Під загрозою – пасажири

Останнім часом почастішали випадки дорожньо-транспортних пригод за участю маршрутних транспортних засобів. І часто-густо в зведеннях поліції фігурують автобуси, що перероблені із вантажних транспортних засобів. Згідно з аналізом ДТП, найбільшу небезпеку для пасажирів становлять саме такі автобуси. Дбаючи про безпеку пасажирських автоперевезень, Асоціація працівників транспортної галузі та інфраструктури звернула увагу на те, що близько половини одиниць парку маршрутних автобусів одного з найвідоміших перевізників Миколаївської області становлять автобуси, котрі були переобладнані із вантажного транспорту.

Здавалося б, ніякого криміналу тут немає. Адже законодавство передбачає експлуатацію подібних транспортних засобів. Але – за єдиної умови: такі автобуси мають бути сертифіковані компетентними організаціями щодо відповідності їх європейським стандартам експлуатації пасажирського автотранспорту

Сертифікація – це в першу чергу перевірка переобладнаного автобуса та встановлених деталей у ньому на відповідність вимогам з безпеки перевезень пасажирів, при цьому перевіряється надійність кріплень сидінь пасажирів, їх відстань один від одного, наявність аварійного виходу та інше, що є запорукою зручного та безпечного проїзду пасажирів у цьому транспортному засобі. Якщо переобладнаний автобус з вантажного транспортного засобу не пройшов відповідної сертифікації, його не можна використовувати на маршруті, бо він у першу чергу є небезпечним для пасажирів та становить загрозу для учасників дорожнього руху.

Асоціації працівників транспортної галузі та інфраструктури стало відомо про те, що перевізник Миколаївської області ТОВ «Миколаїв-Авто», наражаючи пасажирів та інших учасників дорожнього руху на небезпеку, здійснює перевезення пасажирів саме на таких небезпечних автобусах, переобладнаних з вантажних транспортних засобів.

Так, перевізник протягом 2014-2017 років, під час участі у конкурсах з перевезення пасажирів на внутрішньообласних маршрутах загального користування, організатором яких було управління інфраструктури Миколаївської ОДА, виставляв на них саме переобладнані автобуси з вантажних транспортних засобів, у яких протоколи випробувань автобусів на відповідність вимогам правил Європейської економічної комісії, як виявилось, були підробленими, виданими організацією, що не мала відповідних повноважень та законних підстав на їх видачу, і взагалі на здійснення випробувань переобладнаних транспортних засобів на їх відповідність з безпеки використання.

Однак, незважаючи на значне порушення, підприємство-перевізник, поза межами правового поля, набуло право на перевезення пасажирів на багатьох маршрутах області та здійснює перевезення на них до теперішнього часу.

Через що громадська організація звернулася до поліції із заявою про скоєння злочину ТОВ «Миколаїв-Авто» за частиною 3 статті 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів». Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Отже, тепер справа – за правоохоронцями. Розслідування здійснюють співробітники Центрального відділу поліції ГУНП у Миколаївській області.

Однак правоохоронці не квапляться із розслідуванням кримінального злочину, а небезпечні автобуси продовжують перевозити пасажирів, наражаючи при цьому їх на небезпеку.

Зауважимо, що у даному випадку йдеться не тільки про можливі порушення з боку підприємливих ділків з метою отримання неправомірної вигоди, а передусім про безпеку пасажирських автоперевезень, адже внаслідок злочинних умислів під загрозою опинилися пасажири та інші учасники дорожнього руху.

Андрій Тюрін

One Comment on “Під загрозою – пасажири”

Добавить комментарий