Забезпечуючи надходження до бюджету

Основні зусилля податкової міліції Миколаївської області у 2018 році спрямовані на підвищення якості виявлення та документування кримінальних правопорушень, пов’язаних з ухиленням від сплати податків, незаконним обігом підакцизних товарів, а також вжиття заходів щодо забезпечення відшкодування завданих державі збитків за кримінальними провадженнями та забезпечення надходження коштів до бюджету.

За матеріалами оперативного управління ГУ ДФС у Миколаївській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР) внесено 57 кримінальних проваджень, у т.ч. 13 – за ознаками тяжких та особливо тяжких злочинів. Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Миколаївській області направлено до суду 24 кримінальні провадження, зареєстрованих за матеріалами оперативного управління. З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків, накладено арешти на товарно-матеріальні цінності, майно, грошові кошти на загальну суму понад 13 млн. гривень. За даними кримінальними провадженнями забезпечено відшкодування завданих державі збитків на суму 11,5 млн. гривень.

Так, у результаті проведених оперативно-слідчих заходів, оперативним управлінням ГУ ДФС у Миколаївській області припинено діяльність «конвертаційного центру», учасниками якого надавались послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переводу безготівкових коштів у готівку. Через підконтрольні суб’єкти господарювання «конвертаційного центру» було проконвертовано близько 50 млн. гривень. З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків проведено три документальні перевірки суб’єктів господарювання – вигодонабувачів, за результатами яких донараховано 7,2 млн. гривень.

Податковою міліцією ГУ ДФС у Миколаївській області активно вживаються заходи щодо боротьби з незаконним відшкодуванням податку на додану вартість. Так, у ході відпрацювання схем незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень та розпочато 4 кримінальні провадження за фактами спроби незаконного відшкодування ПДВ з бюджету. При цьому, упереджено відшкодування ПДВ на суму 2,0 млн. гривень.

Підрозділи податкової міліції Миколаївської області активно протидіють незаконному обігу підакцизних товарів на території Миколаївщини. У результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму майже 22 млн. грн., у т.ч.: алкогольних напоїв – 3,5 млн. грн.; спирту – 4,2 млн. грн.; тютюнових виробів – 1,8 млн. грн.; пально-мастильних матеріалів – 10,5 млн. грн.; транспортних засобів – 1,9 млн. грн. З початку 2018 року виявлено та припинено незаконну діяльність 4 х підпільних цехів, у т.ч.: 3 – по виробництву лікеро-горілчаної продукції та 1 – по виробництву пально-мастильних матеріалів. За результатами викриття їх протиправної діяльності вилучено сировини та незаконно виготовленої продукції на загальну суму 7,2 млн. гривень.

Володимир Федорук, начальник оперативного управління ГУ ДФС у Миколаївській області.

Головним управлінням ДФС у Миколаївській області налагоджено взаємодію з митницями ДФС щодо протидії порушенням митного законодавства. З початку 2018 року здійснюються заходи в рамках операції «Рубіж – 2018», основним завданням якої, є виявлення кримінальних та інших правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушення юридичними та фізичними особами вимог чинного податкового і митного законодавства. У результаті спільних заходів, з початку 2018 року до ЄРДР внесено 8 кримінальних проваджень щодо ухилення від сплати податків і зборів, привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та фіктивного підприємництва. У ході проведення спільних заходів з Миколаївською митницею ДФС вилучено предметів правопорушень на суму 964,3 тис. грн., до державного бюджету надійшло додаткових митних платежів за результатами ініціювання перевірок правильності визначення митної вартості товарів у сумі 3,6 млн. гривень. За 9 місяців 2018 року до Миколаївської митниці ДФС направлено 27 орієнтувань, за результатами яких складено 12 протоколів про порушення митних правил (ПМП) на загальну суму 37,0 млн. грн., у т.ч. на суму 33,3 млн. грн. попереджено протиправний експорт партії пшениці.

У січні-вересні 2018 року слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Миколаївській області закінчено досудове розслідування за 49 кримінальними провадженнями, а саме, 18 скеровано до суду з обвинувальним актом, 10 – з клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності, 21 – припинено у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. За словами першого заступника начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Олександра Фролова, кримінальне переслідування правопорушників не є самоціллю. Основне завдання податкової міліції Миколаївщини – упередження злочинності у сфері оподаткування, митній та бюджетній сферах, викриття схем ухилення від сплати податків та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Микола КРУТИХ

Добавить комментарий