблуками, грушами, черешнями з далекого Галицинового ласували не лише у столицях, а навіть на самісінькому краю світу – у заполярній Чукотці! А саму Світлану Василівну цілком заслужено нагородили орденом Трудової Слави ІІІ ступеня. Чимало суспільної користі Світлана Клименко також принесла, працюючи згодом у Жовтневій державній сортовипробувальній станції.

– За дорученням сільського голови І.В. Назара, від себе особисто щиро вітаю всіх присутніх зі святом працівників сільського господарства, – сказала, відкриваючи захід, секретар Галицинівської сільської ради Ольга Колісніченко. – Це – наше свято, бо ми віддаємо сільському господарству кожен день. Бажаю всім міцного здоров’я, успіхів, щастя і добробуту у ваших сім’ях.

А вітальну естафету достойно перейняла староста сіл Лимани та Лупареве Наталія Панашій:

– Мене дуже тішить, що тут зібралися мешканці Лиманів, Лупаревого та Галицинового, і це ще раз доводить, що ми єдина і дружна родина. Добре, що сюди завітали й представники молодого покоління хліборобів. Та насамперед мої сердечні вітання та подяка – людям, які все своє життя присвятили сільгоспвиробництву.

Щиро привітала присутніх зі святом і голова ветеранської організації сіл Лимани та Лупареве Надія Маринець, котра має 42 роки трудового стажу і є депутатом Лиманівської сільської ради декількох скликань! І хоча Надія Семенівна не працювала в полі чи на фермі, вона має безпосереднє відношення до свята сільгоспвиробників, адже, працюючи близько 30 років вихователькою у дитячому садочку, виховувала та дарувала щедрість свого серця майбутнім поколінням сільських трударів.

Добрі, щирі слова подяки та побажань мовили також землевпорядник сільської ради Світлана Клименко, експерт Віктор Бобиренко та інші учасники заходу.

З нагоди свята ветерани аграрної ниви отримали пам’ятні подарунки від благодійника Олександра Крутя. А спонсорами свята виступили депутат Вітовської районної ради Армен Григорян, підприємці Людмила Деркач і Максим Кирилюк.

Звісно ж, неабияк порадували учасників свята іскрометні та зворушливі виступи аматорів сцени з Лупаревого та Лиманів, і кожен номер супроводжувався гучними оплесками! Показали мистецтво найвищої проби народні самодіяльні вокальні ансамблі «Червона калина», «Лиманівські зорі» та «Надія», співак, гітарист та флейтист Сергій Глушко. А Надія Цацук розсмішила присутніх дотепними гуморесками.

Але найбільш гучні овації – ветеранам аграрної ниви. Ще раз зі святом, шановні друзі! Здоров’я вам і усіляких гараздів!

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Оставить комментарий