Доля дитини: касаційний суд «поправив» своїх миколаївських колег

«Ганьба!», «Як вам не соромно?», «Ви про дитину не подумали!» – саме під ці та подібні гучні крики обурених людей залишала зал судових засідань суддівська «трійка» Апеляційного суду, що приймала рішення «в інтересах малолітньої дитини». Головуючий у справі Павло Лисенко пробував дещо погасити людський гнів: мовляв, виправдовувався Павло Пилипович, нам і самим шкода, що ухвалили таке ось рішення, але «в нас не було іншого виходу» (?! – Ред.).

Вище ми процитували фрагмент статті «Доля дитини під «пресом суддівського «молота» («РП» від 13 липня 2017 року). Пояснимо: Апеляційний суд майже рік тому прийняв рішення, що навряд чи мало піти на користь восьмирічній на той момент Даші Лемберг, а саме – відібрав маленьку дівчинку, на долю якої випало чимало життєвих випробувань, від її нинішньої родини, в якій вона проживає і щаслива, та постановив передати горе-батьку В. Мураховичу, який неодноразово та систематично злісно ухилявся від виконання батьківських обов’язків. Зокрема Мурахович не лише припинив сплату аліментів на утримання малолітньої доньки одразу після смерті матері, а й упродовж багатьох місяців жодним чином не цікавився життям дівчини та не надавав жодної матеріальної допомоги на утримання дитини, котра до того ж потребувала підвищеної до себе уваги у зв’язку зі станом здоров’я.

При цьому, що показово, люди в чорних мантіях не дослухалися до думки фахівців із органів опіки та усиновлення, котрі категорично заперечували проти повернення дитини до родини Мураховича. А й справді: «вершителям людських доль» хіба варто дослуховуватися до думки «простих смертних», нехай і професійно обізнаних у тонкощах дитячої душі? Тим паче, що, як подейкували злі язики, скандальне рішення було написано заздалегідь.

Здавалося б, на Дашу очікують нові поневіряння, гіркі сльози та переживання, на які її «підштовхнуло» рішення миколаївської «трійки» на чолі із Павлом Лисенком. Та Павло Пилипович, напевно, дещо «погарячкував», ухвалюючи такий ось безжалісний вердикт. Адже днями стало відомо про перші результати розгляду касаційної скарги родини Лембергів на рішення Ленінського районного суду від 13.07.16 та згадане рішення Апеляційного суду Миколаївської області від 10.07.17. Касацію розглядає колегія суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду.

Отже, в ухвалі касаційної інстанції від 06.06.18 зазначено, що відповідно до статті 394 ЦПК України суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії. Враховуючи наведені у касаційній скарзі доводи родини Лембергів, суд задовольнив клопотання частково і таки зупинив дію оскаржуваного рішення Апеляційного суду!

Звісно ж, наша газета вітає рішення касаційної інстанції, адже родина Лембергів і сама Дашенька на певний час, до остаточного розгляду касаційної скарги, можуть зітхнути із полегшенням.

Проте… як тлумачити слова судді Павла Лисенка про те, що «у нас не було іншого рішення»?

Добавить комментарий