По замкненому колу: крига скресла?

ЄфановаУ минулому номері «Рідного Прибужжя» у статті «Гаряча» ціна за холодне повітря» ми розповідали про поневіряння миколаївської пенсіонерки Марії Єфанової, котра ось уже десять років сплачує не за реальні послуги теплопостачання, а фактично за віртуальне тепло в її помешканні,

адже радіатори опалення були відрізані ще в 2007 році. Протягом тривалого часу представники Миколаївської ТЕЦ, попри численні звернення споживача, жодного разу не побували в квартирі Марії Василівни, аби зафіксувати реальний стан із теплопостачанням приміщень.

І ось, схоже, крига скресла. Після виходу статті до багатоквартирного будинку, в якому мешкає Марія Василівна, завітала чималенька делегація у складі представників ПрАТ «Миколаївська електроцентраль», управління житлово-комунального господарства Миколаївської облдержадміністрації, Департаменту соціального захисту населення ОДА, адміністрації Інгульського району м.  Миколаєва, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свиридова 7». Побував на місці й автор цих рядків.

Перед тим, як перейти до огляду «багатостраждальної» квартири, присутні заслухали роз’яснення начальника відділу контролю за споживанням теплової енергії ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» Олега Юклянюка. За його словами, відключення теплопостачання відбувається лише за наявності дозвільних документів та за умови переобладнання квартири на альтернативне джерело опалення, яке забезпечить як мінімальне збереження житлових умов, так і тепловий баланс будинку в цілому.

Водночас О. Юклянюк зачитав протокол зборів мешканців ОСББ «Свиридова 7» від 2016 року, згідно з яким м.  Єфановій надано дозвіл на відключення від централізованого теплопостачання.

– Проте від жодного органу влади ми не отримали документ щодо визнання фактичного відключення від теплопостачання, на підставі чого можливо закрити особовий рахунок споживача, – зауважив представник ТЕЦ. – Ні заступник голови облдержадміністрації В. Гайдаржи, ні начальник управління ЖКГ ОДА Євген Гладков, ні губернатор, ні мер – ніхто нам такого документа не надав.

Отже, тепловики посилаються на необхідність «дозволу» від органів влади. Ті ж, судячи із відповідей, які має на руках Марія Василівна, кивають на… тепловиків. Коло замкнулося!

А у підсумку бездіяльності посадовців потерпає безпорадна та хвора пенсіонерка. За інформацією представника підприємства-монополіста, наразі теплоелектроцентраль подала вже сім судових позовів до пенсіонерки щодо стягування боргу за тепло… Як ми вже повідомляли у попередній газетній публікації, з невеличкої пенсії бабусі щомісяця вираховується 20 відсотків у рахунок погашення боргу, який вже перевалив за 10 тисяч гривень.

Зрештою, члени комісії за участю споживача склали та підписали акт. Відповідно до цього документа при обстеженні квартири виявлено: приміщення квартири М.В. Єфанової відключені від централізованого теплопостачання шляхом демонтажу опалювальних приладів. Також встановлено, що транзитні стояки системи опалення у межах даного помешкання ізольовані, у квартирі встановлені металопластикові вікна, а зовнішні стіни

утеплені по всьому периметру. Температурний режим у квартирі підтримується завдяки використанню переносних обігрівачів. А температура в кімнатах та на кухні на момент обстеження становила в межах 21-22 градусів тепла.

Тож лише через десять з гаком років представники Миколаївської ТЕЦ спільно з представниками місцевої влади зафіксували фактичну відсутність централізованого теплопостачання в квартирі Марії Єфанової. Тепер пенсіонерка чекає на подальші кроки з метою припинення нарахувань за неіснуюче тепло, не виключені й судові процеси з метою захисту прав 75-річної пенсіонерки. Наша редакція сподівається, що цього разу Марії Василівні не доведеться чекати справедливості ще десять років.

Андрій ТЮРІН

Фото автора

Добавить комментарий