Компанія«НІБУЛОН» – інвестиційний локомотив розвитку багатьох галузей української економіки

12 жовтня представники провідних миколаївських ЗМІ взяли участь в урочистій події – забитті першої палі нового потужного перевантажувального термінала у с. Тернівка Вільнянського району Запорізької області. Захід пройшов у дуже сучасному та незвичайному форматі. Цього ж дня в обласному центрі, у м. Запоріжжя, проходив ІІІ Міжнародний форум Інтеграції та Кооперації «InCoForum 2018», на якому виступив генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський. Саме його виступ супроводжувався прямим включенням з місця події. Таким чином, присутні по обидва боки екранів стали учасниками телемосту.

Треба зазначити, що цей форум має дуже велике значення для розвитку економіки нашої країни в цілому, адже до дискусії запрошуються дипломати, представники державних органів влади, територіальних громад, власники бізнесу, українські та зарубіжні інвестори, експерти, економісти, представники проектів міжнародної технічної допомоги. На адресу учасників форуму надійшло відео-звернення від президента України Петра Порошенка, який назвав цей захід традиційним та масштабним. Він зазначив, що «саме тут відкривається можливість пошуку нових інвестиційних та торговельних партнерів. А захід, проведений у форматі відкритого діалогу між представниками влади, місцевих громад, науки та бізнесу в особі українських та закордонних інвесторів, стане поштовхом зростання ділової активності, створення систем кооперації, знаходження шляхів до міжнародної торгово-економічної інтеграції, що забезпечить реалізацію нових перспективних проектів».

Привітав учасників форуму і голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, який наголосив, що потрібно спільними зусиллями формувати нову історію економічного розвитку регіону та в цілому нашої держави, а цей процес неможливий без залучення нових інвестицій. Він окремо подякував Олексію Опанасовичу за впровадження інвестиційних проектів компанії на території області та повідомив присутніх про сюрприз, який керівництво «НІБУЛОНу» для них підготувало.

Перший свій підрозділ на території Запорізької області – філію «Кам’янка – Дніпровська» «НІБУЛОН» побудував у 2010 році. У червні 2017-го в присутності Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана був введений в експлуатацію перевантажувальний термінал – філія «Хортиця» у с. Біленьке Запорізького району. Для місцевої громади прихід компанії означав велике соціальне значення, адже ще на початку квітня 2017 року їм було передано комплекс очисних споруд, добудований та реконструйований за рахунок і зусиллями компанії «НІБУЛОН», що стало історичною подією для мешканців села, адже на цей важливий об’єкт соціальної структури чекали понад 20 років. Окрім того, миколаївське підприємство обладнало у місцевій школі сучасний комп’ютерний кабінет і збудувало футбольне поле з натуральним зеленим покриттям та системою поливу, а також відремонтувало дорожнє покриття і облаштувало парк відпочинку на березі Дніпра на прилеглій до терміналу території.

Саме через таку масштабну інвестиційну діяльність організатори форуму вирішили одному з перших надати слово Олексію Вадатурському. «Нас тут вже знає кожний аграрій. Наша компанія практично за всі роки своєї діяльності інвестувало у економіку держави понад 2 мільярдів доларів США. Ми змінили обличчя України по логістиці. Ми зробили усе для відродження річки Дніпро як водної транспортної артерії, ми збудували 25 підприємств по всій країні, ми збудували новий флот та автоматизовані термінали. Ми створили найсучаснішу вертикальну логістику. Ці досягнення визнають такі відомі світові інститути, як, наприклад, Європейський банк реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Також нашими надійними фінансовими партнерами є Міжнародна фінансова корпорація та Європейський інвестиційний банк.

Ми займаємося дуже простими речами: будуємо підприємства там, де ми потрібні аграрному сектору. Коли нашої компанії не було у Запорізькій області, шлях, яким доставлялися вантажі до портів «великої» Одеси був довгим та незручним. Після того, як запрацювала філія «Кам’янка-Дніпровська», потік вантажівок суттєво зменшився. А після вводу в експлуатацію терміналу філії «Хортиця» він став ще менше. Сьогодні ми розпочинаємо будівництво перевантажувального термінала у с Тернівка, і ви усі зможете побачити це на власні очі. За роки існування нашого підприємства логістика аграрного сектору України змінилася на краще. Сьогодні оптимальним є те, що сільгоспвиробник має можливість на відстані від 60 до 80 кілометрів здійснити перевезення своєї продукції безпосередньо на наші підприємства. Це дуже економічно вигідно для аграріїв, адже не потрібно використовувати додатковий вантажний автотранспорт та їхати жахливими небезпечними дорогами до портів Одеси або Миколаєва. На жаль, знаходяться ті, хто досі звинувачує нас у розбитті доріг, хоча ми щорічно навпаки розвантажуємо автошляхи та зменшуємо кількість вантажівок, а для перевезення аграрних вантажів переважно використовуємо водний транспорт та наші річкові термінали. Ми плануємо найближчим часом перевозити Дніпром до 4 мільйонів тонн вантажів на рік, а це означатиме економію на ремонті автошляхів на суму близько 4 мільярдів гривень! І це є наш реальний внесок у розвиток української економіки.

Компанія «НІБУЛОН» займається не тільки будівництвом терміналів, адже самі по собі вони не є прибутковими, їхня окупність становить 12-15 років. А щоб швидше їх окупити потрібно мати флот, який ми будуємо власноруч, на власному суднобудівному заводі у Миколаєві. Там вже збудовано 70 суден і ми отримали власний сучасний флот. Ми робили і зробимо усе, щоб Україна була не країною біля моря, а стала морською державою. Ми продовжимо будувати нові плавзасоби, щоб максимально їх завантажити, щоб по річках перевозити до 60 відсотків усіх вантажів. Ми будуємо баржі, буксири та інші судна за новітніми технологіями і таким чином також інвестуємо у вітчизняну економіку.

Хочу наголосити, що інвестиції можливі тоді, коли є чітка стратегія по розвитку регіону, коли є розуміння з боку обласної влади, як тут, де ми маємо надійну підтримку від губернатора Запорізької області та його команди. Коли ця підтримка відчувається на кожній сходинці аж до селищного голови, тоді будь-який інвестиційний проект може бути впроваджений та виконаний. Дякую за це обласній адміністрації і особисто Костянтину Івановичу, адже без цієї допомоги ми б не змогли реформувати і поліпшити логістику аграрного сектору країни».

Після цього Олексій Опанасович запропонував усім присутнім в прямому ефірі розпочати будівництво перевантажувального термінала. На зв’язку села Тернівка Вільнянського району Запорізької області. Тут зібралися практично усі мешканці села, прийшли родинами, з дітьми, гарно вдягнені та радісні. Будівельний майданчик був святково прикрашений прапорами. Сонячна погода також сприяла цій важливій події і додавала гарного настрою присутнім.

Втім, першій забитій символічній палі на будівельному майданчику передувала ще одна важлива подія – Костянтин Бриль офіційно передав Олексію Вадатурському дозвіл на виконання будівельних робіт. Очільник області зауважив, що зазвичай такий документ отримується протягом близько двох років, але вони встановлюють своєрідні рекорди, адже цього разу на отримання цього дозволу знадобилося всього півроку. Тож він подякував усім задіяним службам за оперативність та розуміння необхідності залучення інвестицій в регіон.

– Перше рішення з приводу будівництва термінала у с. Тернівка наша районна рада прийняла 17 жовтня 2017 року. Останнє рішення з цього питання ми приймали 12 вересня 2018 року. І ось ми знаходимося тут, на будівельному майданчику. Я переконаний у тому, що компанія «НІБУЛОН» пересвідчилася в тому, що районна рада зацікавлена і відкрита для такого потужного інвестора. Я переконаний, що саме сьогодні Вільнянський район, усі його мешканці отримують до себе у друзі економічно сильного та соціально відповідального партнера. Ця компанія є відповідальним платником податків, і саме завдяки цьому місцева та районна ради зможуть реалізовувати нові соціальні проекти. Але хотілося б нагадати, що «НІБУЛОН» відомий як підприємство, що береактивну участь у розвитку соціальної сфери тих населених пунктів, де розташовані їхні філії. Тому дуже розраховуємо і на таку допомогу. Хочу навести такий приклад. Нещодавно була затверджена нормативно-грошова оцінка будівництва відвідного каналу. Ця ділянка зараз знаходиться під очеретом та водою і щоб збудувати цей канал потрібно витратити 5,5 мільйонів гривень. Навіть 3 відсотки, що компанія буде сплачувати за користування цією ділянкою будуть поповнювати сільський бюджет щорічно на 160 тис. гривень. І ще один дуже важливий аспект – це відновлення судноплавства на місцевій річці Плоска Осокорівка. Це означає розвиток водної галузі у масштабі країни. А географічне розташування Тернівки дасть можливість користування цим терміналом не тільки аграріям Запорізької, а й Дніпропетровської області, – підтверджує слова голови Запорізької ОДА Андрій Олександрович Салякін, голова Вільнянської районної ради.

– Це знакова історична подія, що відбувається на цій території. Хочу подякувати компанії «НІБУЛОН» за те, що обрала саме цю землю для реалізації свого амбітного та сміливого проекту. Це створення нових робочих місць, це можливість утримати молодь у громаді і забезпечити їх цікавою роботою. Усі ми бачимо, який непростий тут рельєф місцевості, але немає жодних сумнівів в тому, що для такого могутнього міцного інвестора як компанія «НІБУЛОН», для наших досвідчених будівельників існують будь-які перешкоди у реалізації цього проекту. Ми сподіваємося та впевнені, що відкриття та запуск цього підприємства відбудеться у визначений термін. Очевидні зацікавленість у такому інвесторі з боку обласного і районного керівництва. Чекаємо від співпраці з «НІБУЛОНом» тільки позитивних зрушень. Ми вивчали досвід тих, хто вже відчув на собі результати партнерства з компанією, тих, хто програв, немає! Від керівництва району хочу запевнити, що з нашого боку процес будівництва буде тривати у режимі максимального сприяння, – говорить Дмитро Юрійович Іванов, голова Вільнянської районної державної адміністрації.

– Рік тому, у серпні до нас завітала делегація компанії «НІБУЛОН» із пропозицією будівництва перевантажувального комплексу. Я, не вагаючись, надав свою згоду, так само як і наша сільська рада та громада. Усі потрібні документи ми зібрали у лічені години. Увесь цей час плідно співпрацювали із представниками керівництва компанії. Ми розуміємо, що тепер до сільського бюджету почнуть надходити додаткові кошти для благоустрою села. Адже згідно із Законом про архітектуру та містобудування ми отримаємо 10 відсотків від кошторису проектної документації цього будівництва, який складає близько 600 мільйонів гривень. Легко порахувати ці відсотки. Ми плануємо витратити ці кошти на реанімацію будинку культури, та спортивного залу, на ремонт даху школи та оновлення шкільної комп’ютерної техніки, на ремонт двох фельдшерських пунктів. Також у селі є проблема із питною водою. Сподіваємося, що з допомогою «НІБУЛОНа» вирішимо і цю проблему. З’являться нові робочі місця, на яких зможуть працювати наші мешканці та отримувати достойну заробітну плату. Сподіваємося на новий розквіт нашого села. Вітаю усіх із цим знаменним днем, і кажу компанії «НІБУЛОН»: «Ласкаво просимо до Тернівки!  – додає Віктор Володимирович Лаврік – Тернівський сільський голова.

Будівництво розпочато!

Будівництво цього високотехнологічного терміналу компанії будуть виконувати майже 1,5 тисячі людей із 70 підрядних організацій різних областей України. Загалом під час зведення такого потужного об’єкта буде забито близько 3500 паль (105000 погонних метрів), для виготовлення яких будуть завантажені замовленнями 5-6 заводів залізобетонних виробів. Також буде завезено 100000 куб. метрів ґрунту, виготовлено 13600 куб. м бетонних конструкцій та забетоновано понад 29400 кв.м, змонтовано 3640 тонн металевих конструкцій, а також побудовано причал у 130 метрів із забивкою 200 тонн шпунта загальною довжиною понад 3 км. Окрім того, буде проведено днопоглиблення 1821 м лівої притоки Дніпра – річки Плоска Осокорівка, щоб забезпечити водний підхід до терміналу. У результаті днопоглиблювальних робіт буде вийнято 286 тис. кубометрів донного ґрунту.

Високотехнологічний перевантажувальний термінал у Тернівці забезпечить робочими місцями близько 120 людей, значно скоротить витрати сільгоспвиробників області на транспортування своєї продукції, а також поповнюватиме місцевий бюджет за рахунок сплачених податків на понад 2,7 млн. грн. на рік. Введення нового комплексу заплановано на червень наступного року. Сума інвестицій в реалізацію цього чергового проекту становить 19 млн. доларів США.

Підсумовуючи свій виступ, Олексій Вадатурський зазначив: «Ми дуже раді сьогодні, тому що здійснилося те, що ми з Костянтином Івановичем планували минулого року. Ми зробили усе, щоб у нових економічних умовах розпочати це будівництво. Наступного року запрошую усіх учасників форуму на новий об’єкт. Ви побачите, як красиво можна будувати в Україні. Я звертаюся до усіх інвесторів: не чекайте, щоб вам зробили пільги, приходьте разом із нами та піднімайте економіку України і тоді ми разом перетворимо її на красиву країну майбутнього!».

Вікторія ГОНОРАЦЬКА

Добавить комментарий