На 20-й позачерговій сесії миколаївської обласної ради

12 квітня відбулось засідання 20-ї позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання. До порядку денного було включено 46 питань.

На початку пленарного засідання голова обласної ради Вікторія Москаленко нагадала присутнім про те, що до порядку денного 20-ї сесії ввійшли проекти рішень, не розглянуті на 19-й сесії. Також Вікторія Москаленко повідомила депутатам про лист обласної державної адміністрації щодо підготовки звіту голови обласної державної адміністрації.

«В обласній державній адміністрації триває процес підготовки звіту голови облдержадміністрації про виконання програм соціально-економічного розвитку, бюджету, рішень обласної ради. А також проект рішення про виконання делегованих повноважень у 2017 році. На даний час голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко відсутній з поважних особистих причин і перебуває поза межами області. Що, у свою чергу, унеможливлює остаточне погодження проекту звіту. Наразі після остаточного погодження звіту обласна державна адміністрація надасть усю необхідну оперативну інформацію», – зазначила голова обласної ради Вікторія Москаленко.

Президія обласної ради.

Пропозиції депутатів про внесення змін до порядку денного не набрали необхідної кількості голосів. За основу було взято проект порядку денного, розданий депутатському корпусу.

Під час розгляду першого питання порядку денного «Про дострокове припинення повноважень першого заступника голови Миколаївської обласної ради Кухти Івана Васильовича» голова обласної ради Вікторія Москаленко акцентувала на необхідності дотримання норм чинного законодавства.

Секретаріат облради: Микола Кравченко та Володимир Дранов.

«Відповідно до частини п’ятої статті 56 Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження першого заступника голови обласної ради вважаються достроково припиненими, без припинення повноважень депутата відповідної ради, у разі звернення з особистою заявою до відповідної ради без складання ним повноважень першого заступника. Зазначені повноваження першого заступника голови обласної ради припиняються з дня прийняття відповідною радою рішення, яке береться до відома, як факт», – зазначила голова обласної ради. Вікторія Москаленко запропонувала взяти до відома особисту заяву Івана Васильовича Кухти щодо дострокового припинення ним повноважень на посаді і припинити повноваження Кухти І. В. на посаді 12 квітня 2018 року згідно з нормами чинного законодавства. Відповідний проект рішення не набрав необхідної кількості голосів у сесійній залі.

По трьох питаннях одночасно доповідав начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Павло Георгієв.

Так, доповідаючи по питанню затвердження обласної Програми запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 роки, Павло Георгієв констатував, що проблема серцево-судинних захворювань у Миколаївській області є значною. В структурі смертності ССЗ (серцево-судинні захворювання) посідають провідне місце. За статистикою щорічно у чотирьох тисяч осіб діагностують серцево-судинні захворювання, фіксується понад тисяча інфарктів міокарда, більше двох тисяч пацієнтів страждають від порушень мозкового кровообігу. Медики підкреслюють, що успіх боротьби і попередження серцево-судинних захворювань залежить не лише від високої кваліфікації спеціалістів, але й від матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та своєчасності діагностування та надання своєчасної допомоги. Заходами Програми, зокрема, передбачено:

оснащення Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф діагностичним обладнанням та виробами медичного призначення відповідно до затверджених МОЗ України медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги, а саме: електрокардіографами, апаратами штучної вентиляції легень, дефібриляторами, іншим обладнанням;

придбання для Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф автомобілів швидкої медичної допомоги;

забезпечення Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Миколаївської обласної клінічної лікарні та закладів охорони здоров’я, які надають невідкладну вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу хворим на гострі серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання, тромболітичними лікарськими засобами, оснащення обласної клінічної лікарні сучасним медичним обладнанням для діагностики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, а саме: ангеографічною установкою стаціонарною, комп’ютерним томографом (на умовах співфінансування з місцевого бюджету за рахунок передачі субвенції до обласного бюджету), апаратом штучної вентиляції легень та інш.

На ці цілі з обласного бюджету у 2018-2020 роках планується спрямувати 30 000,00 тис. гривень.

Депутати Юрій Кормишкін та Микола Підгородинський.

Під час жвавого обговорення даного питання на засіданнях постійних комісій депутати вносили власні пропозиції щодо оптимізації роботи медиків і надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями. За результатами розгляду депутатами надано рекомендації обласній державній адміністрації та управлінню охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації. Додаткові пропозиції представниками депутатського корпусу обласної ради озвучено і у сесійному режимі.

«Колеги, я пропоную підтримати дану програму. Додатковими коштами ми зможемо її насичувати, передбачаючи фінансування у бюджеті», – підкреслила Вікторія Москаленко. Більшістю голосів цю програму було підтримано. Відповідно зауваження та доповнення депутати висловили під час розгляду питання «Про внесення змін до обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, строк дії якої продовжено на період до 2019 року». Зміни до цієї програми приймаються з метою поліпшення умов утримання хворих у стаціонарі за рахунок зміцнення матеріально-технічної бази обласного онкологічного диспансеру, забезпечення ефективності лікувально-діагностичного процесу, підвищення ефективності профілактики захворювань, забезпечення раннього виявлення та лікування онкологічних хворих, поліпшення якості їх життя.

