До свята – нова автостанція!

Чудовий подарунок до Дня автомобіліста та дорожника отримали минулої п’ятниці всі ті миколаївці та гості обласного центру, котрі користуються пасажирським автомобільним транспортом. За велелюддя у північній частині Миколаєві урочисто здали в експлуатацію автостанцію «Оріон». Новий інфраструктурний об’єкт розташований за адресою: вулиця Малко-Тернівська, 96, або ж – праворуч (якщо їхати з боку міста) київської траси одразу за тернівською розвилкою.

Протягом багатьох років, ба десятиліть, пасажири, які чекали автобуса на виїзді з мікрорайону Соляні у бік Нової Одеси, Вознесенська, Первомайська та інших міст, були змушені ждати транспортного засобу просто неба – і в дощ, і в сніг, за пронизливого холодного вітру або в спеку тощо. «Краяло серце, коли бачив, що люди чекають автобус у несприятливих умовах, – зізнається директор компанії «Оріон-Авто» Валерій Буркун. – Через це пасажири сідали в салони транспортних засобів стомленими та невдоволеними». Відтак у заслуженого працівника транспорту України В. Буркуна виникла ідея збудувати на цьому місці сучасний інфраструктурний об’єкт, обладнаний всім необхідним для обслуговування пасажирів та прийому автобусів.

І за стислі терміни буквально з нічого було зведено автостанцію третього класу, яка не лише відповідає затвердженим державним стандартам для автовокзалів третього класу, а й справляє приємне естетичне враження. До послуг пасажирів – ошатне просторе приміщення з системою обігріву та кондиціонування, із трьома касами та залою очікування. На території нового об’єкта є декілька платформ для прийому автобусів, камера схову, багажне відділення, кімната відпочинку для водіїв, туалети, кафе. Подбали навіть про облаштування пандусів для інвалідів! А незабаром, після встановлення необхідного програмного забезпечення, проїзні квитки можна буде придбати онлайн. Крім того, згодом також планується продавати на автостанції проїзні документи не лише на автобус, а й на поїзд та інші види транспорту.

Звідти відправлятимуться транзитні автобуси внутрішньообласного, міжміського та міжнародного сполучення. Загалом протягом доби планується обслуговувати від ста до 120 транспортних засобів. Неабияке соціальне значення має й той факт, що на новій автостанції створено 12 робочих місць, а працівники отримуватимуть достойну заробітну плату.

– Користуючись нагодою, – зазначив під час відкриття нової автостанції директор підприємства «Оріон-Авто», голова ради Асоціації автомобільних перевізників Миколаївської області Валерій Буркун, – хотів би від імені всього нашого автопідприємства привітати всіх автомобілістів і дорожників із професійним святом і побажати вам міцного здоров’я та всіх гараздів! Гадаю, завдяки новій автостанції зручніше буде відправлятися в подорож насамперед мешканцям Соляних, Тернівки, Баловного та інших навколишніх населених пунктів.

Під час урочистого мітингу з теплими словами привітань та побажань до присутніх звернулися заступник голови облдержадміністрації Валентин Гайдаржи, народний депутат України Тарас Кремінь, в. о. начальника управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області Олександр Гринюк, депутат Миколаївської міської ради В’ячеслав Карцев.

– Даний чудовий інфраструктурний об’єкт, – зазначив В. Гайдаржи, – не маючи найвищої класності,  має найкращий на Миколаївщині серед подібних об’єктів технічний та функціональний стан, відмінні умови для водіїв та пасажирів. Тож закликаю й інших власників автовокзалів на території області наслідувати цей досвід.

З нагоди свята Почесними грамотами облдержадміністрації було нагороджено керівника «Оріон-Авто» Валерія Буркуна, співробітників компанії Олександра Шуляка та Олександра Мартиненка. А під гучні оплески учасників заходу символічну стрічку на вході до нової автостанції перерізали Валентин Гайдаржи, Валерій Буркун та В’ячеслав Карцев.

У добру путь!

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий