Олена Посашкова: «Найбільші слова вдячності – громаді району»

Яким видався 2017 рік для найменшого в області району – Єланецького? Над якими головними завданнями працювала місцева виконавча влада і що вдалося виконати із запланованого? Про це, і не тільки, – в інтерв’ю голови Єланецької райдержадміністрації Олени ПОСАШКОВОЇ.

– Олено Миколаївно, значною мірою про успішність економічного розвитку свідчать фінансові показники, зокрема виконання бюджету. Чи вдалося виконати планові завдання? Які головні пріоритети бюджетного процесу?

– Скоординована та спільна робота всіх гілок влади району дала можливість забезпечити виконання бюджетів усіх рівнів. За 2017 рік завдання по наповненню бюджетів усіх рівнів загального та спеціального фондів виконано на 114,3%. Основним завданням було наповнення дохідної частини районного бюджету. Адже це – додаткові надходження, які можна направити на благоустрій, розвиток соціальної інфраструктури району, підвищення добробуту та соціальної захищеності населення, забезпечення належного функціонування бюджетних установ тощо.

До загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 47 933,4 тис. грн. податків і зборів, що становить 111,8% до планових показників. Понад план отримано 5 056,8 тис. грн. У порівнянні з 2016 роком надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшились на 14 427,4 тис. грн, або на 43,0%. При цьому виконання забезпечено всіма бюджетами місцевого самоврядування та районним бюджетом.

– Завдяки чому насамперед наповнювався бюджет?

– Найбільшу питому вагу в складі власних надходжень займає податок та збір на доходи фізичних осіб (43,8%), плата за землю (23,5%) та єдиний податок (22,6%).

Активну діяльність у цьому напрямку здійснювали утворені в райдержадміністрації комісії з питань наповнення місцевих бюджетів та земельних питань. За результатами роботи комісії додаткові надходження до місцевих бюджетів району становили 253,4 тис. грн.

З бюджетів селищної та сільських рад до районного бюджету за звітний період надійшло 2 996,6 тис. грн.

– На які цілі найперше витрачалися кошти райбюджету?

– Виконання видаткової частини загального фонду районного бюджету становить 126 737,2 тис. грн., у тому числі: на оплату праці працівників бюджетних установ, що фінансуються з районного бюджету, направлено 47 963,5 тис. грн., оплата енергоносіїв – 5 357,2 тис. грн., медикаменти – 365,4 тис. грн., продукти харчування – 1 346,4 тис. грн., соціальні виплати населенню – 57 695,5 тис. грн., проведення поточного ремонту доріг – 845,0 тис. грн., на надання субвенцій селищному та сільським бюджетам – 7 988,6 тис. грн., на надання інших субвенцій – 791,4 тис. грн., інші видатки – 4 384,2 тис. грн.

Капітальні видатки становили 1 499,0 тис. грн., у тому числі: на придбання комп’ютерної, побутової техніки, меблів, інтерактивних засобів, медичного обладнання та ін. для закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок субвенцій від сільських рад, за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, за рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, за рахунок субвенції з обласного бюджету на виконання депутатами обласної ради доручень виборців та за рахунок коштів районного бюджету направлено 557,9 тис. грн. На придбання житла для лікарів-інтернів за рахунок субвенцій від сільських рад використано 171,0 тис. грн., на придбання соціального житла (2-х квартир) для дітей-сиріт за рахунок субвенції з державного бюджету направлено 600,0 тис. грн., на ремонт ЦКД «Зоря» – 80,3 тис. грн., на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Капітальний ремонт будівлі Єланецької гуманітарної гімназії» – 89,8 тис. грн.

– Відомо, що Єланецький район – регіон з чітко вираженою аграрною домінантою. Яким був ужинок місцевих сільгоспвиробників?

– Найбільшими сільгосптоваровиробниками в районі є ТОВ «Новий Сад» – 3,3 тис. га землі в обробітку, ПСП АФ «Авангард» – 2,3 тис. га, ТОВ «Альянс» – 1,8 тис. га, ТОВ СГВП «Агро-Флагман» – 1,9 тис. га, ПП АТД «Гарант» – 1,9 тис. га. Агропромисловий комплекс характеризується розвинутим виробництвом зерна, технічних культур.

