Пане Президенте України! Зупиніть свавілля відносно журналістів!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Ситуація довкола редакції «Рідного Прибужжя» досягла критичної межі, коли ми маємо підстави говорити не лише про спроби рейдерського захоплення будівлі, в якій перебувають журналісти, а й про початок тотального наступу на свободу слова та демократію. Принаймні, можемо казати про це в межах Миколаївської області та стосовно найвищих посадових осіб облдержадміністрації. Цинічно, немов страус, зануривши свою голову в пісок беззаконня та відвертої брехні, влада намагається зробити гарну мину при цілковито поганій та брудній, до того ж – бездарній грі. Грі, за якої навіть акторам-маріонеткам «вистави» за сценарієм безсовісного можновладця-рейдера має бути соромно від тих «ролей», які їм доводиться виконувати. Якщо, звичайно, людське сумління та інтереси суспільства для цих держслужбовців важать дорожче від власного боягузтва та безпринципності…

Цього понеділка наша редакція отримала «цікавого» листа, за підписом начальника управління майна комунальної власності департаменту економічного розвитку та регіональної політики облдержадміністрації Ольги Відіної. Ця чиновниця, котра, і це цілком очевидно для нас, діє за вказівкою «згори» і є звичайнісінькою «стрілочницею», повідомила редакції наступне: «У зв’язку з незадовільним станом нерухомого майна» департаментом економічного розвитку та регіональної політики ОДА було замовлено «візуально-технічне (! – Ред.) обстеження будівельних конструкцій, оцінка технічного стану та експлуатаційної придатності будівельних конструкцій та будівлі в цілому громадського будинку, розташованого за адресою: м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46».

Нагадаємо читачам, що саме тут здійснює свою діяльність редакція «РП» (протягом чверть століття!), а в цій та сусідніх будівлях розміщені інші організації – Центр журналістських розслідувань, громадські організації інвалідів, «афганців», атошників, профспілки і таке інше.

Та повернемось до листа з облдержадміністрації за підписом О.В. Відіної. Чиновниця далі пише, що «за результатами проведення зазначеного обстеження встановлено, що в цілому технічний стан будівлі ІІІ категорії – не придатний для нормальної експлуатації. Висновками експерта, який здійснював обстеження, рекомендовано заборони перебування людей в приміщеннях та обмежити доступ навколо будівлі».

Крім того, пані Відіна вже «вкотре», як вона зазначає, повідомила нам, що наше приватне підприємство буцімто розміщується у будівлі за адресою: м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46,«не маючи на це правових підставах».

І на закінчення листа, кожен рядок якого буквально просякнутий безмежною та всеосяжною турботою про обласне комунальне майно, а також життя і здоров’я людей, начальник управління коммайна зазначає, цитуємо: «Прошу Вас у 3 термін звільнити приміщення» за адресою: вул. Нікольська, 46.

Напевно, чиновниця, коли писала цього листа, або надто хвилювалася, або/та занадто поспішала. Бо Ольга Вікторівна навіть не вказала конкретний термін, упродовж якого редакція має «вибиратися на вулицю»! А й справді, «3» – це чого: днів, тижнів, місяців, років, десятиліть?.. Отже, тільки виходячи з цього, дане «розпорядження» є нікчемним з юридичного боку, мильна бульбашка.

А тепер по суті тих «юридичних фактів», що нібито є підставами для виселення журналістів «Рідного Прибужжя» з рідної для них будівлі за адресою: вул. Нікольська, 46.

По-перше, і це головне, відповідально наголошуємо: редакція газети «Рідне Прибужжя» перебуває в цій будівлі на законних підставах. Адже і відповідно до українських законів, і в статуті нашого підприємства чорним по білому записано: реформоване підприємство є правонаступником колишнього комунального підприємства «Редакція газети «Рідне Прибужжя». А хто не вірить, той нехай зануриться у вивчення Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» та інших документів. І не треба брехати на різних публічних заходах, із серйозним обличчям стверджуючи протилежне.

Обласна ж влада, попри наші численні звернення та значний громадський резонанс, усупереч законодавству і навіть здоровому глузду, не виконала норму згаданого закону, а саме – положення статті 9, згідно з якою «приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій». Відповідно, реагуючи на таке явне порушення Закону про реформування ЗМІ та захищаючи права та інтереси членів нашого трудового колективу, а також тисяч наших читачів, ми змушені були звернутися до суду, аби змусити владу виконувати Закон.

Вдумуйтеся лише: ми неодноразово вимагали від влади і персонально від голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Юрійовича Савченка виконати Закон про реформування ЗМІ. Але після кожного нашого публічного виступу ситуація не тільки не внормовувалася відповідно до чинного законодавства, а й починався черговий виток «репресій» проти нашої газети. Цитований вище лист О. Відіної і можливі подальші злочинні дії ми розглядаємо виключно як намагання розправи з журналістами та спроби рейдерського захоплення будівлі, в якій на законних підставах перебуває редакція.

І хоча ми досі не отримали відповіді від Гаранта Конституції (а минуло вже півтора місяця!), повторно звертаємося до Петра Порошенка: пане Президенте, зупиніть свавілля та беззаконня проти нашої газети та її трудового колективу. У небезпеці – не лише права газетярів, а й свобода слова та демократія. Руйнуються самі підвалини цивілізованої європейської держави, адже, як відомо, преса є четвертою гілкою влади.

У разі ігнорування наших законних вимог залишаємо за собою право вдатися до безстрокових акцій протесту та звертатися до інших держав та міжнародних інституцій.

Слава Україні! Ганьба тим, хто своїми діями паплюжить європейський вибір українського народу!

Колектив редакції газети «Рідне Прибужжя»

Шановні земляки! Ви можете підтримати газетярів «РП» та свободу слова, прийшовши на поштове відділення або до редакції та передплативши газету «Рідне Прибужжя» на наступний рік. Таким чином ви висловите свою незгоду із свавіллям чиновників та підтримаєте журналістів у їх борні за свої – і Ваші – законні права та інтереси. Дякуємо за довіру!

Разом – до перемоги!

* * *

Учора в приміщенні газети «Рідне Прибужжя» відбулася прес-конференція, на якій газетярі «РП» та представники Центру журналістських розслідувань розповіли про явно незаконні та підступні дії влади, котрі фактично мають ознаки рейдерського захоплення будівлі та землі в центрі міста. Окрім цього, є ризик втратити історичну спадщину (XIX століття) в центрі Миколаєва.

На заході були присутні представники миколаївських та всеукраїнських засобів масової інформації, а також юрист Микола Трушніков. Присутні висловили солідарність зі своїми колегами та висловили надію, що голова облдержадміністрації Олексій Савченко таки виконає норми Закону про реформування комунальних ЗМІ. Представники мас-медіа також не розуміють, чому досі не відреагував на ганебну ситуацію Президент Петро Порошенко, котрий є гарантом Конституції України.


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.