«Завдяки зусиллям Президента здійснено перший крок до погашення боргів та відновлення роботи Миколаївського суднобудівного заводу»,  – Олексій Савченко

У вівторок, 19 червня, голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко зустрівся з представниками профспілки Миколаївського суднобудівного заводу (раніше суднобудівний завод імені 61-го комунара).

«Мав потужну і відверту розмову з представниками профспілки Миколаївського суднобудівного заводу (імені 61-го комунара). Люди показали існуючі недосконалості в законодавстві, в окремих органах і підрозділах влади, тому нам є над чим працювати», зазначив Олексій Савченко.

Очільник області подякував колективу заводу за участь у розмові та озвученні зауваження. «Так, багато чого доводиться пояснювати щоб люди зрозуміли кожен крок, який влада виконує задля вирішення проблем заводу. Певен, що ми йдемо вірним шляхом», підкреслив він.

Олексій Савченко наголосив, що Президент України Петро Порошенко взяв на себе відповідальність (зокрема залучив Кабінет Міністрів України, різні профільні підрозділи, концерн «Укроборонпром») і знайшов можливості вирішити проблему із заборгованості заробітної плати робітникам підприємства.

«На жаль, погашення заборгованостей питання суто системне. Воно не вирішується миттєво. Тому було розроблено відповідний механізм, завдяки якому робітники заводу вже отримали перші виплати на суму 3,1 млн. грн. Сподіваюсь, що наступного місяця завод отримає вже понад 5 млн. грн. Надходження йдуть за рахунок збільшення статутного капіталу фонд підприємства було збільшено на 40 млн. грн. і зараз він складає більше 236 млн. грн. Відповідно, до кінця цього року заборгованість у 40 млн. грн. буде повністю закрита, пояснив голова облдержадміністрації. Нарешті, завдяки зусиллям і підтримці Президента, ми успішно вирішуємо питання надважливого стратегічного підприємства, яке має сьогодні новопризначеного керівника, а робітники мають можливість виконувати нові замовлення та отримувати за це поточну заробітну плату. Ми робили, і ми досягли», резюмував Олексій Савченко.

Очільник області підкреслив, що працює над ще одним питанням, арештовані рахунки підприємства. З цього приводу він провів спеціальну нараду, спілкувався з міністром юстиції та надіслав відповідні документи на експертизу до Мін’юсту. «Не розумію чому іноземні підприємства, коли накладають арешт, не зупиняють виробництво і не блокують рахунки, щоб люди могли працювати і отримувати заробітну плату. А у нас у подібному випадку накладають арешт абсолютно на все підряд», зауважив Олексій Савченко.

Крім того, голова Миколаївської ОДА подякував народному депутату Олександру Жолобецькому, який неодноразово і на засіданнях уряду, і у Верховній Раді звертав увагу на проблему цього підприємства.

Також Олексій Савченко провів розмову з командувачем Військово-Морських сил ЗСУ віце-адміралом Ігорем Воронченком та висловив упевненість, що український військовий флот повинен обслуговуватись і ремонтуватись саме на Миколаївському суднобудівному заводі. «Об’єднавшись, ми робимо все можливе, щоб миколаївський завод зміг розвиватись і підтримувати оборонну галузь країни», наголосив голова облдержадміністрації.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 15 червня, Миколаївський суднобудівний завод (раніше суднобудівний завод ім 61-го комунара) отримав перший платіж у розмірі 3,1 млн. грн. для погашення заборгованостей по заробітній платі.

Прес-служба ОДА

Добавить комментарий