Капустине – під обстрілом військових?

Вже не перший рік, починаючи з самої першої активної фази тактичних навчань особового складу 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, гільзи та інші військові об’єкти потрапляють на територію мирного населення. Кілька років поспіль жителі села Капустине отримують і психологічні, і моральні збитки. Показання свідків підтверджуються фактичними кулями.

З цього приводу нещодавно відбулися збори активістів Капустиного, на яких депутат облради, директор ТОВ «Золотий Колос» Надія Іванова зазначила, що військові повинні прийняти всі запобіжні заходи. Починати з того, щоб вони заздалегідь вішали оголошення з попередженнями про початок військових навчань. Але у будь-якому випадку, з оголошеннями чи без оголошень, до села нічого долітати не повинно, тому що це ризик і для дітей, і для дорослих. Одна з жителів села розповіла, що є свідком того, як декілька куль потрапило на дитячий майданчик біля Капустинського дитячого садка, звідки вона, буквально за кілька хвилин перед тим, забрала своїх дітей. У цьому році обійшлося психологічними ризиками та незначними матеріальними збитками.

Надія Іванова взяла на контроль ситуацію, звертаючись до представників обласної влади, військових підрозділів тощо.

Неконтрольований «обстріл» стався без особливих матеріальних пошкоджень. Значної матеріальної та фізіологічної шкоди немає, в основному моральні і психологічні травми. Крім пробитого шиферу, кулі потрапили в собачу будку, поряд з дитячим будинком.

Слід відзначити, що напередодні Надія Валеріївна звернулась до представників обласної влади з проханням запобігти наступним попаданням гільз на територію села. З боку обласних чиновників була миттєва позитивна реакція, і обстріли припинилися.

Також було прийнято рішення запротоколювати всі збитки та зробити колективну заяву на голову Вітовської РДА, аби зробити все можливе для припинення таких інцидентів.

Повторні збори перенесли на наступну суботу. На той час будуть зібрані всі підписи, а збитки – зафіксовані документально.

Денис ІВАНОВ

Добавить комментарий