ЗАКОН І ПРАВДА – ЗА НАМИ: колеги-журналісти і громадськість висловлюють підтримку нашій редакції

Редакція продовжує інформувати своїх читачів про конфліктну ситуацію, пов’язану з небажанням окремих чиновників виконувати норми Закону України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації». А оскільки події розгортаються швидко і кожен день приносить дедалі нові скандальні вісті, запроваджуємо нову постійну рубрику «Руки геть від газети!».  Друкуватимемо матеріали у цьому розділі доти, доки влада не завершить реформування газети «Рідне Прибужжя» у повній відповідності до духу і букви закону.

Насамперед зазначимо: триває енергетична блокада редакції. Після того, як 26 вересня працівники обленерго кусачками перерізали електричний дріт, що веде до будівлі, в якій розміщується «РП», світла досі немає не лише для наших працівників, а й для інших орендарів, серед яких – Асоціація інвалідів і учасників АТО, Центр журналістських розслідувань, РЛП «Тилігульський». Регіональний центр безоплатної правової вторинної допомоги вже переїхав у непристосоване приміщення, що розташоване у незручному місці. Виходить, що сотні тисяч гривень, котрі протягом останніх двох років витратили на ремонт приміщень Регіонального центру та створення належних умов для працівників та відвідувачів важливої установи, коту під хвіст? Чи, можливо, потенційний «покупець» (за нашими даними – це місцевий «олігарх»-скоробогатько) подякує за таку «турботу»?

Нагадаємо, що за конфіденційною інформацією з надійних джерел, керівники обленерго та водоканалу отримали негласні вказівки від заступника голови облдержадміністрації Гайдаржи.

Понад тижня ми чекали офіційної відповіді з обленерго щодо причин відключення електроенергії за адресою: вул. Нікольська, 46. І це, попри те, що керівник «Миколаївобленерго» пан Сівак був повідомлений у телефонному режимі про це неподобство ще наступного ранку після вимкнення електроенергії, а саме 27 вересня.

Отже, енергетики написали нам, що живлення зазначеного будинку було припинено буцімто через «пошкодження проводу». В обленерго «порадили» замінити «пошкоджений кабель», надати до філії товариства протоколи випробування ізоляції кабелю та заявку про відновлення електроенергії.

Наша газета присвятила чимало публікацій тому «бєспрєдєлу», котрий практикує фактичний монополіст відносно сільських громад, окремих мешканців, літніх людей тощо. І ось, судячи з усього, настала черга редакції. Оперативно відреагувавши на претензії обленерго (на наше переконання, повністю безпідставні та надумані), ми відвезли необхідні документи до обленерго ще минулої п’ятниці. Але досі звідти – ані пари з вуст, відтак редакція продовжує перебувати в режимі енергетичної блокади.

Але, попри це, згуртувавшись та відчуваючи відповідальність перед тисячами наших передплатників, ми продовжуємо готувати матеріали та випускати газету. І хочемо запевнити вас, шановні наші шанувальники: газета витримає будь-які підлі та підступні провокації і виходитиме й надалі. Ваша підтримка для нас є дуже важливою – до нас приходять, телефонують, пишуть, висловлюючи солідарність із журналістами «РП». Щиро дякуємо за це, друзі! Користуючись нагодою, закликаємо вас завітати до поштового відділення чи редакції та проголосувати за «РП», передплативши улюблене видання на наступний, 2019 рік. Доведемо, що ми справді сила, з якою слід рахуватися будь-якій владі, поготів – тим «врємєнщикам», котрих невдовзі поглине темрява історії та людського забуття.

Утім продовжуємо розповідати про ситуацію довкола «РП». Редакція звернулася до Центрального райвідділу поліції м. Миколаєва із заявою про скоєння злочину за статтею 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній журналістській діяльності. Та чи вистачить правоохоронцям мужності та честі розкрити цей брудний злочин, до якого причетні високі посадові чини?..

Нагадаємо також нашим читачам, що ще 13 вересня редакція направила листа Гаранту Конституції. У листі до Президента Петра Порошенка ми поскаржилися на невиконання миколаївськими чиновниками Закону України «Про реформування…», в частині передачі приміщень в оренду терміном мінімум на 15 років та підписання угоди між Миколаївською обласною радою та ПП «Редакція газети «Рідне Прибужжя» про передачу засновницьких прав на наше видання.

Отже, інформуємо наших читачів: відповіді від найвищої посадової особи в державі станом на вчора, 10 жовтня, ще не надійшло. Натомість маємо енергетичну блокаду та попередження від водоканалу про можливе відключення водопостачання з 1 січня 2019 року. Утім віддамо належне керівникам «Миколаївводоканалу»: вони не піддалися незаконним вказівкам та не пішли на порушення закону, як це, вочевидь, зробили їхні колеги з «Миколаївобленерго». Тож, не все так безнадійно в нашій наскрізь корупційній країні.

