Кому і чому заважає Мірошниченко?

Миколаївщину сколихнув черговий скандал. За задумом організаторів, він мав би стати резонансним та показово антикорупційним. В якості головних фігурантів скандалу, за сценарієм, виступили голова Кривоозерської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко та… його крісло. Мова не про високоповажну посаду очільника найвіддаленішого в області району, а про горезвісне реальне крісло, яке стало причиною резонансного скандалу. Олексієві Мірошниченку закинули обвинувачення в отриманні хабара та подарунку у вигляді нового предмета меблів.

Абсурдність ситуації зашкалює. Яке крісло, які гроші? Проти надуманих звинувачень є лише факти. А факти свідчать, що Олексій Мірошниченко, голова Кривоозерської районної райдержадміністрації, заступник голови УНП, був затриманий на робочому місці слідчими УБЕЗ після обшуку у власному кабінеті. При цьому славнозвісного «нового шкіряного крісла», «мічених» грошових коштів чи інших доказів неправомірної поведінки голови райдержадміністрації під час обшуку в кабінеті виявлено не було, що підтверджується протоколами обшуку.

Керівника району відправили за грати. Протягом трьох діб він вимушено перебував у камері слідчого ізолятора. Шок для нього, потрясіння для друзів та родини! Більш того, умови перебування Олексія під вартою можна розцінити як навмисне (чи ненавмисне?) завдання шкоди здоров’ю. Адже чоловік хворий на астму задихається від будь-якого смороду. Він і задихався протягом всіх днів. Лише благав конвоїрів інколи виводити його на прогулянку, поки повітря в камері хоч трохи очиститься. Вистояв. Звільнений з-під варти голова Кривоозерської РДА Олексій Мірошниченко спростував дезінформацію правоохоронних органів та їхні дії.

Олесь Шевченко.

До смороду в повітрі та в країні Олексієві не звикати. За чисту, незалежну, гідну країну, що має позбавитися затхлості, він щиросердно стояв на двох Майданах. Тоді і зараз переконаний  – Україна точно пройде складний шлях та здобуде європейський рівень життя та свободи. На жаль, шлях це непростий, в чому переконався Мірошниченко. Під час, коли він перебував у нелюдських умовах під вартою, представники правоохоронних органів пропонували йому написати заяву про звільнення з посади в обмін на мінімальну заставу. Після того, як він відмовився це зробити, сума застави, яку вимагали в суді прокурори, зросла втричі, до 100 тисяч гривень. Пропозиція написати заяву про звільнення звучала й раніше, від одного з посадовців Миколаївської облдержадміністрації. Знав чи ні про цей випадок голова ОДА, – запитання з двома варіантами відповідей. Якщо насправді не знав, – не володіє ситуацією в області. Якщо знав, – з його мовчазної згоди все й відбулося. Можливо, ще є зацікавлені у варіанті «зняття-закриття» Мірошниченка. Наприклад, хтось з депутатського корпусу ВРУ.

Захисники Олексія Мірошниченка та й сам він буде доводити правоту всіма законними шляхами. Він не йде на перемовини і не збирається залишати посаду голови Кривоозерської райдержадміністрації. А про незаконні дії слідчих заявив, звернувшись до керівника Нацполіції Миколаївської області, де вказав на скоєння слідчими кримінального правопорушення в порядку ст. 55, 56 КПК України. Відтепер Олексій Мірошниченко є стороною потерпілою. Від незаконних дій, від наклепів, від надуманих звинувачень.

Олексій Мірошниченко – патріот, людина принципова та знана на Миколаївщині, в Україні. Голова обласного осередку Спілки економістів України, кандидат економічних наук, заслужений економіст України, академік Академії економічних наук України, захисник природи та історичних пам’яток, він, корінний житель міста, погодився очолити непростий Кривоозерський район. Адже переконаний, що його знання як економіста найкраще знадобляться на практиці. Йому однаково, де і на якій саме посаді служити Україні. Головне  – робити це щиро, із самовіддачею.

Сьогодні Олексія Володимировича підтримують друзі та однодумці. Один з них  – Олесь Шевченко, голова у Ветеранської організації «Українська Гельсінська Спілка». Він, з яким Мірошниченко стояв на Майдані 2014-го, звернувся до Президента України та закликав гаранта Конституції не звільняти з посади голову Кривоозерської райдержадміністрації Олексія Мірошниченка до проведення всебічного розслідування обставин справи. Олесь Шевченко, «совість української нації», переконаний, що результати розслідування доведуть цілковиту невинуватість в інкримінованому внаслідок провокації злочині.

У своєму Зверненні Олесь Шевченко висловлює стурбованість ситуацією, яка склалася навколо українського патріота та науковця Олексія Мірошниченка. Керівник ВО «Українська Гельсінська Спілка» переконаний, що метою політично-правової провокації є дискримінація Олексія Мірошниченка, як одного з найуспішніших та перспективних керівників органів державної влади на Миколаївщині.

Мірошниченка чекають нові судові тяжби, нові випробування, протистояння. Його підтримують однодумці, друзі, рідні. В непростій боротьбі він сподівається на справедливість.

Суд відпустив Олексія Мірошниченка без застави

Коли верстався номер, 12 лютого, відбулося засідання Первомайського міськрайонного суду у кримінальному провадженні, що знаходиться в слідчому відділі Первомайського відділу поліції. Справа стосується обрання міри запобіжного заходу для Олексія Мірошниченка, голови Кривоозерської райдержадміністрації, якого намагаються звинуватити в отриманні хабара у вигляді шкіряного крісла. Напередодні судового засідання сторона обвинувачення внесла клопотання слідчому судді про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 100 тисяч гривень.  У судовому засіданні сторону О. Мірошниченка представляли відомі миколаївські адвокати Сергій Безушко та Євген Прилука.Втім, тверда та активна позиція процесуальної сторони захисту, наведені нею вагомі аргументи на захист «підозрюваного» призвели до часткового задоволення судом клопотання прокуратури. Фактично подання прокуратури залишилося без задоволення. Олексієві Мірошниченку винесено ухвалу про домашній арешт з 22.00 до 5.30 без носіння засобів електронного контролю. Ухвала діє протягом двох місяців. Без обмеження у трудовій діяльності. Отже, Олексій Володимирович, якщо йому дозволить стан здоров’я, може продовжити працювати на посаді голови Кривоозерської райдержадміністрації, на яку його призначив Президент України Петро Порошенко. Він планує приступити до роботи відразу після одужання. Як зазначив Олексій Володимирович, під час судового засідання стало зрозуміло, що в області існує певна група, яка займається фальсифікаціями, пов’язаними із «замовленнями» на чиновників. Він переконаний, що в ході слідства дії цієї групи будуть виявлені. Також Олексій Мірошниченко поділився,  що «результат судового засідання приголомшив сторону звинувачення. Вони не очікували, що мене відпустять навіть без застави».

Олена Миколаєва

Президентові України П.О. Порошенку

Шановний Петре Олексійовичу!

Я особисто та мої колеги-правозахисники серйозно стурбовані ситуацією, що склалася навколо відомого українського патріота та науковця, заслуженого економіста України Олексія Мірошниченка, який працює головою Кривоозерської районної державної адміністрації Миколаївської області.

Внаслідок організованої невстановленими особами провокації злочину йому інкримінується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди, що передбачає кримінальну відповідальність у вигляді «позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна», під відверто надуманою та сміхотворною аргументацією щодо нібито надання йому «неправомірної вигоди у вигляді офісного крісла», яке він фактично не отримував.

Знаю Олексія Мірошниченка понад десять років, знаю про його активну участь у Помаранчевій революції та разом з ним був поруч із мільйонами українців під час Революції Гідності. Як мені достовірно відомо, за час своєї роботи на посаді голови Кривоозерської райдержадміністрації з березня 2015 року він проявив себе не лише як фаховий економіст та успішний адміністратор, який користується заслуженою повагою серед місцевого населення та колег, але й як людина, категорично налаштована проти здійснення корупційних дій у будь-якій формі та вигляді.

Переконаний, що метою організованої політично-правової провокації є дискредитація особистості Олексія Мірошниченка, як одного з найуспішніших та перспективних керівників органів державної влади на Миколаївщині із бездоганною репутацією.

У зв’язку з ситуацією, що склалася, просив би Вас як Президента України та гаранта Конституції не звільняти Мірошниченка Олексія Володимировича із займаної посади в угоду її організаторам і замовникам до проведення всебічного розслідування обставин справи, яке, на моє глибоке переконання, доведе його цілковиту невинуватість у інкримінованому йому внаслідок зазначеної провокації злочині.

З повагою Олесь Шевченко, голова Ветеранського об’єднання «Українська Гельсінська Спілка»

7 Comments on “Кому і чому заважає Мірошниченко?”

  1. Алексей Мирошниченко действительно очень грамотный и порядочный человек, просто миллионер Корнацкий не может ему простить того, что он ему земли отказался незаконно передать (https://news.pn/ru/blogs/186119), а миллионер Савченко того, что по факту опередил его на конкурсе губернатора (http://obzor.mk.ua/nikolaevskie-novosti/12985-nikolaevec-lidiruet-na-konkurse-po-vyboram-gubernatora-nikolaevskoy-oblasti.html) – вот вам и основные причины для ментовской провокации

  2. Мірошніченку продовжили нічний домашній арешт. От мені цікаво. хто перевіряв, де всі ночі він проводить, адже в ніч, коли стріляли у вікна його  миколаївської  квартири, то його там не було – то де ж він був? Хто оплочує йому всі його катання: Миколаїв – Криве Озеро – Миколаїв, що знову –  ми, кривоозеряни? А що , ми ж його так любимо, без нього нам нікуди!

  3. Міняти систему,садити злодіїв,таких,як Мірошніченко.Люди бідніють,а вони крадуть ще й обвинувачують,що їх підставили.Нехай не беруть.А сраколизів теж не мішало б провірити.Хто там пише,що жити стало краще?

  4. Олексій Володимирович чесна,чемна, добропорядна ,грамотна людина. Дай боже таких людей побільше на нашій Кривоозерщині тоді б жити нам стало краще. Нізащо не вірте в наклеп на нього, це було потрібно деяким "людям" Вам Олексію Володимировичу,міцного здоровя,витримки і ще довго-довго працювати на нашій Кривоозерщині.У це ми віримо

  5. Насколько мне помнится, за Мирошниченка в Кривоозерский район похлопотал Карнацкий. Это его человек.

  6. Не брешіть, усі, хто знає Олексія Мірошниченка розуміють, що він ніколи не брав і не буде брати, навіть"кріслами". А на Кривоозерщині він дійсно зваважає – перш за все нардепу Корнацькому, який усю землю хоче під себе загарбати. Він вже намагався завести на Мірошниченка кримінальну справу рік тому – не вийшло. Зараз вже мабуть разом із губером-дегенератом Савченко разом "спрацювали" от і організували цю провокацію.

    А ви якщо хочете, то й лижіть свому пану Аркаші Корнацькому сраку – він це любить!

  7. Шановний Олесю Шевченко, Ваше звернення до Президента  України "не звільняти Мірошниченка Олексія Володимировича із займаної посади" , "який користується заслуженою повагою серед місцевого населення" – це є Ваша особиста думка, яка жодним чином не спростовує його винуватість. Всі жителі Кривоозерщини, добре знають  його як людину, яка категорично налаштована проти тих,  хто дійсно бореться  з корупцією на місцевому рівні – це  "гастарбайтер", який "заробляє" кошти на нашій рідній Кривоозерщині.

Добавить комментарий