Жнива ранніх зернових – на фінішній прямій

Збір ранньої зернової групи вже на завершальному етапі. Всього до збирання залишилось 2% площ, і наразі завершується обмолот ярої пшениці, ярого ячменю, жита та вівса.

Жнивну кампанію вже успішно завершено в п’ятнадцяти районах області і очікується, що вже на цьому тижні, за сприятливих агрометеорологічних умов, буде повністю обмолочено ранні зернові в Арбузинському, Врадіївському, Кривоозерському та Первомайському районах.

Згідно з оперативними даними, хліборобами області намолочено понад 2,1 млн. тонн зерна нового врожаю, у середньому з 1 га зібрано 29,2 ц.

Отримано пшениці – 1,4 млн. тонн, при урожайності 31 ц/га;ячменю – 731 тис. тонн, при урожайності 27,6 ц/га; гороху – 9 тис. тонн, при урожайності 15 ц/га; вівса – 2 тис. тонн, при урожайності 16,8 ц/га та жита майже 1 тис. тонн, при урожайності 22,1 ц/га.

Найвища урожайність зернових культур спостерігається в Арбузинському – 35,4 ц/га, Первомайському – 34,4 ц/га, Врадіївському – 33,6 ц/га та Кривоозерському – 33,2 ц/га районах.

Рапс зібрано з 96% площ, намолочено 81,2 тис. тонн, при середній урожайності 21,5 ц/га.

Поряд із цим сільгосптоваровиробники ведуть підготовку до посівної кампанії озимих урожаю 2019 року, а вже в серпні розпочнуть збирання культур пізньої ярової групи.

Прес-служба ОДА

Добавить комментарий