Як громада села на свято Купала вареники наліпила

Свята на Первомайщині не дивина. Та ось щоб через вогнище стрибати та ще й вареничками смакувати – таке зустрінеш не часто. Поєднати абсолютно дві різні традиції взялися у Станіславчику, і треба сказати, що зробили це на п’ять балів! Та про все по порядку.

Станіславчицька громада уже не вперше ініціює проведення різноманітних свят. І не тому, що селяни хотять виділитися, а тому, що вони ініціативні та запальні! А генератором усіх ідей виступають творчі працівники та активісти клубу, якими уміло керує Наталія Кліщинська. Цьогоріч вирішили ліпити вареники та стрибати через купальський вогонь. Готувалися усім селом. Одні тісто місили та вареники ліпили, інші дрова для багаття заготовляли, ще інші сценарій розробляли та пісні з танцями готували. Словом, для всіх справа знайшлася. Про керівників та меценатів теж не забули. Їм і слово надали, і першими смакувати варениками довірили.

А з керівництва на свято прибули голова Первомайської райдержадміністрації Володимир Вовк, голова Лукашівської сільської ради Ольга Соколова, голова Станіславчицької та Боліславчицької рад Азим Попов та керівник ПСП «Заповіт» Олександр Гнидюк. До речі, останній уже п’ятнадцять літ поспіль керує підприємством і весь цей час є незмінним меценатом для громади.

Виступаючи, очільник району зазначив дружність та ініціативність громади, адже доволі не кожний у цей непростий час візьметься за реалізацію такої креативної ідеї. Володимир Вікторович побажав успіхів та натхнення, а ще пообіцяв у цьому році посприяти відновленню доріг до села, які, м’яко кажучи, уже давно прийшли у невідповідність.

Сказав теплі слова на адресу громади й сільський голова Азим Урманович, побажавши громаді здоров’я та усіляких гараздів, а ще висловив віру в краще майбуття.

А затим узяли слово місцеві артисти, які хлібосольно вітали усіх присутніх, співали запальних пісень та запрошували пригощатися вареничками у сметані. Всім цим процесом заправляла Наталія Кліщинська, яка, до речі, ще й керує трьома вокальними колективами «Берегині», «Станіславські козаки» та «Файні молодички». Полюбляють цей колектив у громаді, бо він не просто співочий, а позитивно-запальний!

А в поєднанні з вареничками спів колективу набув ще й смачного колориту.

Оригінальний виступ запропонували односельцям наймолодші жителі села – вихованці дитячого садочка. Очолювані своєю вихователькою, діти підготувала сучасну хореографічну композицію. Оплесків вони заслужили чи не найбільше!

Щодо вареників, то їх наліпили силу-силенну, щоб на усіх вистачило! А підкріпившись – почали запалювати купальське багаття, яке поклало початок неформальному відпочинку. Гуляли до самісінького ранку, як і годиться на Купальські свята!

Наталія  Клименко

Добавить комментарий