Урожайність зернових культур минулого року становила 30,2 ц/га, що на 4 ц/га менше, ніж у 2016 році. Намолочено 113,18 тис. тонн зерна. Зібрано соняшнику – 46,99 тис. тонн, при середній урожайності 15,9 ц/га.

Загалом за 2017 рік вироблено валової продукції рослинництва у постійних цінах на 271,4 млн. грн.

Зернове господарство було і залишається стратегічною і найбільш ефективною галуззю сільськогосподарського виробництва. Під урожай 2018 року заплановано і посіяно господарствами всіх форм власності 32,707 тисячі гектарів озимих культур, у т.  ч. 18,606 тис. га озимої пшениці, 14,101 тис. га озимого ячменю.

– Що робиться з метою нарощення промислового потенціалу?

– З метою розвитку промисловості та залучення інвестиційних коштів у 2017 році розпочата робота з інвестором – ТОВ «Грінен» щодо питання розміщення електростанції з використання енергії сонця в адміністративних межах Єланецької селищної ради. За умови успішної реалізації даного проекту в районі буде зареєстровано промислове підприємство та створено до 20 нових постійних робочих місць, збільшаться надходження до місцевого бюджету від оренди земельної ділянки та договору соціального партнерства.

– Які соціальні проекти, що передбачають фінансування з державного та обласного бюджетів, є пріоритетними на території Єланеччини?

– У 2017 році райдержадміністрацією надано 7 пропозицій по проектах до Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року, реалізація яких потребує коштів державного та обласного бюджетів.

Це – проекти по реконструкцї Єланецької гуманітарної гімназії з упровадженням енергозберігальних заходів з теплосанації будівлі та встановлення електричного теплоакумулюючого опалення; по реконструкції ДНЗ № 5 у с. Велідарівка, з реконструкції частини приміщень Возсіятської сільської лікарняної амбулаторії для відкриття додаткових груп (ясельних) дитячого дошкільного закладу с. Возсіятське, з реконструкції системи опалення терапевтичного корпусу Єланецької ЦРЛ, теплосанації будівлі Возсіятської ЗОШ І-ІІІ ступенів, з реконструкції Єланецької гуманітарної гімназії з добудовою спортзалу, з реконструкції районного Будинку культури.

– Стан автомобільних доріг викликає справедливі нарікання мешканців району. Що робиться владою з метою доведення автошляхів бодай до проїзного стану?

– На вирішення проблемних питань, пов’язаних з ремонтом доріг, проведення робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування у 2017 році з місцевих бюджетів виділено 845 тис. грн. Відповідні роботи виконувалися за рахунок місцевих бюджетів Великосербулівської, Калинівської, Водяно-Лоринської, Нововасилівської, Великосолонівської, Малоукраїнської сільських рад та Єланецької селищної ради.

З приводу доріг взагалі хочу сказати наступне. У пресі неодноразово звучало, що при призначенні мене на цю посаду одним із пріоритетних видів діяльності я визначала ремонт доріг, але сьогодні навіть на рівні держави важко спрогнозувати, як будуть вирішуватися ці питання

На сьогоднішній день проблемним залишається ремонт під’їзних доріг до райцентру. Непроста ситуація склалася по дорогах Н‑14, Р‑55, Т‑1510, О-151001. Район готовий долучитися до ремонтних робіт, і райдержадміністрацією вже внесено подання на сесію районної ради щодо резервування коштів на співфінансування ремонтних робіт на дорогах загального значення, що проходять територією району.

Стосовно експлуатаційних коштів, то тендер на експлуатаційне утримання доріг ще триває, тому ми сьогодні не можемо сказати, яку суму отримає район.

– Що робиться у напрямку соціального захисту населення району?

– Питання праці, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення населення завжди займали одне із найважливіших місць у роботі районної державної адміністрації та її структурних підрозділів. З метою забезпечення зайнятості населення у 2017 році працевлаштовано службою зайнятості 624 особи. У районі створено 43 нові робочі місця.

Особлива увага приділяється захисникам України – учасникам бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції. Таких у нас 172 особи, і всі вони 100% користуються пільгами та субсидією, 29 осіб із сімей 10 учасників АТО, дружина загиблого учасника АТО оздоровились влітку на базах відпочинку. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, селищною, сільськими радами протягом 2017 року надано одноразову грошову допомогу 182 сім’ям на суму 167500 грн., натуральну допомогу надано 11 сім’ям на суму 14100 грн. Селищна та сільські ради забезпечили 45 сімей демобілізованих військовослужбовців дровами, Держгеокадастром видано 115 наказів учасникам АТО щодо затвердження проектів землеустрою та надання у власність земельних ділянок. Загалом управлінням соціального захисту проводиться великий обсяг роботи. І дуже приємно відзначити, що за підсумками діяльності за 2017 рік наше управління посіло І місце в рейтингу по Миколаївській області.

– Як упроваджується медична реформа?

– Незважаючи на те, що впроваджується медична реформа, хочу сказати, що місцева влада відстоюватиме позицію максимального збереження існуючих медичних послуг, що надаються населенню. Завдяки спільним зусиллям районного бюджету і бюджетів селищної, сільських рад значно покращилася ситуація в лікарні. Суттєво збільшилися видатки на медикаменти і харчування хворих, відремонтовано дитяче відділення, придбано нову сантехніку, замінено 10 віконних блоків, поповнено медичне обладнання, вирішується питання по реконструкції системи опалення терапевтичного корпусу із встановленням модульної котельні на твердому паливі та термосанації будівлі з упровадженням енергозберігальних технологій. І, найголовніше, вперше за останні роки придбано 2-кімнатну квартиру для молодих медичних працівників.

– Які додаткові можливості для гармонійного розвитку особистості отримали минулого року діти Єланеччини?

– У 2017 році збережено мережу закладів загальної середньої освіти району. Крім того, у вересні 2017 року відбулось відкриття Єланецької дитячо-юнацької спортивної школи з відділеннями баскетболу, футболу, волейболу та настільного тенісу, в якій займаються 240 учнів. У листопаді відкрито 2 філії спортивної школи на базі Возсіятської і Маложенівської загальноосвітніх шкіл.

Харчуванням було охоплено 1240 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, що становить 83% від загальної кількості учнів

У минулому році стипендіями голови райдержадміністрації відзначили 15 учнів на загальну суму 15 тис. грн.

– Що ж, Олено Миколаївно, хочеться подякувати Вам за змістовне та цікаве інтерв’ю. А оцінку зусиллям влади, як завжди, дає безстороння статистика. За результатами моніторингу та оцінки соціально-економічного розвитку міст обласного значення та районів Миколаївської області за січень-грудень 2016 року Єланецький район займав 13 місце, а за січень-вересень 2017 року – вже 4 місце.

– Це свідчить про те, що ми – на правильному шляху. Водночас, нам є ще над чим працювати. Одним із пріоритетних питань, яке ми повинні вирішити найближчим часом, є створення в районі об’єднаної територіальної громади. Зазначу, що райдержадміністрація у вирішенні багатьох питань ефективно співпрацює з депутатами та керівництвом районної ради (голова – Василь Богданцев). Дякую за порозуміння також усім депутатам місцевих рад, селищному та сільським головам, керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації та керівникам підприємств району.

Вдячна за небайдужість та активну життєву позицію депутатам Миколаївської обласної ради – Кормишкіну Юрію Анатолійовичу і Демченко Тетяні Василівні.

Але найбільші слова вдячності адресую громаді району – за розуміння спільних проблем, підтримку всіх починань, допомогу владі. Твердо переконана, що в цей непростий для держави час нам усім потрібно об’єднати зусилля, працювати разом, а конкурувати лише добрими справами.

Вів бесіду Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий