Звіт за підсумками 2017 року народного депутата України Олександра Лівіка, обраного по виборчому округу № 131

Реалії українського парламентаризму є такими, що менше половини народних обранців регулярно звітують перед своїми виборцями. Олександр Лівік вважає такий підхід докорінно неправильним. На його переконання, постійний діалог із соціумом є невід’ємним елементом депутатської діяльності, адже це дає змогу краще зрозуміти потреби людей та корегувати законотворчу й практичну діяльність відповідно до суспільних запитів.

Зважаючи на побажання виборців, у 2017 році народним депутатом України Олександром Лівіком залучено на реалізацію важливих соціально-економічних та культурних проектів свого округу 55,6 мільйона гривень з державного бюджету. А в залі Верховної Ради України депутат О. Лівік послідовно підтримував важливі закони, спрямовані на боротьбу з корупцією, оздоровлення економіки, децентралізацію влади, покращення соціальних стандартів – зокрема збільшення зарплат та пенсій.

На освітянській ниві

Ще йдучи у депутати Верховної Ради України, Олександр Лівік озвучив два головні пріоритети у своїй діяльності – це освіта і медицина.

У 2017 році значно покращився стан матеріально-технічної бази освітянських закладів територій, які входять до виборчого округу № 131. За сприяння народного депутата України О. Лівіка 47 шкіл та дитячих садочків округу отримали 9,75 мільйона гривень з коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. За рахунок цього загальноосвітні навчальні заклади поповнилися новими меблями, навчальним та комп’ютерним обладнанням, а дошкільні навчальні заклади – мультимедійним, музичним обладнанням, м’яким інвентарем, ігровими майданчиками та новенькими зручними меблями. Завдяки народному депутату Олександру Лівіку довгоочікуваного оновлення матеріально-навчальної бази дочекалися загальноосвітні школи та дитячі садки міста Вознесенська, смт Березанки, сіл Лимани, Краснопілля, Калинівка, Дмитрівка Березанського району, смт Веселинового, села Широкий Лан Веселинівського району, смт Олександрівки, сіл Прибужани, Таборівка, Трикрати, Тімірязєвка, Дмитрівка Вознесенського району, смт Доманівки, сіл Богданівка, Кузнецове, Прибужжя, Маринівка Доманівського району, смт Єланця, села Маложенівка Єланецького району. Цей напрямок роботи буде збережено і розвинуто в 2018 році, запевняє народний депутат Олександр Лівік.

Менше півтора року знадобилося народному депутату О. Лівіку, аби спільно з громадою міста Вознесенська реалізувати масштабний інфраструктурний проект. Реагуючи на звернення педагогів, школярів та батьків учнів ЗОШ № 7 м. Вознесенська, народний депутат України домігся залучення понад 13 мільйонів гривень коштів державної субвенції, за які протягом трохи більше року «з нуля» на шкільній території було побудовано сучасний спортивний комплекс. Тож наприкінці 2017 року найстаріша школа міста отримала найсучасніший спортивний зал – з ігровим майданчиком розміром 18 на 32 метри для занять багатьма видами спорту, тренажерним залом, зручними роздягальнями та душовими, іншими допоміжними приміщеннями.

Завдяки постійному контролю з боку Олександра Лівіка за ходом будівельних робіт та освоєнням фінансів вдалося зекономити понад 2 мільйони бюджетних гривень – ці кошти ближчим часом будуть спрямовані на облаштування у сьомій школі нового харчоблоку з їдальнею. Практика успішної реалізації цього проекту має бути поширена в інших навчальних закладах 131-го округу, переконаний народний депутат.

Створюючи госпітальний округ уже сьогодні

Повсякденно в полі зору депутата – й питання функціонування та розвитку медичної галузі. Минулого року Олександр Лівік спільно зі своїми колегами дав старт медичній реформі, проголосувавши за відповідний законопроект. Утім народний депутат України вважає прийнятий закон таким, що потребує вдосконалення на законодавчому рівні, зокрема в частині впровадження страхової медицини та забезпечення доступності медичних послуг для кожного громадянина.

