Олег Ляшко: «Ненажерливі чиновники, які виросли на селянському молоці, давно забули його смак, бо п’ють коньяк і віскі. Вони не думають, як вижити фермеру…»

І це дійсно так: виживати селянам важко. Особливо це стосується Миколаївської області, за якою офіційно закріплений статус зони ризикованого землеробства.

Тож нещодавно перебуваючи на Миколаївщині з робочим візитом, Олег Ляшко найперше поцікавився, як тут живеться і працюється місцевим селянам. З цією метою лідер Радикальної партії зустрівся з жителями районного центру Нова Одеса і трудовим колективом сільгосппідприємства імені Т.Г. Шевченка Новоодеського району, яке очолює досвідчений керівник господарства Віктор Середа.

Розмова була відвертою, діловою і конструктивною. Селяни скаржилися політику: без державної підтримки працювати важко. Дощів не було, врожай зібрали значно менший, ніж прогнозувалося. Молодь у пошуках роботи втікає за кордон, працювати на тракторі чи комбайні стало непрестижно, зарплати не відповідають цінникам на продукти, пенсії мізерні, тарифи на комунальні послуги невпинно зростають.

Олег Ляшко порушив наболілі проблеми агропромислового комплексу України. Ситуацію могли б урятувати дотації на агропереробку, щоб фермери продавали не зерно, а готову продукцію.

– Але де ж ті дотації? – обурився лідер Радикальної партії. – Мільярди, закладені у держбюджеті на підтримку фермерства, утікають в кишені олігархів. А простим людям, яких тисячі, потрібно зібрати купу довідок та занести чемодани грошей держимордам. Бо ці ненажерливі чиновники, які виросли на селянському молоці, давно забули його смак. Вони п’ють коньяк і віскі і не думають, як вижити простому фермеру.

Найменш корупційний спосіб підтримки аграріїв, вважає партійний лідер, це відновлення спецрежиму ПДВ: «І ми будемо вимагати його відновлення. Щоб податок повертався в автоматичному режимі й використовувався фермерами на розвиток».

Керівник господарства Віктор Середа поскаржився: професія механізатора стала непрестижною, «немає ні токаря, ні лісоруба, ні зварника, нікого – молоді взагалі немає». На тракторах працюють чоловіки, яким за сорок і більше, молодь не бачить себе у робітничих професіях. Лідер Радикальної партії переконаний: фінансувати професійно-технічні навчальні заклади повинна держава, а не місцеві бюджети, на які переклали цю функцію. І навів приклад із свого життя, коли йому згодилася робітнича професія.

Навчаючись в інтернаті, Ляшко отримав права тракториста, тож коли з першого разу не вступив до інституту, повернувся в колгосп і права ці знадобилися: іще рік на тракторі орав поля та розвозив гній.

«Нам потрібні професійно-технічні училища – не можуть бути усі юристами чи економістами, а держава позбавляє молодь такої можливості. Тому треба повернути державне фінансування ПТУ», – переконаний Олег Ляшко.

До того ж, йшлося на зустрічі, єдиний земельний податок лягає тільки на плечі сільгосппідприємств, одноосібники його не сплачують. Хоча користуються школами, дитсадками, лікарнями, дорогами. Миколаївські аграрії запропонували впровадити єдиний земельний податок на гектар, бо вважають, що так було б справедливо.

Щодо маленьких зарплат і мізерних пенсій, на які скаржилися жителі Нової Одеси. Олег Ляшко переконаний: коли у людей буде велика зарплата – автоматично зростуть і пенсії. «Ми добиватимемося підвищення «мінімалки». Мінімальна пенсія при мінімальному стажі повинна бути хоча б 3000-4000 гривень, а з великим трудовим стажем – 5000-7000 гривень. Мінімальна зарплата має бути хоча б 6800 гривень на місяць. Саме такої суми ми будемо добиватися», – пообіцяв партійний лідер.

Народний депутат побував на полях господарства, сів за кермо трактора і особисто задискував частину поля під ранні зернові. На згадку про спільну роботу подарував трактористові Миколі Грицанюку наручний годинник: «Ось хто має бути головною людиною в країні – людина праці!»

У Баштанському районі політик відвідав місцевий сирзавод, який випускає молочну продукцію під відомою маркою «Славія», поспілкувався з сироварами, перевірив хід будівництва пілотного басейнового комплексу, на який вже «вибив» частину коштів з державного бюджету. З автодороги Н‑11, якою добирався до Баштанки разом з народними депутатами Андрієм Вадатурським, Денисом Силантьєвим та Сергієм Скуратовським, направив відеозвернення до діючої влади з вимогою негайного ремонту дороги, якою їздити неможливо.

Наступного дня народний депутат вже працював у Херсоні.

Галина Іванова

Оставить комментарий