Соціальна робота – це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми

У першу неділю листопада в Україні традиційно відзначають День працівників соціальної сфери. Це свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та покликом душі. Вважається, що система соціального захисту тримається на ентузіастах, відданих своїй справі, туди йдуть працювати за покликом серця та внутрішніми переконаннями. І з цим важко не погодитися.

У Первомайському управлінні соціального захисту такою ентузіасткою багато років поспіль є заступник Первомайського міського голови, очільниця управління Ольга Анатоліївна КОЛЕСНІЧЕНКО, яка багаторічною натхненною працею заслужила довіру та шану не лише свого колективу, а й первомайської громади. Це яскравий приклад сучасної керівниці, яка наділена діловими здібностями, яка є прихильницею нових форм і методів роботи. Вона обрала для себе нелегку місію – щодня приходити на допомогу людям, проявляти співчуття і терпіння, надавати дієву допомогу тим, хто її потребує.

Її щирість, відкритий погляд, м’яка манера вести діалог створюють образ жінки, яка навіть у наш непростий час прагне теплом душі, милосердям уберегти від байдужості та несправедливості. Аби захистити кожного, відстояти їх право на соціальне благополуччя – реальну практичну допомогу, вона до свого ніжного характеру додала риси борця за соціальну справедливість, державного службовця, активного керівника, який уміє відстояти в бюджеті кожну копійку на підтримку місцевих соціальних програм. Вочевидь, саме ця формула поєднання жіночого характеру та ділового стилю сучасного управлінця й допомогла їй утвердитися як керівникові.

Нині Ольга Анатоліївна – одна із знаних у Миколаївській області фахівців соціальної сфери. Серед відзначень має безліч почесних грамот та подяк від органів влади різного рівня та громадських організацій, а в 2009 році держава вшанувала її за сумлінну працю званням «Заслужений працівник соціальної сфери України».

Відтоді як Ольга Анатоліївна очолила управління, в місті створено дієву систему соціальних закладів, які надають адресну допомогу всім соціально вразливим категоріям громадян міста – від наймолодших до найстаріших.

Це і територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), який очолює професіонал своєї справи Грушанський Сергій Борисович; міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей Первомайської міської ради, де директоркою креативна й цілеспрямована Крижановська Лариса Борисівна; міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яким керує Зимня Надія Леонідівна.

Усім їм доводиться працювати в надскладних умовах, коли постійно відбуваються зміни та нововведення. Лише за останній рік введено зміни до Порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, зміни щодо надання пільг, державних соціальних допомог та компенсацій, надання пільг внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО, пенсійної реформи. І все це навантаження відчувають на собі працівники соціальної сфери. У 2018 році з’явився такий вид соціальної допомоги, як «Пакунок малюка», це теж ввійшло до компетенції управління соціального захисту населення.

Та незважаючи на труднощі,за період 2016-2018 р р. було розроблено та впроваджено на місцевому рівні за підтримкою депутатського корпусу, міського голови, першого заступника міського голови ряд проектів, таких як – капітальний ремонт приміщення відділу надання пільг та компенсацій управління соціального захисту населення міської ради (вул. Театральна, 6а), капітальний ремонт приміщення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за адресою вул. Грушевського, 1. Безумовно, ці проекти сприяли покращенню умов надання якісних соціальних послуг потребуючим верствам населення міста.

Окрім усього, спеціалісти Первомайського міського центру для сім’ї, дітей та молоді взяли участь у проекті «Надання психологічної підтримки та реабілітації внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО практичними психологами ПМЦСССДМ на базі КЗ «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Нещодавно виграли грант, який дасть можливість забезпечити новим реабілітаційним та медичним обладнанням відділення відновленої терапії КЗ «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». До речі, для забезпечення інноваційних надходжень спеціалісти соціальної сфери постійно працюють над отриманням грантів. А це означає залучення додаткових коштів до міського бюджету.

Робота з громадськими організаціями, такими як міська організація ветеранів, міська організація інвалідів, міська організація волонтерів, Первомайський центр допомоги учасникам АТО, дає змогу підтримувати осіб, які перебувають у складних життєвих умовах.

Розуміти поточні та майбутні потреби отримувачів соціальних послуг, виконувати їх вимоги і прагнути до перевищення їхніх очікувань – ось те гасло, яким керуються соцпрацівники Первомайського управління.

Хотілося б зазначити, що очільниця управління Ольга Анатоліївна, як досвідчений керівник, зуміла згуртувати дружний колектив і заручитися підтримкою та повагою в усіх починаннях. Вимоглива до себе та підлеглих у роботі, вона залишається чуйною та відвертою в стосунках, тому і звертаються до неї по поради з різних життєвих питань. Власне, й підлеглі високої думки про свого керівника. Вони кажуть, що Ольга Анатоліївна – це професіонал з великої літери. Приємно те, що вона завжди доходить до суті питання і своїм оптимізмом сприймання нововведень мудро та цілеспрямовано скеровує роботу колективу на співпрацю в потрібних напрямках.

Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим

З теплом та любов’ю відгукується про свій колектив і сама Ольга Анатоліївна. Каже, що без своєї команди, без їхньої допомоги їй не вдалося б досягти високих результатів.

– Поруч зі мною, – каже вона, – справжні професіонали, люди віддані і вірні своїй професії. З декотрими з них ми працюємо разом більше двох десятків літ. Це начальник відділу персоніфікованого обліку пільгової категорії громадян Вікторія Махоніна, на яку я можу покластися в будь-який момент. Іноді здається, що ми навіть однаково мислимо. А це, погодьтеся, дорогого коштує. Це заступник головного бухгалтера Швецова Оксана, 20 років працюють головний спеціаліст-архіваріус Ольга Кубоша, головний спеціаліст Тетяна Крищенко, понад 15 років заступник начальника управління – головний бухгалтер Ольга Савченко, начальник відділу контролю, кадрів, юридичної та методичної організації роботи управління Людмила Гуменна, начальник відділу з питань праці, трудових відносин та зайнятості Оксана Ширяєва, завідувач сектора Альбіна Ладика, головні спеціалісти Марина Грушко, Олена Мочинська, Світлана Паливода. У Первомайському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів понад 10 років працює реабілітолог Інна Лященко. Усі вони працюють на совість і, найголовніше, з душею.

– Одне слово, ми маємо сталий і злагоджений колектив, з яким не страшно вирішувати навіть найважчі завдання. А ще нам дуже пощастило з міським головою Людмилою Дромашко, – продовжує Ольга Анатоліївна. – Ми відчуваємо її підтримку і постійну турботу. Вона завжди в курсі всіх наших подій і в будь-який момент готова прийти на допомогу.

– Наші працівники, – зазначає очільниця управління, – це і юристи, і психологи, і педагоги, і лікарі швидкої допомоги. Вони, немов соняхи, несуть, живлять і зігрівають тих, хто на якийсь час знайшов притулок в їхніх квітках. Вони йдуть на роботу не за звичкою, а тому, що знають: є реальна людина, якій потрібна їхня допомога. Тішить ще й те, – продовжує Ольга Анатоліївна, – що є кому передати досвід. Молодь приходить працювати в соціальну сферу. Так протягом 20172018 рр. до управління соціального захисту населення ми прийняли 13 молодих людей віком до 30 років. А це говорить про те, що професія актуальна й необхідна суспільству.

Праця соціального працівника – тривала й копітка, без феєрверків та швидких результатів, часто важка і невдячна. Тому випадкові люди тут не затримуються, а залишаються по-справжньому чуйні й безкорисливі, ті, для яких почуття милосердя та добра не просто слова, а повсякденна потреба. Для багатьох з них слова Івана Франка – «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим» – уже давно стали сенсом життя. Тож дуже хотілося б, щоб держава достойно оцінювала труд працівників цієї сфери.

Наталія КЛИМЕНКО, у співавторстві з Іриною СЕРБ, головним спеціалістом Первомайського УПСЗН

Оставить комментарий