Ігор Ніколаєнко: «Радикальні зміни – ось що негайно потрібно Україні»

Рішення про призначення Ігоря Ніколаєнка керівником Радикальної партії Олега Ляшка в Миколаївській області було неочікуваним для багатьох миколаївців, які знають його особисто. Людина з суттєвим політичним та адміністративним досвідом, спокійний та виважений, що тричі подумає, перш ніж щось сказати, він мало подібний на «радикала» – в тому сенсі, який найчастіше вкладається в це слово в нашому суспільстві. Тому перше, про що ми спитали у Ігоря Ніколаєнка, – чому саме Радикальну партію Олега Ляшка він обрав як своє політичне майбутнє?

– Професіоналізм, відповідальність та прагнення до радикальних змін – ось що потрібно сьогодні Україні для того, щоб ми всі почали відчувати себе гідними громадянами своєї держави, яку треба терміново рятувати від зубожіння, корупції та пов’язаних з цим речей. Досить уже розмов та обіцянок, країна не витримає, якщо ми всі будемо просто спостерігати за тим, що відбувається, і нічого з цим не робити. Я останні десять років активно займаюся політикою, і коли почав аналізувати парламентську діяльність Радикальної партії Олега Ляшка, то прийшов до висновку, що це згуртована команда, яка пропонує дієві, конкретні заходи. Тому впевнений, що вони здатні, нарешті, зробити кращим життя простого народу, а не олігархів. Мені імпонує ця політична сила, оскільки вона не боїться чесно говорити про проблеми держави і кожного громадянина, хоча для партії така відвертість часто обертається нападками й брудними прийомами з боку конкурентів.

По кожному напрямку економіки або соціальної сфери у партії є думка і чітко обґрунтована позиція. Ось буквально останній приклад, актуальний для нашого регіону: саме лідер Радикальної партії став ініціатором законопроекту про внесення змін до Митного кодексу, який сприятиме розвитку вітчизняного суднобудування, судноремонтної галузі та зростанню її конкурентоспроможності. Завдяки цьому суднобудівники зможуть позитивно оцінити останнє нововведення, за яким збільшено термін переробки імпортованих товарів, які використовують для будівництва, модернізації та ремонту суден, з 365 до 730 днів. Тема суднобудування особисто для мене дуже близька, оскільки пов’язана з моєю попередньою трудовою діяльністю. І повірте, таких точок дотику мого особистого бачення й того, чим займається партія, дуже багато.

– Політики різних рівнів у всі роки, особливо перед виборами, завжди піарились на болючій для миколаївців темі відродження суднобудування. Ви не припускаєте, що цей законопроект – просто вдалий піар-хід?

– Якщо слідкувати за роботою фракції Радикальної партії Олега Ляшка у парламенті, то можна простежити тенденцію, що позиція народних депутатів від нашої партії залишається незмінною. До речі, Олег Ляшко пообіцяв долучитися до відновлення суднобудівної галузі під час свого останнього візиту на Миколаївщину. І він цю обіцянку виконав, тому під час наступного візиту до нашої області зможе чесно звітувати перед людьми, а не ховати очі, як ті брехуни-гастролери, що часто приїздять в Миколаївську область для гучного піару.

– Мабуть, у Миколаєві, який в українському інформаційному просторі перманентно згадується майже виключно у зв’язку із скандалами, відродження суднобудування – не єдина проблема. Чому нашому місту так не щастить?

– Останні роки стали надзвичайно важкими для нашої країни, нам доводиться жити під час великих випробувань і великих потрясінь. Але ми продовжуємо працювати та жити в цих реаліях, і багаторічні проблеми нікуди не поділися – їх треба вирішувати. Особливо в Миколаєві, який у багатьох рейтингах соціально-економічного потенціалу займає останні позиції серед інших обласних центрів України.

Головна проблема нашого міста в тому, що у депутатському корпусі сьогодні немає згуртованості навколо ідеї розвитку Миколаєва. Депутати зайняті проблемами розподілу коштів місцевого бюджету в руслі обслуговування своїх бізнес-інтересів. І занадто багато часу приділяють плетінню інтриг у стінах міської ради.

В той час переважна більшість городян не пам’ятають і не знають навіть прізвища депутата від свого округу. За партійними списками до влади проходило чимало людей, які далекі від проблем виборця, та й, мабуть, усього міста. На мою думку, нинішня виборча система далека від досконалості, але вона вимагає консолідованої роботи партійних осередків та громадян. Оскільки Миколаївська область є на сьогоднішній день дотаційною, місцевим органам влади доведеться докласти максимум зусиль для розробки та реалізації інвестиційної політики, створення умов для підприємництва.

– У Миколаївській області активно розвивається аграрний сектор. Ви погоджуєтесь з тим, що зняття мораторію на продаж землі значно покращить інвестиційні можливості цієї галузі? Як на це дивляться в Радикальній партії?