Заходами Програми передбачено:

оснащення сучасною апаратурою та забезпечення її технічним супроводом, проведення діагностики та лікування онкологічних хворих (придбання гістопроцесора для обробки операційного матеріалу з метою визначення морфологічної належності пухлини. На ці цілі у 2018 році планується спрямувати 1 380,0 тис. грн.);

забезпечення обласного онкологічного диспансеру хіміотерапевтичними, радіофармпрепаратами та препаратами супроводу для лікування хворих (на ці цілі у 2018 році планується спрямувати 3 500,0 тис. грн.).

«Цю програму теж необхідно підтримувати. Таким чином, ми забезпечимо наш онкологічний диспансер і його пацієнтів необхідними ліками», – звернулася до депутатського корпусу під час пленарного засідання голова обласної ради. Згодом позитивне рішення було прийнято депутатами. Торкаючись питання реорганізації обласної наукової медичної бібліотеки Миколаївської обласної ради шляхом її приєднання до Миколаївського обласного центру здоров’я, начальник управління окреслив вимоги часу і втрату доцільності в роботі такої бібліотеки.

Депутати Юрій Кормишкін та Микола Підгородинський.

«Ця бібліотека сьогодні перестала відповідати вимогам часу і виконувати покладені раніше на неї функції», – зауважив Павло Георгієв. Ураховуючи детальне опрацювання проекту рішення на засіданнях постійних комісій, депутати і по цьому питанню ухвалили позитивне рішення. Однозначну підтримку депутатського корпусу отримав ще ряд питань, зокрема «Про внесення змін до Регіональної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки, строк дії якої продовжено на період до 2019 року». Доповнення до програми передбачають придбання додаткового обладнання, в першу чергу спрямованого на здійснення робіт по розмінуванню акваторії Чорного моря в районі Кінбурнської Коси.

Під час засідання 20-ї позачергової сесії депутатами обласної ради прийнято рішення «Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян в Миколаївській області на 2017-2021 роки», що сприятиме поліпшенню оперативної обстановки на території області, стану охорони громадського правопорядку, поліпшенню діяльності правоохоронних органів, спрямованої на забезпечення належного рівня захисту прав і свобод громадян, профілактики злочинності, стабілізації криміногенної ситуації в регіоні. А також «Про порядок надання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад Миколаївської області», «Про затвердження Порядку відбору, надання та умов використання коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію мікропроектів місцевого розвитку».

З метою забезпечення виконання обов’язків депутатів обласної ради стосовно звітування про свою роботу перед виборцями на сесії підтримано рішення «Про організацію звітів депутатів Миколаївської обласної ради сьомого скликання». Цим рішенням зазначено термін проведення звітів – до 03 травня 2018 року. Також рекомендовано місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ та організацій сприяти депутатам обласної ради в організації проведення звітів перед виборцями шляхом оповіщення виборців про час і місце проведення звітів, надання необхідних приміщень. Внесення змін до обласної Програми військово-патріотичного виховання населення Миколаївської області на 2015-2020 роки, а це питання також було проголосовано депутатами обласної ради під час 20-ї позачергової сесії, забезпечить сприяння повноцінному фізичному розвитку молоді в процесі військово-патріотичної та спортивної роботи; виховуванню активної життєвої позиції та морально-вольових якості; формуванню мотиваційних засад та переконанню у необхідності фізичного й військово-патріотичного виховання як важливої складової здорового способу життя.

Зміни включають проведення Спартакіади, Універсіади, навчально-тренувальних зборів, змагань із військово-прикладних видів спорту, ігор оборонно-масової та військово-патріотичної спрямованості, а також проведення І, ІІ етапів та участь у ІІІ етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

На двадцятій позачерговій сесії обласної ради розглядався і ряд питань гуманітарного напрямку. Так, у галузі фізичної культури і спорту:

рішенням обласної ради внесено зміни та доповнення до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на 2014-2018 роки. Метою прийняття змін є досягнення чіткого та прозорого поля фінансової діяльності головного розпорядника коштів по галузі «фізична культура і спорт» в частині надання фінансової підтримки обласним осередкам фізкультурно-спортивних товариств, що діють на території Миколаївської області, а саме: миколаївським обласним організаціям фізкультурно-спортивних товариств «Спартак», «Україна», «Колос», «Динамо» України.

Рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення Миколаївської обласної ради від 27.07.2017 № 12 «Про надання згоди на безоплатну передачу нерухомого майна з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області» передбачає удосконалення попереднього рішення та гарантування забезпечення діяльності спортивного об’єкта та недопущення подальшої його приватизації у майбутньому.

В галузі культури:

рішення обласної ради «Про перейменування Миколаївського обласного театру ляльок та затвердження його Статуту» прийнято з урахуванням наказу Міністерства культури України № 1177 від 08.11.2017, яким надано статус академічного творчому колективу Миколаївського обласного театру ляльок. Основною метою рішення є приведення Статуту Миколаївського обласного театру ляльок у відповідність з вимогами чинного законодавства України.

Рішення обласної ради «Про перейменування Миколаївського державного вищого музичного училища та затвердження його Статуту» забезпечить приведення у відповідність до вимог норм чинного законодавства уставний документ закладу та належне функціонування училища, а саме: виконання своїх завдань і функцій.

У галузі освіти: рішення обласної ради «Про призначення директора комунального вищого навчального закладу «Новобузький педагогічний коледж» прийнято з метою впорядкування трудових відносин з директором комунального вищого навчального закладу «Новобузький педагогічний коледж» Скориною О. А.

Рішенням обласної ради затверджено Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої та позашкільної освіти. Його прийняття сприятиме проведенню конкурсів на обрання керівників комунальних закладів загальної середньої та позашкільної освіти відповідно до вимог чинного законодавства.

Згідно з рішенням депутатського корпусу Миколаївської обласної ради під час сесії внесено зміни і доповнення до Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 роки. Метою впровадження природоохоронних заходів, передбачених проектом рішення Миколаївської обласної ради, є забезпечення екологічно безпечного навколишнього середовища та стійкого стану екосистем області, зменшення техногенного навантаження на поверхневі та підземні об’єкти області шляхом зменшення обсягів скиду неочищених та недостатньо очищених стоків у водні об’єкти.

Всього передбачено виконання 5 природоохоронних заходів з реконструкції каналізаційних мереж та споруд з очищення стічних вод у м. Первомайську, м. Вознесенську, с. Бузькому Вознесенського району та на території баз відпочинку с. Коблевого Березанського району.

На впровадження заходів у 2018 році заплановано освоїти кошти в обсязі 18051,157 тис. грн., у тому числі 17023,514 тис. грн. за рахунок коштів обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища та 1027,643 тис. грн. з місцевих бюджетів на умовах співфінансування.

Виконання рішення Миколаївської обласної ради «Про внесення змін і доповнень до Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 роки» дозволить виконати такі заходи:

•       реконструкцію ділянки напірного каналізаційного колектора насосної станції каналізації «ПТУ» – насосної станції каналізації «Південна» у м. Первомайську Миколаївської області;

•       реконструкцію очисних споруд каналізації м. Первомайська Миколаївської області, у т. ч. коригування проектно-кошторисної документації та проведення експертизи;

•       реконструкцію перекриття грабельного відділення, перекриття резервуару аварійних стоків та встановлення приладів обліку на КНС – 1 у с. Бузькому Вознесенського району Миколаївської області по вул. Степова, 17;

•       реконструкцію напірного каналізаційного колектора по вул. Київська на ділянці від вул. Осипенка до вул. Танасчишина в м. Вознесенську Миколаївської області;

•       реконструкцію головної насосної станції б/в «Коблево» Березанського району Миколаївської області.

На двадцятій позачерговій сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання внесено зміни до рішення обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 16 «Про обласну премію імені Федора Іванова – Героя України», відповідно до яких Положення про обласну премію імені Федора Іванова – Героя України затверджено у новій редакції та рекомендовано обласній державній адміністрації щороку під час формування обласного бюджету Миколаївської області на відповідний рік передбачати кошти на відзначення премією кращих механізаторів Миколаївської області за пропозицією департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації у межах наявного фінансового ресурсу обласного бюджету Миколаївської області.

Під час засідання позачергової сесії депутатами підтримано питання «Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету Миколаївської області та резервного фонду непередбачених видатків за 2017 рік» та «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2018 рік».

Схвальну оцінку депутатів Миколаївської обласної ради отримав звіт постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму. Сесією обласної ради прийнято ряд звернень: «До Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», «До Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабміну від 27 грудня 2017 року № 1094». Документ стосується, як пояснила Вікторія Москаленко, дороги Н‑14 і розподілу коштів.

Питання було проголосовано.

Враховуючи систематичні звернення до голови Миколаївської обласної ради та представників депутатського корпусу колишніх працівників силових структур щодо їх недостатнього пенсійного забезпечення, під час 20-ї позачергової сесії прийнято відповідне звернення до Кабінету Міністрів України. Також прийнято Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Южно-Української АЕС, Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, обласних рад щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо скасування змін до статті 255 Податкового Кодексу України, Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо підвищення пенсій працівникам агропромислового комплексу. Стосовно  до останнього, то це питання було ініційоване депутатом обласної ради Петром Ковальчуком.

Інформацію обласної державної адміністрації щодо ефективності використання коштів та проведення ремонтних робіт на комунальному підприємстві «Миколаївський міжнародний аеропорт» та спільну інформацію облдержадміністрації та Служби автомобільних доріг України в Миколаївській області щодо використання бюджетних коштів на ремонт доріг загального користування Миколаївської області та плани відповідних робіт на 2018 рік депутати обласної ради взяли до відома.

Ïðåñ-ñëóæáà îáëàñíî¿ ðàäè

Добавить комментарий