Навіки в наших серцях!

29 вересня 2018 року на 93 році обірвалося життя ветерана Великої Вітчизняної війни, гарного батька, дідуся, прадідуся, Людини з великої літери, жителя с. Пересадівка – Шкрабалюка Василя Максимовича.

Василь Максимович народився 12 лютого 1926 року в с. Кульбабинці Хмельницького району Вінницької області в сім’ї хліборобів.

Васильку було 15 років, коли почалася війна 1941-45 років.

Після звільнення їхнього села від німців, у лютому 1944 року Василя Шкрабалюка призвали в Червону Армію. Воював наш ветеран в складі 282-ї піхотної дивізії 2-го Українського фронту. Звільняв рідну землю від німців, угорців, чехів. А День Перемоги 9 травня зустрів в німецькому місті Бреславі.

Нагороджений Василь Максимович за участь в боях Орденом Вітчизняної війни, та має 7 медалей за післявоєнний період. Демобілізувавшись в червні 1950 року, Василь Максимович повернувся в своє рідне село Кульбабинці, вивчився на тракториста і 46 років, вже маючи майже 75 років, пропрацював трактористом у рідному колгоспі.

Василь Максимович виховав 3-х доньок, 6 внуків і 5 правнуків.

В 1995 році Василь Максимович переїхав на постійне місце проживання до своєї доньки Людмили Василівни в с. Пересадівка Вітовського району і всі ці 22 роки брав активну участь в громадському житті нашого села, виховував внуків і правнуків, всіляко допомагав сім’ї у веденні господарства. Відрізнявся завжди скромністю, мудрістю, людяністю, працелюбством, прагненням допомогти рідним, близьким, сусідам, доброзичливістю та гостинністю. Мав багато знайомих, друзів-фронтовиків, з якими часто зустрічалися та згадували свої бойові шляхи.

З Пересадівки пішли воювати з фашистами 345 чоловік, 244 з них загинули на фронтах війни. Фронтовики, повернувшись з війни, піднімали село, розбудували виробництво та соціальну сферу. Але з кожним роком все менше стає ветеранів. У вересні 2017 року помер Печений Микола Пилипович.

А тепер помер і останній Ветеран ВВВ – Шкрабалюк Василь Максимович.

Поховали Ветерана 30.09.2018 р.

Попереду траурної процесії йшла 11-річна правнучка Ветерана Даша і несла червону подушку з його нагородами.

Хай земля Тобі буде пухом, наш останній Ветеран – Василь Максимович!

Голова Ветеранської організації  села Пересадівки Володимир Компанієць

Добавить комментарий