Жінки Первомайщини об’єднуються заради спільного благополуччя

Ідея щодо створення жіночого об’єднання у Первомайську витала довгий час. Утім набратися рішучості й заявити про свої спільні погляди жінки-активістки зважилися лише нещодавно. Жартуючи можна було б сказати – зірки зійшлися! Отож, відкинувши свої амбіції, жіноцтво Первомайщини сьогодні намагається взяти на себе зобов’язання разом долати труднощі, яких нині в суспільстві сила-силенна!

До чого ж домовилося жіноцтво у Первомайську й що планує на перспективу – саме про це і пропонуємо сьогодні поговорити.

Тема активності жіноцтва не нова. Історично так склалося, що час від часу жінки активізуються, гуртуються та домовляються. Останні роки чи не найпоказовіші в даному напрямку. Жінки стали настільки дієвими, що практично вже зламали усі стереотипи щодо місця жінки в суспільстві. Для сучасної жінки сьогодні замало бути просто матір’ю, гарною господинею та берегинею сімейного вогнища. Вона хоче змін у житті, а отже, намагається бути соціально активною, пропагуючи основні життєві принципи з огляду на жіноче розуміння.

«Ми – жінки, але в першу чергу ми – люди! І нам дуже хочеться, аби життя наше відповідало статусу людини. Ми згуртувалися для того, щоб почати змінювати життя на краще. І ці зміни ми починаємо із себе!!! Ми всі різні, але об’єднані спільними бажаннями – мрією про мир, спокій, радість материнства та мрією про гідне життя для своїх дітей», – так уперше про себе заявили активістки міста.

Розпочали із самого простого – знайомства одне з одним, з обміну інформацією та ідеями. Далі – окреслили шляхи та напрями роботи, де питання соціального характеру та молодіжні посіли чільні місця.

Потрібно сказати, що перші кроки уже зроблено – налагоджено контакти з Первомайським бюро безоплатної правової допомоги, з громадськими радниками, з місцевими громадськими організаціями, окремими посадовцями та депутатами місцевої ради. А днями зустрілися з депутаткою Мелітопольської міської ради та тренеркою Іриною Славовою, яка приїздила в Первомайськ з презентацією теми «Платформа реалізації ідей для покращення твого міста! Громадський бюджет». Тема викликала жваве обговорення, тим паче, що в місті з 2 липня по 1 серпня триває процес подання проектів від мешканців міста в рамках місцевої програми Бюджету участі.

Наразі жінки долучаються до благодійної акції щодо допомоги онкохворим людям, яку ініціювали творчі особистості Первомайська – Олександр Коваленко та Жанна Арнаут.

І найбільше напрацювання за цей час – це підготовка до форуму, який планується провести в серпні цього року. На форумі будемо шукати шляхи подальшої співпраці заради становлення у суспільстві позиції активної жінки у політиці, бізнесі та громадському русі. Плануємо обговорити теми підтримки гендерної рівності, жіночих громадських рухів, а також питання позиції жінки.

Щодо формату, то це будуть дискусійні платформи, які поєднають у собі актуальні теми сьогодення стосовно розширення економічних можливостей та прав жінок, подолання жінками перешкод та суспільних викликів у місцевих громадах, зростання організаційної спроможності жіночих громадських організацій та просування жіночих ініціатив, а також показ успішного досвіду жіночого підприємництва та дієвість жінок у прийнятті рішень у сфері політики.

Отож початок покладено. Час розставить усі крапки щодо жіночих сподівань. Принаймні кожній жінці мріється про гідне життя.

 Наталія Клименко

Добавить комментарий