На Миколаївщині хірурги здійснили унікальну операцію

В об’єктиві знову обласна дитяча клінічна лікарня хірурги провели унікальну в своєму роді операцію, видаливши 17-річній дівчинці велику кісту правої нирки, що сягала 5 сантиметрів у діаметрі

Як розповідає завідувач хірургічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні Дмитро Чеканов, пацієнтка поступила до лікарні 17 серпня зі скаргами на гострий біль у животі. Під час проведення ультразвукового дослідження було виявлено велику кісту правої нирки. Комп’ютерна томографія діагноз підтвердила.

Для консультування у ході проведення малоінвазивної операції Дмитро Чеканов запросив онкоуролога обласного онкологічного диспансеру Олександра Меда.

Унікальність операції полягає в тому, що до цього ендоскопічна ретроперинатальна хірургія застосовувалася лише для дорослих пацієнтів – проведення такого оперативного втручання потребує ювелірного підходу.

Операція пройшла вдало та незабаром дівчину виписали з лікарні для подальшого амбулаторного спостереження.

«Успішна операція, яку виконали наші медики, є підтвердженням їхнього професіоналізму. Надання якісних медичних послуг жителям області – це одне з першочергових завдань, яке ставить до виконання голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко. Особливо це стосується медичної допомоги дітям. Крім того, облдержадміністрація ставить пріоритетним питання закупівлі необхідного обладнання до лікарень області, що дає медикам можливість проводити такі унікальні та складні операції», – коментує заступник голови ОДА Євген Шевченко.

Як зазначає начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Георгієв, проведення цієї малоінвазивної операції стало можливим завдяки сучасному обладнанню – це лапароскопічна стійка Karl Storz з набором інструментів вартістю 6,5 млн. грн., що придбана цього року за кошти обласного бюджету.

Добавить комментарий