По третьому колу…

Миколаївські фіскали полюбляють вихвалятися обсягами зібраних податків та зборів. Та подеколи самі працівники фіскальної служби проявляють неабияку пасивність при розслідуванні кримінальних проваджень, відкритих за заявами небайдужих громадян щодо ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах. Ось уже пішов третій рік, як громадська організація «Асоціація працівників транспортної галузі та інфраструктури» добивається від слідчих органів ГУ ДФС у Миколаївській області ефективного розслідування викладених фактів. Але віз – і нині там: старший слідчий ОВС СУ ФР ГУ ДФС В.Р. Олійникова нещодавно винесла вже третю (!) постанову про закриття кримінального провадження. Скільки ще це триватиме?..

Нагадаємо читачам, що в жовтні 2016 року вищезгадана громадська організація звернулася із заявою щодо скоєння злочину за ч. 1 статті 212 Кримінального кодексу – «Ухиляння від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)». За даними Асоціації, автотраспортне підприємство «Миколаїв-Авто» ухилилося від сплати податків у великих розмірах – йдеться про мільйони гривень. На підтвердження своїх слів заявники вказали мінімальні витрати автопідприємства на пальне, виходячи з кількості транспортних засобів і рейсів, та невідповідність фактичних витрат задекларованим. Також зазначили, що навіть під час офіційної перевірки було виявлено рух обігових коштів позакасовими апаратами, і жодної оцінки цьому грубому порушенню зроблено не було.

Утім, старший слідчий Олійникова двічі виносила постанови про закриття кримінального провадження – «у зв’язку з відсутністю в діяннях кримінального правопорушення». Сталося це 28 квітня 2017 року та 31 березня 2018 року. Але кожного разу представники Асоціації успішно оскаржували через суд правомірність винесення такої постанови, й справу повертали «на круги своя». Судді, задовольняючи вимоги активістів, указували на неповноту проведення слідчих дій.

Здавалося б, у податковому відомстві мали б зробити правильні висновки і, нарешті, ретельно перевірити викладені звинувачення. Але, як стало нещодавно відомо представникам Асоціації працівників транспортної галузі та інфраструктури, старший слідчий В.Р. Олійникова вже втретє (!) закрила кримінальне провадження – постановою від 31 серпня 2018 року.

Асоціація з даною постановою не згодна та вважає її незаконною, передчасною та такою, що винесена слідчим без всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, що призвело до прийняття слідчим необгрунтованого рішення про закриття кримінального провадження.

Відтак заявники вже втретє оскаржили цю постанову, звернувшись до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва.

У своїй скарзі представники Асоціації зазначили, що слідчим не встановлені постачальники паливно-мастильних матеріалів, запчастин, не витребувані та не досліджені фінансово-господарські договори, первинні бухгалтерські документи. Відповідно, не досліджено обсяги пального, яке використовувалося автопідприємством при обслуговуванні маршрутів, та його ціну. Це мало б сприяти встановленню реальних доходів ТОВ «Миколаїв-Авто» і суми податків, яка повинна була надійти до бюджету. Але слідчий Олійникова чомусь проігнорувала такий важливий «нюанс».

Обурило Асоціацію працівників транспортної галузі та інфраструктури і те, що слідчий системи ДФС не призначила комплексну економічну експертизу діяльності автопідприємства щодо дослідження фінансово-господарської діяльності, бухгалтерського та податкового обліку.

В Асоціації також звертають увагу на те, що фахівець, якого було залучено в якості експерта в рамках кримінального провадження, не атестований на проведення економічної експертизи з питань, що поставлені слідчим суддею в ухвалі суду від 30 травня 2018 року. Отже, його показання є недопустимим доказом. До того ж, як припускають у громадській організації, даний «екперт» діяв з корисливих мотивів, через що має бути надана правова оцінка відповідно до законодавства України.

Крім того, навіть у постанові слідчого йдеться про встановлений факт продажу квитків пасажирам з боку… водіїв автопідприємства, які не видають при цьому пасажирам проїзних документів встановленого зразка. Як зауважують в Асоціації, необхідно звернути увагу і на те, що на ТОВ «Південні автовокзали», також приймаючи гроші від громадян за проїзд без видачі розрахункових документів, порушує цілу низку нормативних документів. Таким чином приховується реальний обсяг доходів, а до бюджету не доходять значні суми податків та зборів.

Отже, Асоціація працівників транспортної галузі та інфраструктури у скарзі до слідчого судді просить того скасувати постанову старшого слідчого ОВС СУ ФР ГУ ДФС В.Р. Олійникової про закриття кримінального провадження.

Редакція «РП» і надалі стежитиме за розвитком цієї резонансної справи.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий