Результативний візит Олега Ляшка на Миколаївщину: розпочалися ремонтні роботи на дорозі Н‑11

Про славу дороги національного значення Н‑11 Миколаїв – Кривий Ріг – Дніпро знає чи не кожен житель Миколаївщини й усі гості з інших областей, чий маршрут пролягав через цей напрямок. Чи не найгірший шлях України стрічає «смільчаків» величезними ямами та вибоїнами, а узбіччя «автобану» – понівеченими автомобільними дисками та порваними шинами. Проблема у тому, що внаслідок кричущої безгосподарності та, очевидно, розкрадання бюджетних коштів у дурні пошили цілий регіон – десятки тисяч людей протягом багатьох років позбавлені можливості нормального пересування.

Не дивно, що цієї жахливої траси воліють уникати топ-керівники нашої держави. Натомість народний депутат, лідер Радикальної партії Олег Ляшко під час візиту на Миколаївщину не побоявся проїхатися горезвісною автодорогою. Ба більше: лідер радикалів зустрівся з людьми та вислухав усе те, що думає з цього приводу народ про нинішню владу та чиновників.

Мешканці села Виноградівки Баштанського району під час спілкування з Ляшком не приховували свого обурення станом автошляху: ані дітей нормально в школу не відвезти, ані в місто чи навіть сусіднє село по-людськи не доїхати. Лідер Радикальної партії, у свою чергу, пообіцяв цілковиту підтримку сельчанам та запевнив, що докладе максимум зусиль, аби найближчим часом траса Миколаїв – Дніпро була відремонтована.

– Це, звичайно, не дорога, – погодився із виноградівцями О. Ляшко. – Адже середня швидкість автотранспорту не перевищує 30 кілометрів на годину, а в окремих баюрах можна поселитися і жити.

Не приховували свого невдоволення й шофери автобусів, багатотоннажних фур та власники автівок, з якими просто неба, безпосередньо на багатостраждальній трасі спілкувався лідер радикалів. Водії скаржилися Ляшку на те, що часто доводиться ремонтувати техніку, витрачати додаткові кошти на придбання пального, марнувати дорогоцінний час…

– Я зроблю все, щоб цей об’єкт почали активно будувати. «Дорогу смерті» ми перетворимо на дорогу життя. Люди мають добиратися до Кривого Рогу, Дніпра, Миколаєва нормальними дорогами. І йдеться не лише про розвиток транзитного потенціалу області і України, а й про нарощування потужностей портів Північного Причорномор’я.

Олег Ляшко вбачає дві найголовніші умови ефективної реконструкції автодороги Н‑11. Перша: чиновникам треба припинити красти гроші. Тих, хто цього не зрозуміє і продовжуватиме «дерибанити» народні кошти, лідер Радикальної партії пообіцяв у дорожніх ямах закатати асфальтоукладачем.

По-друге. Спільно з народним депутатом України Андрієм Вадатурським команда Радикальної партії наразі реалізує вкрай важливий проект по відродженню національного суднобудування та судноплавства. «Перевезення багатотонних вантажів річковим шляхом дасть змогу розвантажити автомагістралі країни та зберегти їх від руйнування перевантаженими фурами, що продовжить термін експлуатації доріг, – переконаний Олег Ляшко. – Тож разом із розвитком судноплавства буде відроджуватися і українське суднобудування».

Крім того, Олег Ляшко разом з народними депутатами Сергієм Скуратовським, Денисом Силантьєвим та Андрієм Вадатурським на автошляху Н‑11 звернулися з відеозапитом до голови уряду В. Гройсмана, керівників Укравтодору й Міністерства інфраструктури з вимогою негайного виділення коштів на ремонт цієї дороги.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян доповів Ляшку, що цьогоріч на автошлях Миколаїв – Дніпро виділено з держбюджету 200 мільйонів гривень. На що лідер радикалів зауважив:

– Це мало, дуже мало, і нас аж ніяк не влаштовує. Бо загалом на ремонт треба два мільярди гривень. Відтак я дав завдання Омеляну вже найближчим часом виділити Укравтодору на цей об’єкт щонайменше 400-500 мільйонів гривень. Ремонтні роботи мають негайно активізуватися.

Попри свій насичений графік поїздок країною, того ж дня лідер Радикальної партії зустрівся із головою Миколаївської облдержадміністрації Олексієм Савченком і наголосив, щоб місцева влада вже сьогодні взялася за вирішення нагальних проблем простих людей.

Результат не забарився. Уже наступного дня на автотрасі поблизу села Виноградівки з’явилися робітники з дорожньою технікою, які розпочали «латати» найбільш проблемні ділянки траси. Лідер радикалів висловив вдячність голові ОДА за оперативність у реагуванні на його звернення.

Олег Ляшко запевнив мешканців Миколаївщини: повернувшись до столиці, він підготує звернення до уряду з вимогою виділити кошти, необхідні на ремонт автодороги Н‑11. Також радикали запропонують низку законопроектів, спрямованих на вирішення ситуації з будівництвом та експлуатацією українських автодоріг, які могли б слугувати людям десятиліттями.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий