Володимир Копіца: Успішна взаємодія з бізнесом забезпечує суттєві надходження податків до бюджету

– Володимире Володимировичу, яких результатів досягнуто ДФС Миколаївщини за 9 місяців 2018 року щодо надходження податків до бюджету?

– У січні-вересні 2018 року Головним управлінням ДФС у Миколаївській області мобілізовано до бюджетів усіх рівнів понад 7 млрд. грн. податків і зборів та інших обов’язкових платежів. При цьому, надходження до державного бюджету становлять понад 3 млрд. гривень. У порівнянні з відповідним періодом 2017 року, до державного бюджету додатково надійшло 284,3 млн. гривень.

Зазначу, що державний бюджет є тою важливою складовою, що фактично забезпечує існування держави, розвиток економіки та соціальний захист населення. Збільшення надходжень до бюджету дозволяє створювати сприятливий інвестиційний клімат, здійснювати перерозподіл коштів на користь пріоритетних галузей економіки та вирішувати соціальні проблеми громадян.

Одним із вагомих джерел наповнення державного бюджету є податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів, якого за 9 місяців 2018 року мобілізовано 1,33 млрд. грн., що на 92 млн. грн., або на 7,4 відс. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Також, до державного бюджету мобілізовано 515 млн. грн. податку на прибуток, або 16,6 відс. від загальної суми надходжень до державного бюджету.

Позитивної динаміки сплати податків і зборів до бюджету досягнуто завдяки якісному адмініструванню податків, комплексному відпрацюванню податкових ризиків, посиленню заходів з детінізації економіки, ефективному функціонуванню системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ, легалізації зайнятості населення, а також сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань.

 – Які заходи здійснює фіскальна служба області щодо таких негативних явищ у суспільстві  як “зарплата в конвертах”, використання праці неоформлених найманих робітників?

Прикро, що окремі підприємці зневажливо ставляться до найманих працівників. Небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості у тому, що страждають перш за все люди, які погоджуються на отримання заробітної плати «у конвертах» та неоформлення трудових відносин належним чином.

За таких умов втрачається страховий стаж, і досягнувши пенсійного віку громадяни позбавляють себе можливості отримувати гідну пенсію у майбутньому.

Крім того, місцеві бюджети недоотримують значні кошти податку з доходів фізичних осіб, а пенсійний фонд– відповідних відрахувань.

Кабінетом Міністрів України видано розпорядження від 5 вересня 2018 року №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», яким передбачається проведення спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.
Головним управлінням ДФС у Миколаївській області затверджено перелік суб’єктів господарювання для проведення спільних перевірок з Управлінням Держпраці у Миколаївській області направлених на створення однаково легальних умов ведення бізнесу для всіх суб’єктів господарювання.

Усього з початку 2018 року на Миколаївщині за рахунок проведеної роботи щодо офіційного працевлаштування найманих працівників суб’єктами господарської діяльності фізичними особами підприємцями та юридичними особами офіційно оформлено 5841 найманих працівників.

– Які результати проведення цьогорічної операції «Курорт-2018»?

– Вже традиційно, із закінченням курортного сезону, ми аналізуємо свою роботу щодо проведення операції «Курорт–2018». Нами було проведено комплекс заходів щодо дотримання норм податкового законодавства у зонах масового відпочинку громадян, забезпечення дієвого контролю за сплатою податків і зборів до бюджету, а також розширення бази оподаткування.

Так, у рамках проведення операції «Курорт – 2018», управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Миколаївській області проведено 42 перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території Чорноморського узбережжя Миколаївської області. За результатами проведених перевірок встановлено 49 випадків порушень суб’єктами господарювання законодавства, що регулює виробництво та обіг підакцизних товарів, до порушників застосовано фінансових санкцій на суму 533,8 тис. грн., у результаті до місцевих бюджетів Миколаївської області надійшло 217,1 тис. гривень.

Також, фахівцями відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ГУ ДФС у Миколаївській області проведено 52 фактичні перевірки, суб’єктам господарювання донараховано 529 тис. гривень.

Крім того, за період з 1 червня 2018 року по 31 серпня 2018 року, у результаті вжитих заходів щодо офіційного працевлаштування найманих працівників, підвищення рівня оплати праці, легалізовано працю 1716 найманих працівників, у т.ч. працю 36 найманих працівників легалізовано за рахунок проведення контрольно-перевірочної роботи. До бюджету забезпечено 4,9 млн. грн. податків і зборів, у т.ч. податку на доходи фізичних осіб − 2,16 млн. грн., єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування − 2,64 млн. грн., військового збору  − 180,3 тис. гривень.

Крім того, 879 громадян залучено до державної реєстрації як суб’єктів підприємницької діяльності. При цьому, бюджет додатково отримав 1,89 млн. грн. податків і зборів, у т.ч. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування − 1 млн. грн., єдиного податку − 851,1 тис. гривень.

– Як спрацювали підрозділи податкової міліції Миколаївської області за результатами 9 місяців 2018 року?

– Основні зусилля податкової міліції Миколаївської області у 2018 році спрямовані на упередження злочинності у сфері оподаткування, митній та бюджетній сферах, викриття схем ухилення від сплати податків та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Слід зазначити, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР) внесено 57 кримінальних проваджень, у т.ч. 13 – за ознаками тяжких та особливо тяжких злочинів. З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків, накладено арешти на товарно-матеріальні цінності, майно, грошові кошти на загальну суму понад 13 млн. гривень. За даними кримінальними провадженнями забезпечено відшкодування завданих державі збитків на суму 11,5 млн. гривень.

Податковою міліцією ГУ ДФС у Миколаївській області активно вживаються заходи щодо боротьби з незаконним відшкодуванням податку на додану вартість. Так, у ході відпрацювання схем незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень та розпочато 4 кримінальні провадження за фактами спроби незаконного відшкодування ПДВ з бюджету. При цьому, упереджено відшкодування ПДВ на суму 2,0 млн. гривень.

Підрозділи податкової міліції Миколаївської області активно протидіють незаконному обігу підакцизних товарів на території Миколаївщини. У результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму майже 22 млн. грн., у т.ч.: алкогольних напоїв – 3,5 млн. грн.; спирту – 4,2 млн. грн.;  тютюнових виробів – 1,8 млн. грн.; пально-мастильних матеріалів – 10,5 млн. грн.; транспортних засобів – 1,9 млн. грн.

З початку 2018 року виявлено та припинено незаконну діяльність 4‑х підпільних цехів, у т.ч.: 3 – по виробництву лікеро-горілчаної продукції та 1 – по виробництву пально-мастильних матеріалів. За результатами викриття їх протиправної діяльності вилучено сировини та незаконно виготовленої продукції на загальну суму 7,2 млн. гривень.

І на закінчення розмови, хочу ще раз наголосити, що колектив фіскальної служби Миколаївщини працює злагоджено та професійно, забезпечуючи якісне адміністрування податків, комплексне відпрацювання податкових ризиків при адмініструванні ПДВ, зосереджує свої зусилля на посиленні заходів з детінізації економіки,  легалізації „тіньових” зарплат та зайнятості населення. Окремо, хочу висловити вдячність усім платникам податків, які з розумінням ставляться до сплати податків, є нашими помічниками і партнерами у забезпеченні вагомих платежів до бюджету.
Щиро бажаю процвітання усім платникам податків, які створюють нові робочі місця, сприяють розвитку економіки регіону та збільшують податкові надходження до бюджету.

Наша спільна мета – розвиток багатої вільної демократичної держави  – Україна!

Головне управління ДФС у Миколаївській області

Добавить комментарий