Жінки Первомайщини прагнуть змін

Саме під таким гаслом у Первомайську пройшов перший міжрегіональний жіночий форум, який зібрав близько сотні активних та небайдужих жінок України. Захід ініційований громадським обєднанням «Жінки Первомайщини», яке утворилося в липні цього року за сприянням активних та ділових жінок міста – Ірини Островської, Наталії Сабліної, Оксани Шаповал, Анжеліки Аксьоненко, Юлії Мудрої та Наталії Клименко.

На форум прибули делегати з різних куточків України, зокрема Миколаївщини – Нової Одеси, Южноукраїнська, Первомайська, Мелітополя та Києва.

Серед запрошених були два народні депутати – Остап Єднак, Вадим Підберезняк, Первомайський міський голова Людмила Дромашко та керівництво Первомайського району.

Відкривали форум танцювальний та пісенний колективи Первомайського центру культури та дозвілля ім. Є. Зарницької символічно – величальним танком та Державним гімном України.

Учасниці форуму ставили за мету консолідувати жінок усіх сфер діяльності – управлінської, бізнесової, соціальної, громадської та політичної задля налагодження тісної співпраці, обміну досвідом і сприяння розвитку Первомайщини й Миколаївщини загалом.

Для зручності в роботі було запропоновано чотири платформи, де розглядалися питання ролі та місця жінки в суспільстві, розширення економічних можливостей та прав жінок, подолання жінками перешкод та суспільних викликів у місцевих громадах, зростання організаційної спроможності жіночих громадських організацій та просування жіночих ініціатив, а також показ успішного досвіду жіночого підприємництва та дієвість жінок у прийнятті рішень у сфері місцевої політики.

В першій платформі виступали досвідчені політики та психологи Наталія Сабліна (депутат Первомайської міської ради, голова БФ «Сарока) та Ірина Славова (депутат Мелітопольської міської ради, голова УДМЖ), які говорили не лише про необхідність присутності жінки в політиці, а й про явище гендерної асиметрії, що виражається в побутуванні непропорційної представленості обох статей у різних сферах життя. Найяскравішим показником формування суспільства ґендерної рівності є кількісний та якісний показник участі жінок у політичному процесі та їх наявність у владних структурах держави, зокрема й на найвищому рівні.

Долучилися до цієї розмови й народні депутати, які погодилися ініціювати дане питання на найвищому рівні.

Друга платформа підняла питання викликів та можливостей для жінок щодо реалізації в бізнесі. Тут майстр-класи демонстрували метри своєї справи Тетяна Мусієнко (директор ПП «Талісман»), Жанна Шинкарьова (очільниця Київського дитячого англійського клубу «Жасмінка»), Оксана Шаповал, педагог ЗОШ № 15, яка паралельно реалізує себе в компанії «Чойс», Тетяна Симоненко – голова Первомайської страхової компанії PZU Україна. Бізнес-вумен представили власні формули успіху, де основними складовими стали ідея, віра, любов, наполегливість, команда, технічна підтримка та інше.

Платформа «Жінка в громадському житті» була найчисленнішою і представляли її успішні жінки в цій сфері – Ірина Островська (член виконавчого комітету, громадська радниця), Олена Константинова (голова Первомайської районної молодіжної громадської організації «Жіночий інформаційно-координаційний центр «Ольвія»), голова БОМОФ «Здорова нація» Тетяна Бабич та активістка Вікторія Ткаченко. Всі вони довели, що при активній позиції та великому бажанні в житті можна досягти вагомих результатів.

Як кажуть організаторки, форум став справжнім феєрверком емоцій, гарячих дискусій та перезавантаження на нову хвилю. Тепер активістки готують резолюцію, де мають умістити усі ініціативи!

Форум довів, що жінки є велика сила, яка здатна змінювати світ на краще! Єднаймося! Разом – ми велика сила!

Наталія КЛИМЕНКО

Оставить комментарий