– На сьогодні земля – це єдиний актив, який ще залишився у власності українського народу. І ті дискусії, що ми сьогодні спостерігаємо навколо цього питання, – битва за цей найцінніший актив. Радикальна партія з цього питання має чітку позицію – українська земля має годувати українців, тому її не можна продавати, а зробити її товаром хоче саме олігархічна влада. Сьогодні населенню достатньо надати ту підтримку, яку пропонує в Верховній Раді Радикальна партія Олега Ляшка: спрощений режим оподаткування для фермерських господарств, передбачити програми державного кредитування, щоб відродити тваринництво й рослинництво, які забезпечать робочими місцями людей в селі.

– Ще одна вічна проблема нашої країни – дороги. На Миколаївщині стан доріг чи не найгірший в Україні. Сьогодні в ремонт доріг вкладаються мільярди, а результату ніякого немає. Що з цим робити? У партії є позиція з цього приводу?

– Маючи досвід державного управління в галузі ЖКГ, упевнений, що в Україні є реальна можливість змінити ситуацію, навіть з такої відправної точки, яка є зараз. Вже давно говорять про необхідність запровадження програми відновлення автодоріг за допомогою будівництва саме бетонних доріг. Таку позицію підтримують і фахівці цієї галузі, які давно намагаються донести цю ідею до владних кабінетів.

Але найголовніше в цій справі – розробити реальні механізми контролю за якістю виконання робіт. Олег Ляшко неодноразово з трибуни парламенту наголошував на тому, що повинна бути жорстка відповідальність за розкрадання мільярдів на ремонтах доріг. Особисто ми зі своєю командою на місцях зможемо забезпечити контроль за якістю ремонту автошляхів, який проводиться в нашій області. Зараз ми відпрацьовуємо схему, за якою будемо вибудовувати такий контроль, щоб він мав реальний результат.

Насправді на Миколаївщину виділяються кошти на ремонт, але вони то розпорошуються, то не встигають «освоюватися». Тому на сьогодні ми й маємо ситуацію, про яку говорив Ляшко, що у ямі на дорозі до Миколаєва може розміститися на пікнік уся сім’я, ще і корів можна туди всунути.

– Тиждень тому в Миколаєві відкрилася громадська приймальня Радикальної партії Олега Ляшка. Що ви можете запропонувати жителям міста та області, а чого, можливо, чекаєте від громадян, потенційних виборців?

– Нам є з чим іти до людей, ми говоримо правду і, головне, ми пропонуємо шляхи вирішення. Виборці залишилися такими, як і були. Із виборцями найбільше мають працювати політичні партії, організовуючи дискусії, «круглі столи», пропонуючи свої програмні положення, які дозволять вирішити проблему в тій або іншій сфері. Обласна організація Радикальної партії Олега Ляшка має стати майданчиком вироблення політичних рішень спільно із виборцями. Крім того, сюди можна прийти зі своїми проблемами, щоб отримати допомогу працівників нашої громадської приймальні.

Професіоналізм, відповідальність та прагнення до радикальних змін – це не тільки те, що сьогодні потрібно нашій державі, це і три кити, на яких базується робота нашої обласної організації й усіх первинних осередків партії. Якщо наша команда буде дотримуватись цих трьох простих принципів, то, думаю, діяльність організації матиме конкретний результат, який зможуть побачити та відчути жителі нашого міста та області. Я вже зміг переконатися, що Радикальна партія – це хороший фундамент для розвитку своїх навичок, отримання нових знань і початку перспективної кар’єри в політиці.

Ми ставили перед собою завдання підібрати команду однодумців та професіоналів своєї справи. Така команда на сьогодні вже сформована, і я впевнений – результати їх роботи найближчим часом будуть очевидними для багатьох.

Однак основну увагу в роботі обласної організації ми будемо зосереджувати на допомозі жителям Миколаївщини й спільно з ними відстоювати їх інтереси у всіх сферах життя – соціальній, правовій, земельній та інших напрямках, які ще далекі від досконалості в нашій країні. В самому м. Миколаєві теж купа проблем, які лише накопичуються роками в сфері транспорту, благоустрою, житлово-комунального господарства.

Також хотілося б акцентувати на необхідності негайного вирішення проблем медичної сфери, яку часто трясе від корупційних скандалів, у нашій області в тому числі. Анонсована та розрекламована медична реформа вже стартувала, але існує реальна загроза скорочення лікарень через брак фінансування. Влада замість того, щоб брати на себе відповідальність, лише маніпулює людьми, прикриваючись модними нововведеннями типу медичних декларацій, про які вже ходять народні легенди. В нас є напрацювання та конкретні пропозиції, як дійсно допомогти людям, і ця тема заслуговує на окрему розмову.

Я прекрасно розумію, що ставлю перед собою складні завдання, але впевнений, що разом з єдиною командою ми в змозі з ними впоратися.

– Дякую за інтерв’ю.

Микола Крутих

Добавить комментарий