Ви запитували? Ми відповідаємо!

Маргарита Семенова, м. Первомайськ:

– По телевізору чула про те, що розширено список ліків, які можна отримати за програмою «Доступні ліки». Чи не можете надати більш детальну інформацію з цього приводу?

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України:

– Справді, уряд розширив програму «Доступні ліки», за якою можна отримати препарати від хронічних захворювань в аптеці за рецептом безкоштовно або з незначною доплатою. З лютого 2018 року перелік препаратів, що входять до програми, збільшився на 20%.

В оновленому переліку – 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які застосовуються для амбулаторного лікування (раніше до програми були включені 198 препаратів). Стало більше на 24 препарати від серцевосудинних захворювань, на 14 – від діабету ІІ типу, на 3 – від бронхіальної астми.

До програми включені препарати 48 виробників: 30 іноземних та 18 українських.

47 препаратів можна отримати безкоштовно за рецептом лікаря. Найдешевший з них Еналаприл (від серцевих захворювань) українського виробника, який коштує 4,76 грн., найдорожчий – Пульмікорт (від бронхіальної астми) швецького виробника, вартість якого 878,54 грн.

Вартість цих препаратів повністю компенсує держава, їх надають безкоштовно, за інші препарати пацієнт здійснює незначну доплату. Процедура отримання «доступних ліків» не змінилась. Як і раніше, для того, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутись за рецептом до лікаря первинної ланки – сімейного лікаря чи терапевта, що працює в поліклініці, амбулаторії або має власну практику. Тільки він має право виписати рецепт на ліки, що беруть участь у програмі.

Лідія Петрівна, Врадіївський район:

– Які доходи фізичних осіб не оподатковуються у 2018 році?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– Розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено дохід, який оподатковується або звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором, залежно від розміру мінімальної заробітної плати.

Це, зокрема, добові для відряджень по Україні у розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, тобто 372,30 грн. за добу.

Крім того, передбачено інші доходи, які звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором, а саме:

– сума, сплачена юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не більше трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання (у 2018 році – 11 169 грн. за повний чи неповний місяць навчання);

– кошти або вартість майна, послуг, що надаються як допомога на поховання платника податку: неоподатковуваний розмір – 4940 грн.;

– сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами, юридичними або фізичними особами, на користь платника податку протягом звітного податкового року – 2470 грн.;

– вартість дарунків, призів переможцям та призерам спортивних змагань, якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі, тобто у 2018 році – 930,75 грн.;

– вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію осіб з інвалідністю, на території України платника податку або членів його сім’ї I ступеня споріднення, які надаються роботодавцем-платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою один раз на рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2018 році – 18 615 грн.).

Світлана Іщенко, м. Миколаїв:

– Яка нині ситуація з безробіттям у Миколаївській області?

Миколаївський обласний центр зайнятості:

– Протягом 2017 року на Миколаївщині кількість безробітних становила 48,5 тис. осіб, що на 2,7 тис. осіб менше проти 2016 року. Трохи більше половини (52%) безробітних – це мешканці міст.

Чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння регіональної служби зайнятості, порівняно з 2016 роком дещо зросла та становила 31,7 тис. осіб. 47,9% із тих, хто звернувся у пошуках роботи до державних центрів зайнятості, були працевлаштовані оперативно, до надання статусу безробітного.

Майже половина (47,4%) з числа безробітних знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарствах, 9,8% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, 9,2% – у промисловості. Середня заробітна плата у вакансіях становила 4356 гривень, у 2016 р. – була 3010 гривень.

Володимир Борисевич, м. Миколаїв:

– Якою є ставка орендної плати за земельний пай у Миколаївській області та в інших регіонах України?

Прес-служба Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру:

– Держгеокадастр узагальнив дані про середню вартість оренди сільськогосподарської землі в 2017 році. У середньому по Україні громадяни-власники паїв у минулому році отримали 1369 гривень за гектар. До прикладу, за попередній період цей показник становив 1093,4 грн./га, відтак зростання за рік – 25%.

Найвища орендна плата за паї зафіксована у Черкаській (2961,8 грн./га),Полтавській (2553 грн./га), Харківській (2111 грн./га) та Сумській (2100,2 грн./га) областях. Найдешевше користування землею обходилося у Закарпатській (718,9 грн./га), Запорізькій (794,7 грн./га), Миколаївській (825,8 грн./га) та Херсонській (842,3 грн./га) областях. Загальна площа цієї категорії сільгоспземель, переданих в оренду за договорами, становить 16,9 млн. гектарів.

А ось середня орендна плата за передані на земельних аукціонах ділянки із земель сільськогосподарського призначення державної власності на 01.01.2018 становила 2793,2 грн./га. Таким чином, державні землі здавалися в оренду вдвічі дорожче, ніж приватні.

Валентина:

– До війни наша родина проживала на території Луганської області, але вже три роки мешкаємо у родичів на Миколаївщині. Чула, що нещодавно спрощено процедуру контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам. У чому полягають новації?

Департамент соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації:

– Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 689 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» між Мінсоцполітики та Публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» (далі – ПАТ «Ощадбанк») укладено угоду про обмін і передачу інформації стосовно внутрішньо переміщених осіб, які пройшли фізичну ідентифікацію в ПАТ «Ощадбанк». Відповідно до укладеної угоди ПАТ «Ощадбанк» забезпечує надання Мінсоцполітики інформації про одержувачів соціальних виплат, які пройшли фізичну ідентифікацію, та дату її проведення, яка вноситься до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Згідно з пунктом 2 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (зі змінами) (далі – Порядок), контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення шляхом відвідування не рідше ніж одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Якщо в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження особою фізичної ідентифікації в ПАТ «Ощадбанк», чергова перевірка внутрішньо переміщених осіб у відповідному періоді не проводиться.

Людмила З., м. Южноукраїнськ:

– Через те, що мені не було видано копії наказу, я не змогла оскаржити винесену догану за прогул. Мене було звільнено з роботи. Я подала позов про поновлення на роботі, але догану із вказаних причин не оскаржила. Як діяти далі?

Ілля Войтенко, юрист:

– Догану можна оскаржити до комісії з трудових спорів або до суду першої інстанції у тримісячний строк із дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. Таким днем слід вважати день ознайомлення працівника з наказом про оголошення йому догани незалежно від дня видання цього наказу.

Відповідно до статті 31 Цивільного процесуального кодексу України, позивач має право протягом усього часу розгляду справи змінити підставу або предмет позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову. На нашу думку, Вам варто надати уточнення до позовних вимог і оскаржувати догану теж, особливо, якщо вона потягнула за собою звільнення.

Олександр, м. Миколаїв:

– Чому досі не встановлені світлофори на такому небезпечному перехресті, як ріг проспекту Миру та вулиці 1-ша Лінія? На даній ділянці чи не щомісяця трапляються дорожньо-транспортні пригоди…

Патрульна поліція Миколаївської області:

– Відділ безпеки дорожнього руху УПП в Миколаївській області неодноразово звертався до міської влади з приводу встановлення світлофорних об’єктів на аварійно небезпечних ділянках по проспекту Миру, таких, як перетин з вулицею 1-ша Лінія, в районі ринку «Колос», а також біля ТЦ «Велмарт». Чимало «гучних» дорожньо-транспортних пригод, скоєних на цих ділянках протягом останніх кількох років, викликали серйозний громадський резонанс, «відправивши» на лікарняні ліжка і дорослих, і дітей. Кілька останніх фактів автопригод тільки підтвердили впевненість поліцейських у необхідності внесення змін до існуючих схем організації дорожнього руху.

Але, незважаючи на безліч інформацій, направлених до міської влади, встановлення світлофорних об’єктів на даних ділянках не було включено до міського бюджету на 2018 рік. Патрульна поліція Миколаївської області вкотре звертається до керівництва міста з проханням переглянути свої попередні рішення щодо першочергових змін в організації дорожнього руху та все ж таки прислухатись до думки поліцейських і створити безпечні умови для пішоходів та водіїв на найбільш аварійних ділянках вулиць обласного центру.

Підготував Андрій ТЮРІН

3 Comments on “Ви запитували? Ми відповідаємо!”

  1. Можно конкретно указать номер и с кем я буду общаться? А может лучше подъехать самому? Тогда когда и к кому?

  2. Уважаемый Николай! Обращайтесь в редакцию. Поможем, чем сможем. Контактные телефоны есть на этом сайте.

  3. Хочу, чтобы Вы на страницах своей газеты рассказали о бездеятельности городского головы г.Южноукраинска и головы Николаевской областной администрацииотносительно меня, кк ветерана АТО.Им был надан весь пакет документов на предоставление мне, как ветерану, бесплатного санаторно – курортного лечения, а также улучшения жилищных условий, которые  положены по Закону о льготах участников и ветеранов АТО, но конкретного ответа я так и не получил.Все отмахиваются и не хотят  помочь. Неужели мы зря рисковали своей жизнью, при защите нашей страны?

Добавить комментарий