Казанківщина: відповідаючи духу реформ і викликам часу

Масштабні перетворення, що сьогодні реалізуються в державі, не обминули й Казанківський район. Зокрема в рамках територіально-адміністративної реформи на теренах цього віддаленого регіону вже створені дві нові об’єднані громади – Казанківська селищна та Володимирівська сільська ОТГ. Але, попри ломку усталених шаблонів, голова Казанківської райдержадміністрації Ольга Жорова впевнена: головна мета реформ полягає не в тому, щоб поділити портфелі та вповноваження, а в тому, щоб усі гілки влади об’єдналися заради спільної мети – щороку, щомісяця повинно відбуватися покращення якості життя людей завдяки розвитку економіки та відновленню інфраструктури. І саме в цьому напрямку будує свою діяльність районна державна адміністрація. А запорукою успішності цього курсу є порозуміння з районною радою та її депутатським корпусом, об’єднаними територіальними громадами, сільськими радами району. «І важливо те, щоб у процесі перетворень при розподілі повноважень не було перетягування ковдри на себе, адже у підсумку від цього занепадатимуть справи, страждатимуть люди», – переконана Ольга Анатоліївна. І з цим повністю згоден голова Казанківської районної ради Василь Коніщук.

– Великою мірою ефективність реформ залежить і від взаємодії з обласною гілкою влади, – продовжує О. Жорова. – звичайно, методи і форми роботи нинішньої команди Олексія Савченка є дещо незвичними для деяких керівників «старого» формату. Проте судити треба по ділах. До прикладу, скільки б не кепкували з приводу того ж аеропорту, а він реконструйований і функціонує, приймає рейси. Будуються автодороги, взяти бодай ділянку між Казанкою та Новим Бугом, котра наразі в ідеальному стані, проводяться роботи на дорозі від Нового Бугу до Баштанки та по місту Новий Буг. Ведеться по селищу Казанка по дорозі Р 81 (смт Казанка – селище Казанка – Новоолександрівка О 1512-02) ямковий ремонт. Тож можна скільки завгодно кричати про бездоріжжя, але тільки сліпий не побачить позитивних зрушень на краще. Я вдячна за тісну ефективну співпрацю та порозуміння із керівником області, заступниками голови ОДА. Якби не було їхньої постійної підтримки Казанківському району, то навряд би вдалося реалізувати проекти економічного розвитку та соціально-культурного спрямування. Наразі протягом 20152018 років розроблено та реалізовано 11 проектів загальною кошторисною вартістю 31840.504 тис. грн. З них три проекти буде реалізовано до кінця 2018 року.

– Зі свого боку, ми також не сидимо склавши руки, – каже голова районної ради Василь Коніщук. – У рамках співфінансування різноманітних проектів ми виділяємо значні кошти з районного бюджету з метою виготовлення проектно-кошторисної документації. І вже з готовими проектами звертаємося по підтримку до обласної влади.

Як приклад такої злагодженої роботи – модернізація районного стадіону «Колос». Наразі тут закінчується реалізація проекту з будівництва міні-футбольного майданчика зі штучним покриттям розміром 40 на 22 метри. Користь від цього матимуть не лише юні та дорослі спортсмени, а й учні ЗОШ № 1 та професійно-аграрного ліцею, які розташовані поряд. Кошти виділено з бюджетів держави, району та селищної ради. «Це дуже важливий проект і з точки зору розвитку казанківського футболу, – зауважує голова райдержадміністрації Ольга Жорова. – Наші спортсмени завжди були на чільних позиціях в обласному футболі, а з реалізацією давньої мрії багатьох футболістів можна ставити ще амбітніші завдання».

Але й це ще не все. Районна влада працює над проектом будівництва велоспортивної доріжки – вже досягнуто принципової домовленості з проектантом. За кошти районного бюджету буде виготовлено відповідний проект, а вже потім здійснюватиметься пошук фінансування з ДФРР та інших фондів. Крім того, планується облаштувати на стадіоні тренажерний майданчик та нову бігову доріжку, побудувати волейбольний та баскетбольний майданчики, застелити новий газон на великому футбольному полі. «Коли ці плани реалізуємо, – зазначає О. Жорова, – то казанківцям для повноцінного фізичного розвитку не доведеться вже їздити до Кривого Рогу та ще деінде».

Василь Коніщук (другий зліва) і Ольга Жорова (в центрі) з колективом районного Будинку культури.

Подбала районна влада й про тих мешканців, які звертаються по медичну допомогу. Так, у багатьох приміщеннях ЦРЛ тривають ремонтні роботи. У рамках медичної реформи в Казанківській районній лікарні теж відбуваються певні зміни з метою поліпшення умов перебування хворих та підвищення якості надання медичних послуг. Районом виготовлено та захищено два проекти, котрі фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку. За рахунок цих коштів – загалом близько 14 мільйонів гривень – будуть капітально відремонтовані два корпуси. У рамках реалізації цих проектів будуть повністю замінені дахи та системи опалення, утеплені корпуси, встановлені нові металопластикові вікна. А завдяки безкорисливій допомозі депутата Миколаївської обласної ради Івана Чіпака зроблено ремонт у приймальному відділенні медичного закладу.

Натомість гострою залишається проблема кадрів – більшість молодих фахівців воліють працевлаштуватися у великих містах, де є набагато більше можливостей для самореалізації. Але це, звичайно, проблема не Казанки, а всеукраїнського масштабу.

З метою боротьби та профілактики соціальних хвороб наразі в одному з корпусів на території лікарні облаштовується сучасний фізіотерапевтичний кабінет – з ремонтом двох кімнат та придбанням сучасного обладнання, кошти на це виділені з обласного бюджету. Наявність такого кабінету дасть змогу виявляти і на ранній стадії успішно лікувати всі прояви небезпечних хвороб.

Представники райдержадміністрації контролюють будівництво міні-футбольного майданчика.

У районному Будинку культури також відчувається запах свіжої фарби. За рахунок коштів Фонду соціальних інвестицій відремонтовані приміщення закладу. А цього року облаштовано кімнату для репетицій колективів, які мають статус народного (а їх тут 5). Крім того, задля розвитку самобутнього колективу духових інструментів придбано новітнє музичне обладнання – ударну установку. А на часі – ремонт даху Будинку культури і реконструкція системи опалення. Відповідні проекти виготовлені за кошти райбюджету і розміщено на сайті Мінрегіону. Щойно завершено роботу та отримали проект реконструкції ДЮСШ з впровадження енергозберігаючих заходів. А у трохи дальній перспективі – реконструкція центральної площі селища Казанка. І, лише об’єднавши зусилля усіх гілок влади, дай Боже, щоб ці плани здійснилися. Всі ці справи є підтвердженням патріотизму і любові до рідного краю, бо від цього виграє кожен мешканець Казанківщини.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий