В Южноукраїнську планують згуртуватися з громадою Костянтинівки

На запрошення секретаря Южноукраїнської міської ради Людмили Дзюбенко консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України провели виїзну робочу зустріч з працівниками та керівниками підрозділів виконкому Южноукраїнської міської ради. Обговорювалися питання приєднання селища Костянтинівки до міста та подальший спільний розвиток в об’єднаній громаді.

Секретар Южноукраїнської міської ради Людмила Дзюбенко повідомила, що міська влада вже давно працює над об’єднанням з Костянтинівською селищною радою. Через ускладнену процедуру та необхідність проводити загальні вибори цей процес гальмувався, але завдяки новим законодавчим змінам, які дозволяють приєднувати села до міст обласного значення, все стає простішим і вже обидві громади над цим працюють.

Разом з тим, Людмила Дзюбенко зазначила, що у міста Южноукраїнська є багато проблем, на які потрібно виділяти кошти. За її словами, проблема зношення труб опалення та водопостачання спричинена тривалим терміном експлуатації – 40 років. Відтак назріла необхідність замінити найближчим часом до двох сотень кілометрів підземних комунікації.

Заступник міського голови Олександр Кольчак додав до інформації Людмили Дзюбенко про проблеми ЖКГ Южноукраїнська. Про те, що мешканці міста не дуже активно долучаються до змін. Що, наприклад, в місті з багатоквартирною забудовою лише 30 ОСББ, а це 25% від загального житлового фонду. Також від зазначив, що всі звикли, що Южно-Українська атомна станція традиційно допомагає місту, але в останні роки на це вже не варто розраховувати і треба планувати розвиток, виходячи з власних ресурсів.

Разом з консультантами Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України представники Южноукраїнської міської ради обговорили не тільки кроки по приєднанню Костянтинівської сільської ради, а й по створенню проектів розвитку вже об’єднаної громади. Консультанти АМУ та спеціалісти Южноукраїнська зійшлися у тому, що при плануванні розвитку громади треба врахувати, в першу чергу, найактуальніші питання, а також дотримуватися балансування інтересів усіх мешканців двох колишніх центрів. Торкнулися питання ефективного управління територією об’єднаної громади – Южноукраїнської міської ради.

На завершення консультанти Миколаївського РВ АМУ підкреслили, що місто Южноукраїнськ є членом Асоціації міст України, а ця неурядова організація завжди стоїть на захисті інтересів органів місцевого самоврядування, тим більше ‒ власних членів. Консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна додала, що Южноукраїнська міська об’єднана територіальна громада є компактною і спроможною, що дає їй всі можливості розвиватися.

Олександр ДУДЮК,
консультант з комунікації Миколаївського
Регіонального відділення Асоціації міст України

Оставить комментарий