Щодо інших дій місцевої влади, то голова облдержадміністрації під час роботи новоствореної комісії наказав начальнику управління з питань майна комунальної області Ользі Відіній підшукати редакції інші приміщення для здійснення діяльності з випуску газети. Поїхали. Подивилися. Жахнулися… Ці малі та непристосовані для випуску газети приміщення (радше, халупки) і «поблизу» не можна порівняти з тими умовами, які має редакція протягом останніх 27 років (звісно ж, із ввімкненим електропостачанням). Крім того, нашому підприємству запропонували орендувати ці кімнатки за комерційними розцінками!

Проте стаття 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації» недвозначно каже: приміщення, що перебувають у комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалася редакція, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних установ.

То чи виконують Закон миколаївські чиновники?.. Відтак вкотре закликаємо миколаївські облдержадміністрацію і обласну раду виконати норми вищезазначеного закону.

Але це ще не все. З вуст окремих чиновників та депутатів пролунала думка, що нібито новостворене приватне підприємство «Редакція газети «Рідне Прибужжя» не є правонаступником комунального підприємства з аналогічною назвою.

Відповідально заявляємо: це суцільна брехня!

І в Законі України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації», і в уставних документах ПП «Редакція газети «Рідне Прибужжя» чітко зазначено: новостворений об’єкт господарювання створюється шляхом перетворення комунального підприємства і є його правонаступником. Тож не варто біле називати чорним, і навпаки!

Проте громадськість області висловлює повну підтримку колективу редакції в борні за наші законні права та інтереси, і це ще раз свідчить, що Правда і Закон на нашому боці. Проявили журналістську солідарність і левова частина наших колег із інших видань, причому не тільки місцевих, а й всеукраїнських. Ця підтримка знайшла відображення не лише в публікаціях та сюжетах, котрі підготували наші товариші по творчому цеху, а й в ігноруванні тих, хто порушує закон і не дослухається до громадської думки.

Так, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко нещодавно анонсував регулярні, щоп’ятниці, зустрічі з журналістами. Але якщо першого разу на «рандеву» з губернатором прийшла чимала кількість репортерів, то наступного разу Олексія Савченка і його заступників зустрічав холодний, майже порожній зал. Таким чином журналісти висловили свій протест проти хамських випадів на адресу колег, а також проти утисків колективу газети «Рідне Прибужжя».

Дякуємо вам за цю акцію, шановні друзі!

Підтримують нас і більшість інших орендарів будівлі, яку, за нашими даними, уподобав місцевий скоробагатько. Усі вони налаштовані рішуче відстоювати свої права.

– В облдержадміністрації нам натякнули, щоб ми шукали собі інші приміщення, але нікуди ми звідси не підемо, – каже голова обласної організації воїнів-інтернаціоналістів Юрій Соловей. – У цьому місці ми знаходимось ось уже 30 років. А щодо того, що ми не приносимо прибутку, займаючи обласну комунальну нерухомість, то це повна маячня. Ми – організація неприбуткова, чітко вираженого соціального спрямування. Ми надаємо допомогу колишнім воїнам-інтернаціоналістам, при цьому часто доповнюючи і замінюючи органи соціального захисту держави.

Додамо, що серед інших орендарів – Асоціація учасників і інвалідів АТО, обласний осередок Спілки письменників України, обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів та інші організації та установи.

Невже знахабнілі чиновники, чий розум затьмарило блищання злата, мають намір викинути на вулицю навіть інвалідів?!..

Насамкінець, повідомляємо: ганебною ситуацію, що виникла довкола реформування «Рідного Прибужжя», зацікавились навіть у США. Відомий американський журналіст, член Спостережної Ради Центру журналістських розслідувань (ця громадська організація також є одним із орендарів будівлі за адресою: Нікольська, 46) Томас Торок повідомив про конфлікт, що загрожує свободі слова і преси, відповідний комітет Сенату США та Глобальну мережу журналістів-розслідувачів. Відтак сподіваємось і на допомогу наших заокеанських друзів.

Колектив «РП»

P.S. Коли статтю було підготовлено до друку, редакція підготувала позови до суду з вимогою виконати норми Закону. Відповідачі – Миколаївська обласна державна адміністрація і Миколаївська обласна рада.

One Comment on “ЗАКОН І ПРАВДА – ЗА НАМИ: колеги-журналісти і громадськість висловлюють підтримку нашій редакції”

  1. Не дивно, що влада не сприяє газеті у реформуванні. При владі опинилися люди малоосвічені, справжні неандертальці, котрі не те що газет, книг ніколи не читали!

Добавить комментарий