Податківці нагадують: залишилися лічені дні

Про особливості декларування податку на прибуток у 2018 році підприємствами з щоквартальною формою подання декларації йшлося на брифінгу заступника начальника управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС України в Миколаївській області Варвари Семенчової.

У фіскальній службі Миколаївщини нагадали, що граничний термін подання декларації з податку на прибуток за І квартал 2018 року датований 10 травням ц.  р. Відповідний граничний термін сплати податкових зобов’язань за цими деклараціями – 18 травня 2018 року. Це стосується підприємств з щоквартальною формою подання декларацій податку на прибуток, тобто тих, котрі минулого року мали річний дохід, що перевищив 20 мільйонів гривень. До цієї категорії також належать сільгоспвиробники, які раніше застосовували особливий звітний період, передбачений Податковим кодексом України (з 01.01.18 сільгоспвиробники звітують з податку на прибуток на загальних підставах).

Підприємства, котрі використовували податкові пільги, також подають відповідні квартальні звіти про пільги. На веб-сайті Державної фіскальної служби розміщені нові довідники податкових пільг під номерами 86/1 та 86/2 від 12.03.2018. Що стосується неприбуткових організацій (тих, що внесені до відповідного реєстру), то вони подають лише річну декларацію.

Водночас В. Семенчова нагадала про штрафні санкції, які очікують несумлінних декларантів. Так, за виявленими порушеннями складання декларацій до порушників застосовуватиметься штраф у розмірі 25 відсотків від суми «прихованого» прибутку та передбачено штрафи у разі несвоєчасної подачі декларацій з податку на прибуток.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий