Попереджено незаконний експорт пшениці

У ході проведення операції «Рубіж‑2018» працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області спільно з Департаментом організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС України, Миколаївської митниці ДФС та Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України попереджено протиправний експорт партії пшениці з використанням фіктивного підприємства-експортера.

За словами першого заступника начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Олександра Фролова, під час проведення слідчих дій оперативними працівниками Головного управління ДФС у Миколаївській області встановлено факт незаконного експорту пшениці шляхом надання підробних документів від імені компанії з ознаками фіктивності на один із митних постів Одеської митниці ДФС з метою подальшого експорту 7 тис. 150 тонн пшениці вартістю 1,23 млн. дол.США (33,3 млн. грн.).

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України за фактом переміщення або дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, яка передбачає накладення штрафу у вигляді 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил, з конфіскацією цих товарів. Указану партію пшениці вилучено та відправлено на відповідальне зберігання.

На даний час вирішується питання у порядку ст. 214 Кримінально-процесуального кодексу України щодо внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань матеріалів кримінального провадження за ознаками ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона).

Головне управління ДФС у Миколаївській області

Оставить комментарий