Олександру Лівіку в тісній взаємодії з іншими народними депутатами України вдалося відстояти план створення госпітальних округів, згідно з яким передбачається створити госпітальний округ із центром у Вознесенську, на базі Комунальної установи «Вознесенська центральна районна лікарня». Цей округ обслуговуватиме мешканців м. Вознесенська та сусідніх районів (ОТГ).

Протягом 2017 року за сприяння народного депутата від 131-го округу матеріально-технічна база медичного закладу була поповнена сучасним лікувально-діагностичним обладнанням та спецтранспортом на загальну суму 13,1 мільйона гривень. Ці кошти виділені шляхом надання державної субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій.

У розпорядження лікарів, зокрема, надійшли сучасний апарат штучної вентиляції легенів, ендоскопічні комплекси, апарат ультразвукового дослідження останнього покоління, новітнє обладнання для анестезії та реанімації, аналізатори (гематологічний, імуноферментний, онкомаркер), котрі дозволять виявляти небезпечні хвороби на початковій стадії захворюваності. А новенький реанімобіль С-класу, також придбаний за сприяння народного депутата О. Лівіка, оснащений сучасним високоефективним обладнанням для рятування людських життів та здоров’я. Спецавтомобіль дістанеться найвіддаленішого населеного пункту госпітального округу протягом максимум години.

Олександр Лівік на зустрічі з колективом лікарні також оприлюднив власні пропозиції щодо вирішення кадрової проблеми. Народний депутат України планує у 2018 році залучити 10-15 мільйонів гривень з державного бюджету з метою будівництва у м. Вознесенську 20-25 нових квартир для молодих фахівців медичної галузі.

Енергетичний прорив року

Звітний рік став знаковим щодо старту унікального для України енергетичного проекту з будівництва у місті Вознесенську комунальної сонячної електростанції.

Важливим кроком у цьому напрямку стала презентація 25 квітня 2017 року проекту «Стратегія розвитку «зеленої» енергетики у м. Вознесенську». Народному депутату вдалося переконати міських депутатів, чиновників, громадських активістів у перспективності проекту з будівництва сонячної електростанції. На виконання ініціативи депутата Верховної Ради України О. Лівіка Вознесенська міська рада своїм рішенням від 15 червня 2017 року утворила комунальне підприємство «Альтен».

Проектна потужність майбутньої електростанції – 2,2 мВт. Кошторисна вартість проекту становить близько 68 млн. грн. Частина коштів на будівництво – близько 25 млн. грн.  – 2017 року надійшла з державного бюджету на казначейські рахунки міста за сприяння народних депутатів України Олександра Лівіка і Давида Макар’яна. Решту коштів надає один із державних банків під мінімальні відсотки. Щороку геліостанція має приносити міській громаді чистий прибуток у розмірі до 12 мільйонів гривень.

Олександр Лівік пропонує за рахунок власного виробництва недорогої електроенергії здешевити у м. Вознесенську тариф на водопостачання та водовідведення, який натепер є одним із найвищих в Україні. А міг бути і ще більше, якби минулого року за кошти, залучені народним депутатом (понад 2 млн. грн.), не модернізували старе насосне обладнання на очисних каналізаційних спорудах.

Увага – об’єднаним громадам

Об’єднані територіальні громади, що стрімко з’являються на мапі області, потребують підвищеної до себе уваги та підтримки, впевнений народний депутат України. Відтак минулого року за сприяння та участі Олександра Лівіка розпочато створення енергетичного хабу в найбільшій громаді округу – Олександрівській ОТГ (близько 12 тисяч мешканців). Народний депутат домігся, аби на будівництво біогазового комплексу з коштів державної субвенції надійшов перший мільйон гривень. О. Лівік провів зустріч з депутатами об’єднаної громади та представниками громадськості, під час якої окреслено план спільних дій по реалізації проекту.

1 мільйон 300 тисяч гривень державних коштів спрямовано на потреби шкіл Олександрівської ОТГ, із них 1 млн. грн. виділено на реалізацію проекту з будівництва сучасного шкільного спортзалу. Неабияк пораділи учні та їхні батьки й тому, що, нарешті, після багатьох років зволікань поблизу ЗОШ встановлений світлофор. Через відсутність автоматичного регулювання руху на даній ділянці автотраси національного значення Р‑06 Благовіщенське (Улянівка) – Миколаїв часто траплялися дорожньо-транспортні пригоди. Тож селищна рада на чолі з головою громади Миколою Бензарем наполегливо шукала вихід із складної юридичної колізії. І ось, за підтримкою народного депутата О. Лівіка, багаторічну проблему подолано.

Значні кошти надійшли задля вирішення проблемних питань інших ОТГ. Спільно з представниками об’єднаних територіальних громад народним депутатом України О. Лівіком визначені першочергові завдання на 2018 рік.Зокрема для Доманівки та Веселинового пріоритетом є зміцнення первинної (сімейної) ланки медицини, Южноукраїнськ конче потребує придбання магніто-резонансного томографа. А в смт Єланці має розпочатися реалізація проекту із здешевлення вартості питної води.

Законотворча діяльність. Робота з виборцями

Відповідно до даних письмової реєстрації, на пленарних засіданнях Верховної Ради України Олександр Лівік був присутній 360 разів. Середня відвідуваність – 95 відсотків – є однією з найвищих серед парламентарів. О. Лівік є автором 13 законопроектів. Народним депутатом від виборчого округу № 131 направлено 29 депутатських звернень, частина з яких має чітку антикорупційну спрямованість. Зокрема Олександр Лівік звернувся до Генеральної прокуратури з проханням перевірити факти, які можуть свідчити про корупцію в Міністерстві інфраструктури України і в УДППЗ «Укрпошта».

Як голова підкомітету з питань нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Лівік вніс низку поправок до Закону України «Про ринок електричної енергії в Україні», Закону України «Про ринок природного газу», Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (щодо включення до програми фінансування зон спостереження об’єднаних територіальних громад). О. Лівіку разом із однодумцями вдалося переконати парламент відмінити ввізні мита на ввезення електромобілів в Україну, що має позитивно позначитися на екологічній ситуації та зробити електрокари більш доступними для населення.

Олександр Лівік доклав зусиль, аби законодавчо частина податку на надра знову стала перераховуватися до місцевих бюджетів (у перспективі – сто відсотків даного податку має залишатися на місцях). Також народний депутат лобіює інтереси місцевих громад у частині виняткового права розпоряджатися землями сільгосппризначення, розташованими поза межами населених пунктів, але – за умови повної інвентаризації земельних масивів.

У 2017-му Олександр Лівік усі дні року, окрім сесійних, присвятив роботі з виборцями. За цей період народним депутатом України проведено близько 100 зустрічей з мешканцями 131-го округу. На кожне із звернень надано змістовну та конструктивну відповідь. Так, Олександр Лівік, підтримавши колективне звернення від ветеранів силових органів, зустрівся з міністром соціальної політики України А. Ревою. Досягнуто принципову домовленість, що вже ближчим часом буде перераховано пенсії ветеранів силових органів за період, починаючи з 1 січня 2018 року.

«Свою діяльність як депутата Верховної Ради України, – зазначає Олександр Лівік, – я не бачу без тісної взаємодії з виборцями. Тож і надалі максимально враховуватиму у своїй роботі конструктивні пропозиції з боку місцевої влади та громадських організацій, окремих громадян. Тільки разом ми зможемо докорінно покращити ситуацію в кожному селі, місті, громаді».

Підготував Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий